• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Problem na Ursusu.Spao zeger ili ga je neko zaboravio staviti na osovini razvoda i osovina je hodala i pritom se odvrnula matica koja drži zubčanik razvoda i onda se čuo neki čudan zvuk pa smo morali rastaviti i vidjeti šta je.....



 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,691
Ti si dobro prošao. Meni se prije par godina oslobodila osovina ovog gornjeg desnog što pogoni pumpu visokog pritiska, lupila po radilici i sve to van i novo. Cijela generalka.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kod mene je srećom matica otišla dolje u karter.I vidi se kako je matica oštetila poklopac.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Borislav, ako ti osovina ima lufta u bloku postoji opet mogučnost da iskoči seger. Iskopaj dublji kanal na osovini, podljepi ju s nečim i stegni na tvrdo.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,691
Imam ti ja kopirano na poljskom ali je slabo čitljiv. Najbolje ti je otvoriti e-Ursus.pl i onda pod pojmom ciagniki pronaći po katalogu rezervnih dijelova što te zanima.
 

mkudric

Novi član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
26
Vidio sam pod drugim postovima da se nudilo i da je netko imao. Htio sam struju pregledati i neke sitnice koje su mi nejasne. Ručna mi je skroz odspojena. Ona nožna papučica ne znam ni čemu služi. Takvog sam ga kupio pa sam ga htio malo srediti.

Nisam baš jak sa poljskim 😂
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,691
Što ti treba poljski, vidiš šeme i sve znaš. I manual ti je samo na poljskom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,691
Za elektro shemu ukucaš u tražilicu ursus c-355 radionički priručnik i da ti pokaže slike. Treća slika po redu ti je od pdfslide.net i na stani 47 imaš shemu.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Juče išao po neko sijeno traktorom i u vožnji u petoj brzini čujem kao neko lupanje u mjenjaču.Dodjem kući i pogledam na mjerač ulja od mjenjača kad ono pokazuje da nema ništa ulja a traktor je bio na ravnici ali ne 100% ravno,onda dolijem 10 litara SAE 90, opet pogledam mjerač i onda mi pokazuje da ima preko druge crte na mjeraču, pa mi sad nije jasno kako odjednom toliko ima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
10 litara u šusu je puno za natočiti jer da bi se dno popunilo treba dosta ulja. Gore ode manje jer šupljinu popune zupčanici.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,691
Oko 200 eura novi i najsigurniji. Da bi sa ovim išao na varenje trebaš ga cijeloga rastaviti!
 
Na vrh