• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

calco

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
32
Pozdrav svima.
da li netko ide na mjere ruralnog razvoja za podizanje nasada.
zanima me radi izmjene informacija jer kod nas bas nemam nekakav dobar izvor.

izvadio sam ekonomsku velicinu i prioremio papire od opg a ove financijske.

Eto ...
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
iwanho
malo su mi iskreno preskupi, s obzirom da nemam opg trenutno, niti neku drugu varijantu, već bi ih posadio kao 'veći hobist' trenutno...tako da bi mi odgovarala jeftinija varijanta u ovom slučaju, al opet je pitanje na šta ću nabasat prilikom kupnje ovako...

tnx svima na savjetima, moram vidit još za Daruvar, kod Vlade, pa ćemo vidit, šta i kako...trenutno sagledavamo sliku tko može isporučit potrebnu količinu, tj. da sve uzmemo od jednog dobavljača...

krki, još Vas kontaktiram putem moba, kroz par dana...

Svima hvala!
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Znam da nije pravo mjesto ali da pitam Vas kakova je situacija sa isplatom poticaja, meni za 6,17 ha, (ljeske) isplačeno 3321 a nigdje nepiše za što je isplačeno, svugdje se spominje iznos od 60% i nekih 1000 kuna.
 

OldCat

Član
Tu od
9 Svi 2014
Poruka
44
U Daruvaru dobivaš sadnice s certifikatom ali i cijenom od 15 kn + PDV.
Koliko sam ja čitao prošle postove Karla ima najbolje sadnice ali nema certifikat. Raspitaj se.
 

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
i ja sam dobio oko 3500 kuna za 6,92 ha lješnjaka. izvod iz banke kaže da je to za zaštičene sorte bilja ( kod nas je to istarski lješnjak) pa ako si ga prijavio možda je to. Osnovno plaćanje još čekam.

Znam da nije pravo mjesto ali da pitam Vas kakova je situacija sa isplatom poticaja, meni za 6,17 ha, (ljeske) isplačeno 3321 a nigdje nepiše za što je isplačeno, svugdje se spominje iznos od 60% i nekih 1000 kuna.
 

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Pozdrav svim clanovima ovog jako korisnog foruma,posle krace pauze ponovo se javljam.Juce je vreme bilo idealno sto se tice temperature pa sam uspeo isprskati lesnike po drugi put fungicidom chorus.Sledece prskanje bi treblo obaviti akricid-insekticidom ali neznam tacno u kojem periodu pa ovom prilikom molim za pomoc i savet.Nasao sam jednu preporuku gde prskanje treba obaviti u fazi misijih usiju,ako neko zna nesto vise o ovoj fazi zamolio bih za objasnjenje ili neku sliku lesnika u tom periodu.Hvala unapred.
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
i ja sam dobio oko 3500 kuna za 6,92 ha lješnjaka. izvod iz banke kaže da je to za zaštičene sorte bilja ( kod nas je to istarski lješnjak) pa ako si ga prijavio možda je to. Osnovno plaćanje još čekam.

hvala na informaciji
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Pozdrav svim clanovima ovog jako korisnog foruma,posle krace pauze ponovo se javljam.Juce je vreme bilo idealno sto se tice temperature pa sam uspeo isprskati lesnike po drugi put fungicidom chorus.Sledece prskanje bi treblo obaviti akricid-insekticidom ali neznam tacno u kojem periodu pa ovom prilikom molim za pomoc i savet.Nasao sam jednu preporuku gde prskanje treba obaviti u fazi misijih usiju,ako neko zna nesto vise o ovoj fazi zamolio bih za objasnjenje ili neku sliku lesnika u tom periodu.Hvala unapred.

babin2 ja nisam nikad špricao u ovo vrijeme protiv monilije a sve o tome sam procitao na srpskim forumima tako da sumnjam da ti ovdje bude neko nest pametno napisao,,,a kod mene je uvjek u ovo vrijeme sve u blatu i vodi pa neznam kako bi to izveo s traktorom
 

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
babin2 ja nisam nikad špricao u ovo vrijeme protiv monilije a sve o tome sam procitao na srpskim forumima tako da sumnjam da ti ovdje bude neko nest pametno napisao,,,a kod mene je uvjek u ovo vrijeme sve u blatu i vodi pa neznam kako bi to izveo s traktorom

U svakom slucaju hvala na odgovoru,ja sam odlucio ove godine da probam sa prskanjem protim monilije u ovom periodu posto sam u predhodnim godinama prskao u ozujku i nisam bio zadovoljan rezultetima,inace kod mene je u lesnicima trenutno suvo pa sam uspeo prskalicom da ih oprskam.Pozzzz
 

OldCat

Član
Tu od
9 Svi 2014
Poruka
44
Koliko sam vidio na našem forumu a i šire... jedino tko se bavi takvim uzgojem lješnjaka je Vlado Moulis iz Daruvara. Na njegovoj web stranici može se, površno, vidjeti o čemu se radi.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jel je tko gledao Plodove zemlje danas,prilog o uzgoju lješnjaka?Po tim njihovim prićama sve je divno i krasno,tržište gladno lješnjaka ,cijene super ....sve mi izgleda kao hvalospjev.
 

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
Gle, ova je bila dobra godina za lješnjak. Sve što se imalo lagano se prodalo i to po velikoj cijeni, čak i do 50 % više u odnosu na prošlu. Nije ga bilo puno pa je bila visoka cijena,sezona prije ga je bilo puno pa je bila niža cijena. Uglavnom se za sada može prodati a cijenu određuje godina i količine. Kako će biti za 5 godina tko će ga znati.

Jel je tko gledao Plodove zemlje danas,prilog o uzgoju lješnjaka?Po tim njihovim prićama sve je divno i krasno,tržište gladno lješnjaka ,cijene super ....sve mi izgleda kao hvalospjev.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Cijenu određuje omjer ponude i potraznje,,,
u turskoj je prosle godine podbacila proizvodnja pa je i to jedan od razloga zasto je cijena ljesnjaka bila poprilicno dobra,,,
jos jedna stvar se tu pojavljuje a to je velik broj kupaca koji su zainteresirani za kupnju jer svaki bi od njih htio i svoj dio kolaca,,,

nazalost velik dio proizvođaca ceka otkupnu cijenu koju diktiraju kupci umjesto da uvjetuju otkupnu cijenu, odnosno da ne prodaju svoj proizvod u bescjenje a sto bi se moglo dogoditi kao i kod primjerice otkupa psenice,,,

na Hr trzistu egzistiraju 2-3 malo veca otkupljivaca koji se jos uvijek nisu usaglasili i da prostis je*u jedan drugog sa cijenom jer ljesnjaka nije bilo na trzistu dovoljno za sve,,,
ali shvatit ce i oni da nam udruzeni vrlo lako mogu srusit cijenu ploda u bescjenje,,,

ali trziste je takvo da kad nesto kosta vise od realne cijene oni to kupuju ko blesavi,,,
primjer toj tezi je i maslinovo ili bucino ulje,,,

velikoj vecini nas nasadi polako ulaze u puni rod, sve manje je ulaganja u strojeve i ostale popratne sadrzaje pa se stoge nebi trebalo dati ucjenjivati i plod prodavati posto poto jer to je proizvod koji moze i gotovo godinu dana cekati neku bolju cijenu i neke bolje ponuđace,,,
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
ako može netko pomoći oko herbicida u nasadu ljeske? naime nasad je u sedmoj godini i dosad je samo košeno, eko uzgoj... ove godine izlazi iz eko uzgoja i pitanje je koje sredstvo ili kombinacija za uništavanje korova a da ne smeta ljeski?
 

Najnoviji postovi

Na vrh