• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hm, kako konoplja vuće loše tvari iz tla? On je čini mi se mislio da konoplja može rasti na svakakim tlima, a kad se malčira drastično poboljšava vodozračni režim tla,ne?
 

WolfMan15

Novi član
Tu od
27 Velj 2011
Poruka
25
Hm, kako konoplja vuće loše tvari iz tla? On je čini mi se mislio da konoplja može rasti na svakakim tlima, a kad se malčira drastično poboljšava vodozračni režim tla,ne?
da tako sam otprilike mislio, konoplja ostavlja ogromnu zelenu biomasu koja se može iskoristiti kao zelena gnojidba i na taj način izuzetno poboljšava karakteristike tla, vodozračni režim, više organske tvari u tlu.... i sve što ide dalje sa tim...
 
S

schvabo99

Guest
nekad sam i ja kemijao kako bi sadio lješnjak a to je bilo prije pola godine pa sam odustao zbog višegodišnjeg ćekanja za ozbiljniji urod a danas sam radi nećega drugoga<a to je ako je netko interesiran odvozio bih ljusku od lješnjaka ako netko ima u većoj kolićini
 
D

dzo88

Guest
Pozdrav! Da li netko zna kakvo je stanje sa poticajima za 2013/14 godinu, jer ništa konkretno nisam našao na netu.
Hvala :)
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QcSeiR-SIbE[/YT]
dobar video o plantazi ljeske
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

VK30

Guest
Dobro veče!

Pozdrav svima, čitam već neko vrijeme što pišete i ja sam se odlučio postaviti par pitanja. Nadam se da ću naići na odgovor.
Skroz zam laik, potpuno druga branša od poljoprivrede i voćarstva, međutim potaknut sam krizom kao i većina nas te mi je zamisao već neko vrijeme da se bavim uzgojem i sadnjom ljeske. Zanima me sljedeće; dali je to trenutno isplativa investicija, a radi se o površini od oko 1,5ha koje sam mislio posaditi. Te da li postoje kakvi poticaji za sadnju i uzgoj?

Hvala
 

tomi77

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
15
Pozdrav! Dali netko ima grmlje ljesnjaka istarski i rimski dugi,kontinentalna hrvatska,najbolje da je iz slavonije jer trebao bih par savjeta,imam nesto vise od 1 hektra staro 7 godina,kupite nedavno ali ne znam bas puno o tome,hvala...
 

ivanuse

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
24
Pozdrav svima vama forumašima i poljoprivrednicima. Pročitao sam puno korisnih informacija i savjeta o uzgoju lješnjaka. Ovih dana namjeravam zasaditi 1hektar, sorte istarski dugi+rimski. Što mislite dali je prekasno s obzirom na to kakvo je vrijeme trenutno, dosta vlažna zemlja i dosta toplo vrijeme?
 

WolfMan15

Novi član
Tu od
27 Velj 2011
Poruka
25
Pozdrav svima vama forumašima i poljoprivrednicima. Pročitao sam puno korisnih informacija i savjeta o uzgoju lješnjaka. Ovih dana namjeravam zasaditi 1hektar, sorte istarski dugi+rimski. Što mislite dali je prekasno s obzirom na to kakvo je vrijeme trenutno, dosta vlažna zemlja i dosta toplo vrijeme?
lijesku ti se uvijek preporuča rađe saditi u jesen, zato jer sada mora hvatati ukorak sa vegetacijom ovako, preporučam ti da rađe pričekaš jesen, a ako misliš saditi u proljeće onda je bolje što prije, samo pričekaj da prođove niske jutarnje temp. sada
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav svim forumašima, zanima me kako stojite s državnim poticajem za ljesku, tu u mojoj okolici kažu ljudi da nisu dobili 2 godine ništa a neki i više, jel ima poticaja za ljesku ili su to samo puste priče.
 

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
Pozdrav svim forumašima, zanima me kako stojite s državnim poticajem za ljesku, tu u mojoj okolici kažu ljudi da nisu dobili 2 godine ništa a neki i više, jel ima poticaja za ljesku ili su to samo puste priče.

Nije točno. Ako se na vrijeme preda zahtjev , mislim da je do početka svibnja dobiva se godišnji poticaj. Mislim da je oko 2000 kn po hektaru.
 

ivanuse

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
24
Pozdrav svim forumašima, zanima me kako stojite s državnim poticajem za ljesku, tu u mojoj okolici kažu ljudi da nisu dobili 2 godine ništa a neki i više, jel ima poticaja za ljesku ili su to samo puste priče.
Kažu ovako: da bi se dobio godišnji poticaj trebaju se papiri predati od 01.04. do 15.05.
Poticaj za 1hektar je 2050kn, ako ste u posebnojdržavnoj skrbi još plus 350kn, a ako ste sadili istarski dugi i imate za to certifikat dobije se još 700kn jer je to hrvatska autohtona sorta.
Konačni poticaj u tom slučaju iznosi 3100kn što je sasvim OK.
 

WolfMan15

Novi član
Tu od
27 Velj 2011
Poruka
25
Kažu ovako: da bi se dobio godišnji poticaj trebaju se papiri predati od 01.04. do 15.05.
Poticaj za 1hektar je 2050kn, ako ste u posebnojdržavnoj skrbi još plus 350kn, a ako ste sadili istarski dugi i imate za to certifikat dobije se još 700kn jer je to hrvatska autohtona sorta.
Konačni poticaj u tom slučaju iznosi 3100kn što je sasvim OK.
hvala puno na informaciji :icon_fU:
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Kažu ovako: da bi se dobio godišnji poticaj trebaju se papiri predati od 01.04. do 15.05.

Pa jel se nepredaju zahtjevi od 1.3 do 15.5. Ja bio prije desetak dana i prijavio sve, a pošto mi je bilo prvi put gospođa u APPRRR mi je sve ispunila.
 

goca

Novi član
Tu od
10 Ruj 2007
Poruka
29
.... a ako ste sadili istarski dugi i imate za to certifikat dobije se još 700kn jer je to hrvatska autohtona sorta.

reci gdje si pronašao ovaj podatak, da li je to nešto na lokalnoj razini ili se odnosi na cijelu državu?
 
T

Tomeck

Guest
Pozdrav svima,

Planiram krenuti u sadnju lješnjaka na cca 2ha zemlje.
Budući sam neiskusan, molio bih ekipu iz okolice ili iz Velike Gorice koji imaju nasade da se jave pa da ih kontaktiram za više informacija....i ostalog.
Hvala na pomoći i infu za sada.

Lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh