• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
nisam ništa još stavljo, al vidim da ubrzo moram nać neko idealno riješenje, a kaku si mrežicu stavljo
 
W

worm

Guest
kupio u poljoprivrednoj,dođe komad negdi oko kunu,visina 60cm,zgodna je netreba je ništa posebno kačit jer se sama okomota oko stabla mogu uslikat ako oćeš...
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
kupio u poljoprivrednoj,dođe komad negdi oko kunu,visina 60cm,zgodna je netreba je ništa posebno kačit jer se sama okomota oko stabla mogu uslikat ako oćeš...

evo probo sam premazat svinjskom masti od pekara pa cemo vidjet do place sta ce bit a onda cu stavit mrezicu za stiropor jeftinija je
 

Gingi1

Novi član
Tu od
4 Stu 2010
Poruka
18
eto konacno malo vremena za piskaranje ,,i kod mene je u nasadu bilo otvoreno nesto ženskih pupova ,,spremam se na podsađivanje stigle su mi sadnice

worm i elvira molim vas stavite slike sadnica da mozemo malo usporediti

evo slikice ove svjetlije sam u 7 mj ove god. prstenovao zicom i prije par dana izvadio te idu direkt u nasad a one slabije sam vec stavio u skolu na foliju i navodnjavanje radi se o rimskom ljesnjaku

evo samo malo da se vidi kakve bi se sadnice trebale saditi u polje sve kaj je sa manje korjenove brade treba jos biti u skoli a ima i slucaja ko kod jednog kolege da iz skole vadi sadnice koje su vec mala drva to nije sadnica i ne prima se bas ,,znam iz iskustva jer mi se posusilo kad sam to sadio misleci kak su ove super velike

slucaj jednog susjeda je zanimljiv ,,,nesto dogovarali kao da mu ja preporucim neke sadnice i kad on veli ja kupio negdje u zagorju i u petrinji po 6 i po 8 kuna sadnice za 5 a ono kad sam vidio ,,,kolko para tolko muzike

to su sadnice za presadit i stavit u skolu na super njegu bar 1 god.i po meni u odnosu na sadnice koje su sa formiranom korjenovom bradom koje kostaju oko 15 kn tocno vrijede oko 6,7 kn s obzirom da ima posla oko prstenovanja, nagrtanja itd i nije problem u tome nego kaj je on to sad ljepo posadio u polje



ovo su tonde gifoni i de la lange od g. Moulisa iz Daruvara



prosle godine sadio 500 gifona isto od Moulisa desno trogodisnje a lijevo isto gifoni dvogodisnji samo njih sam kupio drugdje ,,, u vezi tonde romane koju je jako tesko nabaviti ako ima gdje molim za inf.trebace ubuduce


komusanje istarskog ljesnjaka u facmi ide dobro ako su skroz suhi,,ako je ovojnica zelena 0 bodova
moze se iskopirati samo taj bubanj sa cetkama koje se okrecu i trljjaju ljesnjake o željeznu resetku ,,tesko je ovak objasnit treba u zivo vidjet e da cetke moraju biti zakrenute da guraju masu van is bubnja

ovo ispod je rjesenje komusanja na novoj facmi


ako treba mogu poslikat i na staroj kod mene ali nema potrebe princip je isti

Krki hvala za slike, sad mi je malo jasnije kad nešto sklepam stviti ću slike.
pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
Tema je zamrla ...ocekujem slike ljesnjaka pod snjeznim pokrivacem ja slikao ali bilo premracno pa nema smisla stavljat,,,


Ako ima ko bocnu frezu samogradnju nek stavi sliku nekaj se bu kod mene delalo
Gingi si slozio kaj
 
Posljednje uređivanje:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
eto ja odustao od samogradnje i kupio polovnu talijansku na ticalo marke OMMAS za 1400 EURA

kad mi stigne stavicu slike ako neko treba kontakt gdje sam kupio nek se javi na PP jer ima jos 3 komada


prvi put sam vidio sistem na gumenim kotacima vucena ima rudo i odma mi se svidila mada ne znam kako bu delala u praksi
 
D

dejandj

Guest
Pozdrav svima.Imam nasad lješnjka star 3 godine na površini od 3ha.
Imam bočnu frezu,samogradnja,ako nekog zanima postavit ću slike..samo dok skužim kako..
 
W

worm

Guest
Zasadio sam sadnice u 11 mjesecu i poprilično su velike,mislim da su dvogoišnje...Sad skratio bih ih na 50-60cm pa mi recite molim vas dal mogu to sada il da čekam rano proljeće?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Nisam stručnjak za ljesku, ali općenito može se skraćivati, samo obrati pažnju na dezinfekciju škara i zaštitu reza.:supz:
 

slave

Novi član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
7
nekakvi su podaci 8-12 kg po stablu u ljusci ali to dosta ovisi o sorti,uzgojnom obliku,zamlji ....
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ako si sve odradio kako treba; zaštitu, gnojidbu, obradu, rezidbu, a opalio ti mraz, onda na 3 hektara imaš 0 kg, kao moj brat trešanja.:finga:
 

slave

Novi član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
7
Sve je prošle godine dosta osjetilo mraz.Ja sam sa lješnjakom dosta dobro prošao za razliku od drugih proizvođača iz okolice.
 

slave

Novi član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
7
Ne ostavljam ništa za sadnice.Nemam se vremena igrati sa tim.
Trenutno bi mi dobro došao savjet gdje naj povoljnije nabaviti stroj za usisavanje lješnjaka.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
Ne ostavljam ništa za sadnice.Nemam se vremena igrati sa tim.
Trenutno bi mi dobro došao savjet gdje naj povoljnije nabaviti stroj za usisavanje lješnjaka.

Probaj kontaktirat AGROTOK, Široko polje, oni su zastupnik za FACMA
 

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
nekakvi su podaci 8-12 kg po stablu u ljusci ali to dosta ovisi o sorti,uzgojnom obliku,zamlji ....


prinos po odraslom grmu ti je izmedju 3 do 5 kg ali tek nakon 5-te godine, sve je relativno, jer zavisi od mnogo stvar kao što se i navodi...
 

slave

Novi član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
7
Počinje rađati u trećoj ili četvrtoj godini, a u puni rod dolazi sa sedam ili osam godina. U punom rodu jedno stablo daje od 8 do 12 kg, a od ploda oko 50% otpada na ljusku. Ovisno o ozgojnom obliku, gustoći sadnje, vremenu starosti i drugih agrotehničkih čimbenika, prinosi se kreću od 2,2 do 3,6 t/ha.

I moj nasad je skoro u punom rodu pa mi se čini 3-5 kg po stablu malo
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
101
Slave to vjerovatno iznosiš podatke iz literature, jer po mom dosadašnjem iskustvu Dejan je
u pravu. Što se tiče randmana sve sorte se kreću oko 40 %, a ne 50 % kako si naveo.
Ja imam uzgoji oblik stablo i ono dolazi malo kasnije u puni rod od grma i to po mojoj procjeni ne prije desete godine. Urod od 3,6 tona je znanstvena fantastika ( Orahovica nema više od 2 tone). Malo nam opiši tvoj nasad ( sortu, starost, uzgojni oblik, način održavanja, te prinos
i razmak ).
 

Najnoviji postovi

Na vrh