• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vogel&Noot plugovi

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj velite na ovaj plug?

L950, original Austrijanac, original daske gore.








Plug je masivan i jak, visok i dugačak, ali....
Znači, nema crtala, nema predplužnjake, gol plug takav kakvog ga vidite na slici.

Koliko da čovjeku ponudim, jer ovo kaj traži je malo previše.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Fali mu dvoradni cilindar :). Jel to za 565?

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Daj nemoj si to kupovati,bacil budeš novac u vjetar...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobro kak bi 565 vukel taj plug?? Smešen si!, to je za Same!

Antonio, da :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
E Šanana,ti si valjda pao na ovo original Austrijanac i daske...
Nužno zlo je ovaj plug,nemoj si takve stvari kupovat u današnje doba..

I 565 bi vukao ovo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nigdje nisam rekel da bi ga kupil, pital samo za mišljenje koje nisam dobil.

Svi pišete da nevalja, a nitko nije napisal kaj nevalja???

A ja to stalno čekam!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Meni se ne sviđaju ovi federi na brazdama..To valjda brazda "klopoče" non stop,i to mu je glavna mana..Jedino ako se zavari :)
Predplužnjake bolje da nema,jer bi se to moglo štopat..
Kotač,ne vidim neku potrebu na 2br plugu..


Sve je u cjeni,ak ide za 600-800e,onda nije loša investicija..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Iskreno meni plug ne izgleda loše, daske su negder oko 8mm debljine, fedri su vjerojatno protiv kamena što je isto dobro, e sad to kaj nema dvoredni celinder nije kraj sveta i ako je sve na svome mestu kontra fedri dobri okreče i to bez problema. Ja nebi na njega predplužnjake, prije bi stavil crtala a to se dade nači za 100€ za okretače. Realna cijena takav kakav je max 800€ jer se u Slo i Austriji daju nači takvi okretači bez opreme po 400-600€.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Crtalo se lako stavi, a inače plug jako lijepo ore... Pera ima tak da pretplužnjaki nisu tolko ni bitni, e sad samo da ima realnu cijenu ko kaj svi kazu.
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
To je ovaj istit iz njuskala http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-vogel-noot-l-950-oglas-15195323

Mislio sam ga ic vidjet, pod hitno mi treba plug - okretač te da je obavezno da ima sigurnost za kamen dali to bili cilindri opruge ili nesto dr.... Vidim sad neki pišu da je dobar drugi da na, ovaj traži 10 800 na njuski, ako da nebi mu dal toliko... Šanana si odusta od njega ili još kupuješ??? :D
Btw ako netko zna di mogu nać plug okretač te da je za kamen slobodno javite... Za lamborghini 70 ks...

Dajte mi konktretne argumente zašto plug nije dobar ili je dobar...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma dobar je taj Vogel, pogotovo tebi kad imaš kamena u tlu. Vjerujem da bi čovjek još pustio cjenu da dođe ozbiljan kupas i da, po mom mišljenju taj plug može bez problema orati još nekoliko godina takav kakv je.

Ja sam odustao od njega, mi smo kupili Lemkena.
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Pozdrav,

dakle plug vofel noot 950 lm... Imam jedno pitanje dakle htio bi plug stavit lijevo ili desno, pomoću ove navojne šipke kod koje ke polukružna strelica. U desno znam kako (kao što je prikazano na slici ova šipka se vrti u desno i plug ide u desno, ali ne znam kako u lijevo :/

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Nema posebnog podešavanja zahvata za svaku stranu. Plug podesiš za zahvat na jednoj strani, a kad ga premetneš, zahvat je podešen i za drugu stranu. Naravno, oba graničnika nagiba moraju biti jednako podešena.
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Sve vas ja kužim ali ako ga mogu štelat u desnu stranu moram i u lijevu... Samo ne znam kako. AntonioJD kad ga okrenem oped na istu stranu vuče, mora postojat neka šema samo ju ja ne znam... Po meni bi se moralo štelat lijevo desno a ne samo za desno
 

Najnoviji postovi

Na vrh