• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
neznam baš da to tako radi,pa to je veliki posotak vlage,treba se prije osušiti,i netreba praviti brikete,pali te ostatke u obliku sječke,znači odma kad izađe iz drobilice.

:?:Ma nemam pojma kada ja samo vidio okrugli brikrti dosta otprilike fi 100 i hidraulična presa ogromna ,mislim da nešto dodaje u smjesu ali nisam baš razumio što šteta što nisam slikao
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
:?:Ma nemam pojma kada ja samo vidio okrugli brikrti dosta otprilike fi 100 i hidraulična presa ogromna ,mislim da nešto dodaje u smjesu ali nisam baš razumio što šteta što nisam slikao

nemora značiti da nešto dodaje u smjesu jer te prese rade na jako velikom pritisku.mislim oko 20 tona po cm kvadratnom,to je dovoljno da zagrije smjesu u toj mjeri da pusti svoju smolu koja sve to drži i kad se briket"ohladi". takav briket ako je vlažnost max 7 % je toliko sabijen da potone u vodi. prava stvar koja se da napraviti i u kućnoj radinosti ko imalo ima pojma o hidraulici i mehanici.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
može li se početi sa prskanjem ,smeta li temperatura

Posjetite VAŠ PRAVI POLJOPRIVREDNI OGLASNIK
www.agroglasnik.com
:rolfer:

pričekaj , malo je rano, još vidiš kako je vrijeme evo u slavoniji pada susnježica tamo pred 1.3 ako bude ljepo vrijeme
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
nemora značiti da nešto dodaje u smjesu jer te prese rade na jako velikom pritisku.mislim oko 20 tona po cm kvadratnom,to je dovoljno da zagrije smjesu u toj mjeri da pusti svoju smolu koja sve to drži i kad se briket"ohladi". takav briket ako je vlažnost max 7 % je toliko sabijen da potone u vodi. prava stvar koja se da napraviti i u kućnoj radinosti ko imalo ima pojma o hidraulici i mehanici.

:roll:Opasno razmišljam o tome ja se grijem centralno na drva i svake god spalim 25 prostor.met a sigurno 10-tak popalim na vrpi ako ne i više:cry:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Imam ja električnu dobio u njemačkoj od tipa orezao mu vočke,živice idr a on oduševljen dao mi sjeckalicu stoji još cijena 499 DM + dvotaktnu kosilicu širine 90 cm + frezu Honda f220 made in Tokyo + 100eura:supris:

Link kosilice zaprepastio sam se koliko košta moja stariji model i još uvjek dođe 1499eura
http://www.motorland.net/epages/Motorland.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Motorland/Products/13210


dobar si deal napravio.ova kosa ti je super,mislim da je profesionalna i ima je jedan naš kolega sa foruma.veli da je zadovoljan
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
dobar si deal napravio.ova kosa ti je super,mislim da je profesionalna i ima je jedan naš kolega sa foruma.veli da je zadovoljan

:pDa stariji čovjek pravi švabo prodavao je svoj vočnjak manji pa da uredim on posjedovao te strojeve pa mi sve dao za posao ,nisam ni znao koliko su skupocjeni kosilica dvotaktna 250kubika stara 20-tak god ali radi ko luda,a ja ju lane skoro prodao za 1000kn:scratch
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
:pDa stariji čovjek pravi švabo prodavao je svoj vočnjak manji pa da uredim on posjedovao te strojeve pa mi sve dao za posao ,nisam ni znao koliko su skupocjeni kosilica dvotaktna 250kubika stara 20-tak god ali radi ko luda,a ja ju lane skoro prodao za 1000kn:scratch


bude toga.njemci su ponekad čudesno darežljivi,naglasak na ponekad.:rolfer:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
bude toga.njemci su ponekad čudesno darežljivi,naglasak na ponekad.:rolfer:

Da ali taj je poznaje mog oca 20 god valjda zato nego jer znaš šta o lješnjaku
Posadio bi plod lješnjaka pa jer samo stavit u zemlju ili:confused:



Neznam koliko dođe lješnjak ovdje ovaj konkretno 89 euro centi 400gr
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Da ali taj je poznaje mog oca 20 god valjda zato nego jer znaš šta o lješnjaku
Posadio bi plod lješnjaka pa jer samo stavit u zemlju ili:confused:


nažalost nisam upućen što se tiče lješnjaka.:(
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ma kupi sadnicu,desetak kuna i posadi. ili ako ideš na veliko,onda ti je najbolje istarski duguljasti posaditi,i naravno oprašivač,recimo rimski i to 10 posto od nasada.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dečki od 23 ovog mjeseca temperature i do -15,tako da nemojte još rezati tko god može,a oni koji su orezali,a pogotovo breskvu bit će napeto,da nekažem kobno. nadam se samo da su ovo trenutne prognoze koja će se promjeniti nabolje.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dečki od 23 ovog mjeseca temperature i do -15,tako da nemojte još rezati tko god može,a oni koji su orezali,a pogotovo breskvu bit će napeto,da nekažem kobno. nadam se samo da su ovo trenutne prognoze koja će se promjeniti nabolje.

a ja se spremam da kalemim.ipak ću sačekati:supris:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Moramo obavit rezidbu rokovi su tu ok a i mnogi nebi stigli da čekaju, barem ja.
 
F

fforce32

Guest
evo i mene nije me dugo bilo riknuo komp.
vidim puno tema slika to me najviše zanimalo da vidim slike
znači mogu rezat voćke ,malo ču probat i kalemiti treba svašta probat
ima li ko kivi u slavoniji šta je za njega važno?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kolega da je zaštičen od sjevernog vjetra i savršeno raste kod nas u slavoniji imaš krasan plod + hlad8)
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Pozdrav! Na koji razmak saditi vočke kalemljene (cijepljene) na divljaku? Konkretno jabuke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh