• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Ja bih napravio takve kako ti je @MUHA predlozio pa ces vidjeti kako ce se ponasati....ako se bas skrive uvijek ostaju stare....
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Marko nemoj kemijat puno ima traktora koji imaju duze poluge.
Sve zavisi za sta ti treba.
Ima i tjesenja da se priključci prilagode, samo se izjasni sta te pati.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Eco jedan primjer...
Vrlo slično je sa sijacicom kad stavim kutije za gnojivo, pa onda i nova prskalica je tako nekako... 20200214_181539.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ne znam jel odgovaraju, a i gdje ih pronaci...
Ako pravim od flaha nove poluge nogu imati za 50-ak eura, a sumnjam da bi Zetorove bile manje, jer ipak je to Zetor :LOL:
To ti je kao sa utezima i uskim kotačima po oglasima, od svih ostalih traktora je jedna cijena, a ako je John Deere, onda je bar 50 posto skuplje.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Probaj nabavit kamionsku federplatu, ona je deblja i puno jača od običnog flaha..
Brenerom je ugriješ i izravnaš. I onda EVB50 elektroda i zavariš kugle na krajeve.
Imaš čak i na nekim prikolicama da su i ravne federplate, pa kad se stavi teret onda se savinu i federiraju.
Svakako izrada bi mogla ispast jeftinije. Osim ako baš naletiš ;)
O kojoj dužini se radi? 🤔
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Marko, umjesto produživanja poluga, radije napravi adapter koji će odmicati priključak, poput onoga na kranu za utovar jumbo vreća u rasipač. Tak ti budu poluge ostale kratke za priključke na kojima je to bolje, a lakše budeš zakvačil one koji moraju biti udaljeniji.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Adapter bi mi opet oduzeo dosta vremena da ga napravim, a vremena nemam.

A kad bi izrezao ovako nešto? Da na sredini bude jače, a da se krajevi svedu na širinu koliko je i nastavak poluge koji se vari?
To ako Ursus pokida, hebem ga ja....
11.PNG
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Ma ako ćeš nosit rasipač, špricu i slične strojeve to bi moglo igrat..
Na plazma rezaču ti to skroje u čas posla.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kod nas jedan ima na c355 poluge od IMT-558-560 iste kao na toj skici, sad ne znam jesu duže od Ursusovih.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Marko, nisi skužil kaj sam ti predložil. Napraviš U profil u kojega utakneš bocn kroz kuglu, a na kraju zavariš ili kuglu ili kuku Kat 2S. Na U profilu izbušiš nekoliko rupa na 50 mm razmaka, pa imaš onda teleskopske poluge prema potrebi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Skineš poklopac birača brzina (ona 4 vijka ključ 13 kraj onog mjerača od jučer) i probaš poravnati letve.
Ako nejde onda poklopac mjenjača dole.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Dalje uzmes skines nosač poluge i rucno vratis iz brzine pa montiras nazad ili odpustis utvrdjivač brzina prvi do reduktora i probas tu pregurat polugu sa odgovarajucim pomagalom poput odvijaca stim da to radis sa rasterecenim mjenjačem znači stisni kvačilo da nisu napeti zubčanici.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Riješeno za sad, malo smo drmali polugu mijenjača i izbacio je iz rikverca.
Ako bude i dalje problema budemo ha raskapali.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
355, ostal u rikvercu a poluga mijenjača u leru
Šta dalje?
Zna to kod njih,probaj kad šaltaš u rikverc da ne podižeš mjenjač prema gore
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Problem. Motor radi normalno. Kad ga ugasim alnaser ga nemože zavrtiti. Neče ni na guranje. Lamela prije prokliže nego da se motor zavrti. Hladan ili vruč isto je. Vrtim ga pajserom na zamašnjaku, izvrtim oko pola kruga ili manje i motor stane. Vratim malo nazad i onda opet ide oko pola kruga ili manje. Skinuo karter, nevidim ništa posebno. Sve na svom mjestu. Jel može imati veze sa spojničkom u mjenjaču ako ima lufta ? Odakle uopče krenuti da ne raskapam šta treba ili netreba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Meni to izgleda kao hidrauliči udar, odnosno da u neki od cilindara ulazi voda.
 
Na vrh