• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

N

nestorov

Guest
trebam posaditi u novembru ako me vreme posluzi ,intersuje me moze da se to odgodi krajem novembra ili pocetak oktobra
i kako da sacuvam sadnice ako sadnice ako bi me sprecavalo vreme da posadim da i ukopam u pesak ili slicnome
hvala svima na savetima
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
sadnice samo ukopaj na otvorenom u kanal i ugazi zemlju oko njih, a onda ih kad mozes zasadi na trajna mjesta
 
D

Deanzg

Guest
q

Ekipa, imam pitanje.... Pošto se bliži 11. mjesec budem skoro gnojio... E sad me muči, da li ić sa 7-20-30 po 20-30 dk po sadnici kao i prošle godine, ili stavit stajski gnoj i u kojoj količini i na koji način. Mogu doć do kravljen i ovčjeg.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Pošto sam naišao na nerazumijevanje forumaša i mogao skupit možda 2-3 tone, odustao sam... Ja da se mučim, trudim, ubijam mobitel a oni da me pljuju.... Hvala ne... A ne shvaćaju da smo svi zbog neorganiziranosti tržišta u istoj kaši... Nadam se da neće biti kasno kad to ljudi shvate..[/QUOTE]

nemoj se uzbuđivati oko toga i čuvaj stranke za iduču godinu . robe uglavnom nema dovoljno ( bar za sada - osim starih uzgajivača a kolko sam shvatio i oni su sa par Ha a ostalo su povećali kad i mi unatrag par godina ) bit će iduće nešto više!

imam pitanje.... Pošto se bliži 11. mjesec budem skoro gnojio... E sad me muči, da li ić sa 7-20-30 po 20-30 dk po sadnici kao i prošle godine, ili stavit stajski gnoj i u kojoj količini i na koji način. Mogu doć do kravljen i ovčjeg.
12-10-10 05:18

ja bih radije sa stajnjakom ( bacao sam ovčji i bio je odličan, a i lakši je za raditi ). mislim da je kvalitetnija gnojidba nego sa 7/20/30 a i puno jeftinija. ako imaš puknutu ekipu udri. 2-3 navilka ( ako voćke nisu premlade ) malo dalje od stabla i plitko zafrezaj ( a čak i ne moraš ) . ja sam samo razbacao oko njih!

evo jedne vesele informacije za sve: PPK ORAHOVICA POČINJE SA OZBILJNIM OTKUPOM LJEŠNJAKA U LJUSCI i daje vrlodobru cijenu 1,5e za kg ( treba provjeriti informaciju jer sam zvao prije 15tak dana )za oko 8% vlage! za rokove plačanja i ostalo nisam pitao ( zato telefon u ruke i udri )! iako mislim da je posao sa lješkom bolja opcija!
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
evo jedne vesele informacije za sve: PPK ORAHOVICA POČINJE SA OZBILJNIM OTKUPOM LJEŠNJAKA U LJUSCI i daje vrlodobru cijenu 1,5e za kg ( treba provjeriti informaciju jer sam zvao prije 15tak dana )za oko 8% vlage! za rokove plačanja i ostalo nisam pitao ( zato telefon u ruke i udri )! iako mislim da je posao sa lješkom bolja opcija!

Otkad se ove godine promijenio vlasnik PPK, i poslovanje je ozbiljnije.
 
N

nestorov

Guest
po vasem iskustvu koj sorta naj vise uspeva u makedonii ili slicno kao u hrvatsu
pozz
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
PPK ORAHOVICA je s promjenom vlasnika i dokapitalizacijom napravila veliki zaokret u proizvodnji i doradi lješnjaka te prodaji.
To treba uzeti vrlo respektno i možda će nam to biti u nekoj budućnosti neka od opcija da prodamo primarni plod.
Za sad su im uvjeti takvi kakvi su ( 1,5euro za lješnjak u ljusci, 8% vlage i plaćanje 30 dana).
Oni rade na poboljšanju i uvođenju velikih noviteta što znači da će biti možda i bolje za nas male.
Ako uzmemo cijenu 1,5 euro - malo je, ali ako gledam svoj slučaj, obveznik sam PDV-a i moja prodajna cijena u tom slučaju je 1,85 eura, ako ga prodam nekome ovako po 12 kn, tko nije u sustavu PDV-a od toga moram državi platiti 23% PDV i meni ostane manje od 10 kuna.
Javila sam se LJEŠKU, sa ponudom svoje količine, ali nisam dobila nikakvu povratnu informaciju, pa me zanima da li će se nešto desiti po tom pitanju prodaje.
Cijeli urod mi je spreman i prosušen za prodaju i mogu reći da je dobre kvalitete.
Što se tiče prodaje prema van, nisam u mogućnosti udovoljiti količinom, a ponudbena cijena je veća od Orahovice.
 
D

dadada

Guest
meni to izgleda dobra cijena ako uzmu svu količinu i plate u roku 30 dana, a ne vako dok ih očistiš pa još ak moraš na pijac prodavat
 
N

nestorov

Guest
pa ja osbno mislim da je ta cena cista pljacka ako neko na jedan ha dobije 3000 kg lesnik u ljusci to je bedni 4500 eura gde je obrad zemljista ,zastita ,navodnjavenje,berba i sta jos ne
sta ostane tome sto proizvodi
mozda neko proda po toj ceni ako ukrade pa ga briga posto nista nije ulozio niti radio
pozdrav svima
 
S

simbaSo

Guest
Pozdrav iz Sombora

Procitao sa m sve stranice foruma i moze dosta da se nauci od pametnih ljudi i ljudi sa iskustvom.

ja imam mali zasad od 270 sadnica koji su sadjeni u 2009g 20 novembra.
nisu mi se samo 4 kom primilo.to cu ove godine da popunim.pa kada malo steknem znanja i vestine planiram da prosirim zasad.
slike mozete pogledati na ovom linku http://www.facebook.com/album.php?aid=2081210&id=1521891831&l=fc00adaa70

napravio sam neku masinu sa kojom obradjujem i redovima izmedju lesnika i za moj zasad koji je sadjen na povrsini 290m sa 15m imam tri reda odradim za 30 minuta a zemlja bude cista bez trunke traze i sitna kao pepeo.slike mozete takodje pogledati.

za sada toliko.
 
D

Deanzg

Guest
q

pa ja osbno mislim da je ta cena cista pljacka ako neko na jedan ha dobije 3000 kg lesnik u ljusci to je bedni 4500 eura gde je obrad zemljista ,zastita ,navodnjavenje,berba i sta jos ne
sta ostane tome sto proizvodi
mozda neko proda po toj ceni ako ukrade pa ga briga posto nista nije ulozio niti radio
pozdrav svima
3 t po ha u ljusci i 4500 E za to ja potpisujem odmah!
 
O

OREH

Guest
Bok julijaeto.Imamo dvogodišnje sadnice rimskog i istarskog lješnjaka.Ako ste zainteresirani možete me kontaktirati na broj 098/ 92 30 719.POZDRAV
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
pozzzzzzzzzzzz
vidi se da su poslovi polako pri kraju .jer se piše na forumu,

Evo bit če i kod mene nešto viška sadnica Tonda di Giffone i Tonda gentile Romana.

Inače moja je berba gotova i pri kraju sam sa prodajom tako da nemam primjedbi što se tiče cijena i ostaloga,barem na malo. Svojim urodom od oko 1,9 tona sam ove
godine zadovoljan na oko 1 Ha.
LJUDI AJMO SADA NAVALITI NA ŽURNO UDRUŽIVANJE JER VRIJEME PRODAJE NA MALO NAM BRZO ISTIČE.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
evo malo sam računao koliko me što košta:

Troškovnik za sezonu:

- traktor reg. + servis + sitnice 1.000,00 kn

- gorivo 2.000,00 kn – 2.500,00 kn ( 400 l – 500 l ) 5 malčiranja minimum

- kalkamon 4.000,00 kn – 5.000,00 kn( 500 kg KAN + 500 zimsko – 15ica ili 7ica )

- sredstva akaricid 1l 800,00 kn

nordox 2kg 300,00 kn

b.ulje 500,00 kn

total 1.000,00 kn

mankozeb 700,00 kn

_____________
11.800,00 kn - 1500 e – 2000 e ( u našim novcima )

To su moji minimalni troškovi za 1g za obradu 5Ha nasada lijeske bez nepredviđenih problema sa traktorom, malčerom, atomizerom i ostalim troškovima! Bez vlastitog rada, i s tim da se kupljenje i komušanje obavlja ručno uz besplatnu pomoć ostatka obitelji!! S tim da će se količina umjetnog gnojiva i sredstava za zaštitu polako povećavati sa povećanjem veličine krošnje i samih stabala.
Dobijemo poticaja oko 12.500,00 kn! Kako su samo uspjeli izračunati koliko nam treba da ne odustanemo!

jel i vi tolko trošite?

jel ko predavao lješnjak u orahovicu? i kako je prošao!!

pozdrav simbaso i dobro nam pisao! stroj ti je zvijer!!

jel ima koji dobrovoljac od kutine do broda da organizira sastanak! il ćemo mi slavonci to morati odraditi , al bit će monogima daleko! pozdrav svim lješnjakarima
 
S

simbaSo

Guest
masina zver

Pozdrav KOBAC!!
to sam ja pravio za sebe da vidim kako funkcionise.nije ulickana ofarbana,mene interesuje da li odradjuje posao a radi kao sat. laka za koriscenje.
pozdrav svim srodnim dusama!!!!!!!:gitarist:
 
S

simbaSo

Guest
masina

simba,kako funkcionira ta kombinacija diferencijala i valjka sjetvospremača

radi odlicno.izdrzljiva je,samelje zemlju.ja sam zadovoljan.
evo i slike ja sam malo skicirao kako ja sa njom radim.
 

Prilozi

  • rad masine.JPG
    rad masine.JPG
    9.9 KB · Pregleda: 234

Najnoviji postovi

Na vrh