• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Društvo još jedno pitanje. Vidio sam da na onoj ručici ispod sjedala za pokretanje kardana ima 4 položaja čemu koji položaj služi ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Odozdola prema gore;
kardan + hidraulika
Neutral
Kardan preko brzina
hidraulika preko brzina
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Koji je požaj za oranje ili već da mi iz iskustva kažete koji je položaj za što namjenjen.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,720
Lijeva ručica ispod sjedala skros dolje jer tak jedino radi hidraulika i kardan. Sa desne strane ispod sjedala imaš ručicu sa S i P. Uvijek sam orao i tanjurao na P. Sve ostalo na S. Tast tu ručicu nikad nije koristio. Obično zahrđaju pa provjeri da li se uopće može pomaknuti.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ok budem jos sve to jedan dan isprobao ,danas me snijeg okovao neka medek sada odmara. Čitao sam svašta o ovim traktorima koliko oni uopće imaju KS i koja je razlika između c 355 i c360
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,551
C355 bi trebao imati 47ks a C360 52ks.Razlika je u prednjem trapu i u tome što je valjda c355 nešto malo sporiji od C360 i još neke sitnice.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Društvo jos jedno pitanje , moram ove dane mjenjati ulje i filtere pa me zanima koliko ulja ide u motor i koliko se sipa u bosch pumpu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Motori su do vijka isti, mjenjači isto tak, ulošci diza isti, a kolko ja imam informacije i sama boš pumpa se isto štela i u nju idu isti dijelovi... tak da, isti traktor samo novije izvedbe s par vanjskih sitnica razlike.

10 litara ulja ti bu na knap, ustvari nebu dosta jer treba ulje i u filter zraka natočiti.
U boš pumpu točiš na mjerač.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Ok dečki hvala na odgovorima, biti će sigurno jos pitanja kada počnem raditi sa njime ovo je ono osnovno za početak.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Motori su do vijka isti, mjenjači isto tak, ulošci diza isti, a kolko ja imam informacije i sama boš pumpa se isto štela i u nju idu isti dijelovi... tak da, isti traktor samo novije izvedbe s par vanjskih sitnica razlike.

10 litara ulja ti bu na knap, ustvari nebu dosta jer treba ulje i u filter zraka natočiti.
U boš pumpu točiš na mjerač.

O Muha, kao da nikad nisi rastavljao Medu...

U mjenjaču ima nekih razlika, na nekoliko osovina, postoje 2 tipa.
Osovina na koju dolazi mali konusno-tanjurasti, i još jedna ili dvije osovine se razlikuju na gornjem snopu.
Razlika je još u poluosovinama koje idu iz diferencijala, broj zubi se razlikuje. Nisam siguran koji je broj zubi, prošlo je dugo otkako sam mjenjao, ali mislim da je 11 i 12 zubi.
E sad, za ove gore navedene razlike nisam siguran jesu li izmjenjene baš kad su prešli sa 355 na 360, ili je razlika još napravljena dok su bili 355.
U katalogu su te razlike navedene tako da do broja traktora tog i tog ide jedna verzija, od broja traktora tog i tog ide druga verzija.

Razlika između njih je još u prednjem trapu, C-360 ima odlivenu shemu brzina između nogu, C-355 to nema.

Uglavnom, to su praktički isti traktori i vrlo malo dijelova ima na koje se treba paziti pri kupovini.
Usudim se reći da 98 posto dijelova paše na obadva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Može biti da je koja od osovina po nekoj sitnici različita, ali ja se toga ne sječam. Znam da sam negde naletel na spojničke od zetora i takve sam i vratil. Jel to ko skemijal ili je to tak ja neznam, a ni ne brinem zbog toga. Rekli su u dučanu da je to spojnička od Zeksa.
Ako i je u konačnici dojde na isto. Nedovrseni proizvodi su oba po mom razmišljanju.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Vidim da mi na poklopcu hidraulike malo vlaži ulje dva šarafa su bila odtegnuta to sam danas stegnuo ,ali i dalje pušta vjerojatno je oštećena brtva,pošto planiram sam to zamjeniti zanima me dali trebam na što obratiti pozornost pri skidanju,ako možda ima netko kakvu sliku skinutog poklopca bio bih zahvalan..
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,551
Nema tu velike mudrolije, odvrneš sve šarafe i onda skineš poklopac, staviš novi dihtung i kad vraćaš poklopac onda pripaziš da ne oštetiš ovo....

Samo kad zamjeniš taj dihtung on će opet nakon nekog vremena početi pomalo pustati ulje, jednostavno to je tako kod svakog Ursusa i Zetora
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Dali bi bilo dobro staviti uz dihtung i diht masu ? Ovo označeno sa strelicom je razvodnik ili?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Malo sam čitao ovaj forum negdje u temi piše da možda ne slini na dihtungu od poklopca hidraulike nego iz one gore osovine i kako sam gledao kod sebe upravo je tako kod mene slini baš na toj osovini i slojeva se dolje. Predpostavljam da tu idu neki O ringovi pa me zanima koje su dimenzije i koliko komada i što točno tražiti u trgovini dali je to problem to zamjeniti.

7D8FFBE7-4A6D-44EC-BCF5-DA0379D2692B.jpeg DD5E46A1-49FF-4F16-A28C-CA2324872DEE.jpeg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
E, to je već problem zamjeniti...
Moraš poskidati sve ono sa Borislavove slike, i još malo toga što se ne vidi na slici 🥴
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Torzijska opruga (obično zvana osovina), koja služi kao balansna opruga pri regulaciji vučne sile za priključke poput pluga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh