• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Benzin bude prije ishlapio iz rezervoara nego šta bude pojel kojekakve gumice i crijeva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nedavno sam a 13g starom trimeru moral mijenjati rasplinjač, jer ga, navodno, nije bilo moguće poštelati. Zanimljivo, membrane nisu otvrdnule.
Gotovo svake godine je spremnik bil ispražnjen. Dakle, suhoća ne šteti membranama.

Hlapljenje je problem, jer najprije ishlape oni najlakši, najzapaljiviji ugljikovodici. Zato se i savjetuje friško gorivo.
Ak se već mora držati gorivo u spremniku, radi povremenog korištenja, onda bi trebalo nakon rada uvijek spremnik napuniti do vrha iz dva dobra razloga:
- benzin puno manje hlapi u zatvorenom punom spremniku
- kak u spremniku ima manje zraka, benzin nemre navući puno vlage.

Vi postupite po vašem nahođenju i savjesti. :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Samo 13 godina ? Moj Castor je dobio generalku tek nakon 20 a nevadim nikad gorivo a i ta generalka je bila samo zato šta nije bila skupa.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Jedno je motor kaj se vrti sa max 8000 obrata drugo novije pro motorke kaj se sa 13600 -14000 obrata.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Moj se vrti na 10000. Od banalne stvari se napravi čitava nauka. Šta se mene tiče nek svako radi kak misli da je najbolje. Najbolje se nauči na svojim greškama. 👍
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Ja ga nisam uspel kupiti kad sam vozil cvaju.. Alternativa mi je bio Motul 710..
Nije bio isti miris ko od TTSa al prolazilo je..
Gdje bi koristil to ulje? To je full sintetika i ne mogu ju svi agregati sagorit
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma ja sam stim vozil cvajtake, ali i mešavinu delal za pile i flakserice, ali nema ga više kod nas za kupit, neznam jel ga ima di još.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,704
Ranije sam koristio ova ulja za pripremu mješavine:

IMG_20210328_141155.jpg

S tim uljima mi nije zaribao niti jedan motor. Dok sam prije toga koristio INA dvotaktno ulje radio sam skoro svake godine jedan popravak radi zaribavanja.

Ovo sam ulje neki dan po prvi put kupio, nadam se da bude OK:

IMG_20210324_094837.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,704
Znam da je, ali ga moji lokalni trgovci u više ne nude :cry: .
Kupio sam ovo sada u Bauhausu, valjda bude OK. Ne želim kupovati u servisima, jer ružno i nerealno nabijaju cijenu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Kažu da je problem sa Ininim dvotaktnim uljima, što treba staviti veći postotak ulja u mješavinu i da onda nema problema. Neznam u kojem postotku više, ali da je to uzrok.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
To ti je nasljednik TTSa, ja mislim. S tim da je litra oko 160 120 kuna. Na sniženju ima oko 70. Isprike. To u flaksericu i motorku?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znam da je zamjena, ali nema više mirisa onoga jer su izbacili ricinusovo ulje.
Pa da koristim za kosilice i pile.
Fali mi onaj miris.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Kupi onda ricinusa u ljekarni. I sipaj. Samo nema mi smisla, ricinus, a bome ni TTS ne izgaraju u flakserici i motorki...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Izgaraju itekak 😉izbacili ga zbog neke eko norme. Neznam jel postoji još kakvo takvo, tts sam godimama koristil za sve cvajtake kaj sam vozil.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
U tomosima (penta, UMO 6 i apn) samo dvotaktol i bosna svijećica već godinama bez problema. U Husqvarnu 135 njihovo xp ulje u stihl fs55 stihlovo ulje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh