• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ja mislim da jest jer ima ih i bez prednje vuče po 6000 eura,mada sam ja svog 4x4 platio 4500 eura sa prednjim utovarivačem.Ovaj što je na oglasu se već dugo prodaje.
 

Stefag40

Novi član
Tu od
7 Lis 2016
Poruka
17
Pozdrav, vec duze vrijeme imam u planu da zamjenim ulje u mjenjacu i hidraulici pa me interesuje koje ulje da sipam u mjenajc traktora i koliko litara ide?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Hipenol 90 za mjenjač, bočne reduktore i diferencijal, hidraulika hidraol, a neki ljudi čak stavljaju i transhidraol u hidrauliku.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,536
Mjenjać, diferencijal i hidraulika vam je sve isto ulje hipenol 90 isto i u r
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Zar se hipenol u ursuli za hidrauliku bolje pokazal od hidraola ili on koristi isto ulje iz mjenjača za hidraulik? Moji fendtovi koriste hidraol jer znatno bolje hidraulik radi s njime pa sam mislil da to i za ursusa vrijedi...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Zoki ticić, post: 1231441, member: 37316"]
Prijatelj planira raditi generalku na ursuli, koje marke sklopova je poželjno uzeti?
Mahle, zetor, ursus..

Šta ste na kraju izabrali ajd da čujem iskustva jer i sam moram izabrati?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Primjetio sam da mi se na c360 u lijevom točku čuje kao neko pucketanje kad vozim teret,mislio sam da su popustili šerafi koji drže srce felge ali nisu,jel moguće da je na bočnom reduktoru neki ležaj odradio svoje?Prošle godine kad sam radio kočnice dotezao sam maticu na osovini od boč.reduktora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Moguče. Digni i probaj dali ima lufta. Ako nema izvadi osovinu i provjeri konusne ležajeve.
Možda su bili pretegnuti pa su stradali.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Juče podigo lijevi točak i pomjero ga tamo-vamo i vidim da ima neki mali luft i točak se lako okreće.to pucketanje se čuje samo kad je neki teret na traktoru a kad je prazan bez tereta onda ništa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
A jesi izvadil ležajeve van i okom ih pregledal da vidiš ima li kakvih oštečenja.
Ako je felga stegnuta na svim mjestima onda nema kaj drugo biti nego neki od konusnih ležajeva.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,536
Berislav360 probaj stegnuti šarafe koji spajaju felgu i srce felge. Tako je bilo i meni otpušteno i čulo se ko da nešto škljoca.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Samo sam pregledo imali lufta na točku i nisam više ništa dirao,moraću za par dana da vidim jesu li baš ležajevi loši.Šarafi od srca felge su stegnuti to sam odma pregledo čim sam primjetio da se nešto čuje oko točka.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Jel normalno da se čuje zujanje kad je traktor u petoj sporoj i kad se doda malo jači gas?To sam danas primjetio jer ne mogu se sjetiti kad sam vozio u sporohodnim brzinama pa neznam jel tako i prije bilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
Na Ursusu ako ne zuji nigdje onda se čovjek treba zabrinuti ;)
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Tako je Željko,nek on samo zuji koliko hoće ali samo neka ide,ja sam neki dan sa svojim c360 (solcom) vozio preko 4 kubika pjeska i ide uz brdo drugom a negdje i trećom ali mora gas do poda i nema da posustaje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh