• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Markec, pogledal sam tvoje video uradke letimice i vidim da si se i mene u njima sjetil. Hvala i nadam se da nisi od mene nist loše naučil.

Vidim da imas još uvijek problemčić kod ugradnje pakni, opruga i cilindra.
Ja ugradim obje opruge, stavim bolcne, paknu raširim pajserom i između pakne i nosača pakni stavim kratki nastavak od gedora (onaj kvadratni dio), potučem klipiče čekičom unutra i stavljam cilindar zajedno sa onim bolcničima. Cilindar ide bez brige i komotno možes staviti oba vijka.
Nakon toga raširim pajserom malo paknu i izvadim nastavak.
Ovaj tvoj način je po meni kompliciran i opasan za prste
Bolcne bi bilo bolje mazati bakrenom mašču ali bolje je staviti bilo kakvu nego nikakvu ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
E od svega mi je najdraže da si ti pogledao!

Hvala na komentarima, a i sam si rekao da je red da te pozdravim već jednom, pa evo, jesam! :cool:

A što se tiče pakni i toga, ovaj puta sam najlakše do sad ugradio. A prsti su tu da ih se udara :LOL:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
I još jedno moje zapažanje.
Ova dizalica ti nije dobra za ovakve zahvate jer zapinje u blatobran pa nemožeš reduktor gurnuti do kraja.
Tu je pametnije koristiti ručni viličar.
Mučiš se i sav se buš iskilavil, a bez veze, kad dižeš reduktor da bi šaraf namjestil a sve skupa ti visi na lancima koji ti onemogučavaju da ga okreneš.
Dovoljno je da uzubi u diferencijal i možeš ga spustiti. Makneš dizalicu i okreneš da bi stavil jedan šaraf. Dalje je sve pjesma.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja ne ispuštam nikad ululje.
Ne ispuštaš kad vadiš reduktor, ali da bi zamjenil semeringe na poklopcima diferencijala treba ispustiti dio ulja ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Pa mjenjao sam semeringe svaki puta kad sam radio kočnice, ali nisam nikad ulje ispuštao.
Skroz malo curi kroz ležajeve. Obrišem dobro prije montaže i to je to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja mislim da baš i nije tak.
Meni je uvijek curelo, čak i kroz onaj 4 šaraf na poklopcu spere jer je bušen skroz.
Možda je bilo manjka ulja na tvojim projektima ili viška na mojim.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Kazem, kod mene je curilo, ali to skroz malo, pripremim sve za montazu, obrisem i brzo nabacim i to je to.
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
27
Imam pitanje u vezi kočnica.Radi se o C360.
2016g sam mjenjao vanjske cilindre,unutarnje cilindre,obloge kočnica,obloge ručne kočnice,zvjezdastu gumicu i semeringe na poklopcima diferencijala i kočnice su izdržale 2 il 3 godine s time da svake godine napravim 50-ak radnih sati,ništa praktički.
U videu od Marka sam vidio da je namazao sa silikonom oko zvjezdaste gumice da ne ulazi ulje iz getribe u doboš i podmazuje ga,to ja nisam napravio i to je vjerojatno greška?
Za šta služi okrugla gumica koju stavljaš na osovinu rediktora,ide duboko dole ispod nosača obloga kočnica?
Vidim na računu da sam ju kupio al se uopće ne sjećam da sam ju stavio,nezz.
Što sve promjeniti da te kočnice potraju malo duže,da se ne zamaste?
Stavit ću i sliku kandže špere kad sam to bio mijenjao i meni se čini da je ok?
Imam problem da poskakuje papuča špere i neče uzubiti,u čemu je problem?
 

Prilozi

  • 20160705_125726.jpg
    20160705_125726.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 11
  • 20160705_123831.jpg
    20160705_123831.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 12
  • 20160705_135834.jpg
    20160705_135834.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 14
  • 20160708_072434.jpg
    20160708_072434.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 13
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
O-ring je zamišljen da ulje s druge strane osovine (kad procuri semering na reduktoru) ne ulazi u doboš.
Najbolje je oba zabrtviti diht masom ali treba voditi računa da se i doboš distancira jer ako on šeta po osovini žali bože diht mase.

Tvoja kanđa špere je ispravna, možda ti je pukla vilica ili špera nije pravilno podešena pa zato izbaciva.
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
27
Doboš na strani od diferencijala drži osigurač da ne šeta a na strani do bočnog reduktora može šetati po osovini,tamo nema osigurača,samo ona zvjezdasta podloška i gumica,na to mislite?
Kako ga onda fiksirati?
Vilica nije pukla,trebalo bi šperu napeti na navojnoj šipci možda da ukapča?
Pravilno je šperu uključivati pod niskim obrtajima da lakše uzubi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Na strani od reduktora je žičani okrugli osigurač pa na njemu pločica. Onda ide O-ring pa doboš pa zupčasta gumica, zupčasta pločica i seger osigurač.
Kad se to sve skupa sastavi luft treba svesti na minimum podlaganjem odgovarajučih pločica.

Da, šperu treba napeti na štangici ali na način da je uključena do kraja kad je stisnuta do poda. Nesmije biti lufta između poda i poluge špere.

Špera se pritisne da uzubi, a ako nije uzubila do kraja onda se lagano krene dok se ne osjeti da je upala.
U vožnji ju baš i nije pametno uključivati.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Moguće da su i zubi na samom diferencijalu potrošeni, tako da mislim da onda ni ganc-nova kandža ne pomaže.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Marko, sve kaj si o Ursusu naučil, bilo je od Muhe, a sad snimaš upute.
Muhi pripada bar 50% zarađenog ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Nije baš sve, ali velika većina.

A što se tiče zarade, nije baš da bi se puno usrečio :D
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
27
Diferencijal izgleda ok pa mislim da nije on krivac.
Treba ju naštelati pravilno pa bi onda vjerojatno radilo ok.
 

Prilozi

  • 20160708_072452.jpg
    20160708_072452.jpg
    76 KB · Pregleda: 8

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Marko, sve kaj si o Ursusu naučil, bilo je od Muhe, a sad snimaš upute.
Muhi pripada bar 50% zarađenog ;)
Muhi ništ ne pripada, ako bu trebal još bilo kakvu pripomoč ja sam tu.
Nije baš sve, ali velika većina.

A što se tiče zarade, nije baš da bi se puno usrečio :D
Moje srce veselo tuče zbog tebe.
Dao ti Bog sve Ursuse ovoga svijeta i da budeš sretan s njima 🤭
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Diferencijal izgleda ok pa mislim da nije on krivac.
Treba ju naštelati pravilno pa bi onda vjerojatno radilo ok.
Moreš ti to štelati kolko hočeš al nebude opet držala jer ne valja ni diferencijal ni kanđa.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Uf, puno mi je to...

6-7 komada je dosta. Taman za svakog po jedan stroj i gas :D:D
 

Najnoviji postovi

Na vrh