• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vogel & Not u cvijeću , khmm , gorušici ...

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
stjepan1988 kaže:
Fala. A čuj, kakva zemlja je tu takva je više-manje i u "Murščaku", ja bi rekel da i nema razlike,samo na koji način i kak dugo neko obrađuje zemlju, to je pak druga stvar. Odakle si ti? Vidim domaći boy 8) :lol: :mrgreen:
Razlike ima jer imam oko 7ha tamo zemlje :D
Ma nisam ti daleko par km....,Palinovec 8)
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
stjepan1988 kaže:
Fala. A čuj, kakva zemlja je tu takva je više-manje i u "Murščaku", ja bi rekel da i nema razlike,samo na koji način i kak dugo neko obrađuje zemlju, to je pak druga stvar. Odakle si ti? Vidim domaći boy 8) :lol: :mrgreen:

Ima u "Murščaku" teške zemlje...
 
S

stjepan1988

Guest
E momčići, ja govorim o svojoj zemlji, normalno da ima v murščaku tzv. "teške" zemlje ak dojde jan deda ili kak se to još jako lesto zna prinas videti bakica i ide orat z FIFI-jom na 15cm na jesen i onda čovek da zemlju (normalno jer nas ga preveč ozbiljneših proizvođači i trebamo zemlju, pogotovo tu prinas) i dojdeš z nekšim normalnim traktorom orat na nekšu normalnu dubinu (jesensku) govorim o 30-35cm i skužiš ti boga da zdižeš mrtvu zemlju, pa kak onda to nabo teška i sabita zemlja?! :? Nema smisla, pa ljudi dragi, mi v Međimurju nit neznamo kaj znači TEŠKA ZEMLJA kad je nit nema,ve da ti dojde jan slavonec z svoje zemlje de jedva traktor od 150ks vleće 3 brazde one skoro pa doslovno gline od zemlje pa da mu rečeš gle ja imam tešku zemlju, ja mislim da bi vam se smejal do druge jeseni..jano bom rekel i iza toga stojim,ako tu dobro obrađuješ zemlju (naravno nejde to kroz "noć") nemaš brige od "teške" zemlje jer ju nabodeš mel...evo ti primjer i Božo z Palinovca koji takaj ima 10ha tu prek mene i čovek na godine dela tu zemlju i pogledni ju kakva je..niti pesek..i ve si postavi pitanje ZAKAJ? Mislim da vam bo se jasno, i janomu i drugomu ;) dečki lepi pozdrav :) :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ima nekaj u tome kaj pričaš..
Božo ima Cristala 120ks pa kud on prođe nema tvrde zemlje :lol: :lol:
Ajd ja murščak zovem teškom zemljom jer je kod mene večinom pjesak pa se to ore bez problema,imam i dost šudrane zemlje koja ja neš između pijeska i tvrde zemlje..Al jedno je jasno,pravilnom obradom se vide rezultati..
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
stjepan1988 kaže:
E momčići, ja govorim o svojoj zemlji, normalno da ima v murščaku tzv. "teške" zemlje ak dojde jan deda ili kak se to još jako lesto zna prinas videti bakica i ide orat z FIFI-jom na 15cm na jesen i onda čovek da zemlju (normalno jer nas ga preveč ozbiljneših proizvođači i trebamo zemlju, pogotovo tu prinas) i dojdeš z nekšim normalnim traktorom orat na nekšu normalnu dubinu (jesensku) govorim o 30-35cm i skužiš ti boga da zdižeš mrtvu zemlju, pa kak onda to nabo teška i sabita zemlja?! :? Nema smisla, pa ljudi dragi, mi v Međimurju nit neznamo kaj znači TEŠKA ZEMLJA kad je nit nema,ve da ti dojde jan slavonec z svoje zemlje de jedva traktor od 150ks vleće 3 brazde one skoro pa doslovno gline od zemlje pa da mu rečeš gle ja imam tešku zemlju, ja mislim da bi vam se smejal do druge jeseni..jano bom rekel i iza toga stojim,ako tu dobro obrađuješ zemlju (naravno nejde to kroz "noć") nemaš brige od "teške" zemlje jer ju nabodeš mel...evo ti primjer i Božo z Palinovca koji takaj ima 10ha tu prek mene i čovek na godine dela tu zemlju i pogledni ju kakva je..niti pesek..i ve si postavi pitanje ZAKAJ? Mislim da vam bo se jasno, i janomu i drugomu ;) dečki lepi pozdrav :) :mrgreen:

Jako dobro znam kak se v murščaku dela zemlja... :D :D 8) i kakva je...
 
S

stjepan1988

Guest
Ja ti ne govorim da neznaš kakva je zemlja, al nej onda biti takši kmet zabiti i govoriti da je na murščaku zemlja TEŠKA :mrgreen: , da je zemlja teška ti bi z svojim zetorom oral 2 brazde 14 cola max...to se zove teška zemlja a ne ona koju možda uspoređujete s šudrom ili hamukom (ili ti ga tzv. pijesak) jer je to nebo i zemlja...evo ti jednoga primjera, ova zadnja slika kaj vidiš tu kao ti ga rahlu zemlju de se vidi pol traktora...i kaj vidiš na youtube snimak, vidiš da se zemlja relativno lepo rasipa 80% samo radi relativno dobre vlage v zemlji, a baš sam za probu išel oko 4-5 dana prije probati s plugima na suhu zemlju, baš je sušno bilo, bez kiše, katastrofa,dečki moji, ja sam misliv da bo mi se traktor skuhav i rastepel...nikud nikam, jedva sam oral kojih 4km/h, s traktorom od 155 konja, cele lopte od zemlje sam kopal vun,trdoooo, užas nad užasima (i ve bi si neko ko se baš ne razme mislil, gle jebote kak je zemlja tu teška)..došel sam gori-doli i dimo...nikud nikam...onda su pali 2 onak praaavi dežđi i poglej kaj su napravili od zemlje...a da sam još janoga počekal još bi lepše išlo, makar ga ne bilo potrebe jer se dalo, oral sam kojih v prosjeku 8km/h i to 3 banke sikak globoko. Isto kak i v murščaku na SVOJIMA zemljama, bile su neke kaj smo nove zeli v zakup, e tu je več bila malo drugačija slika radi gore navedenih razloga o dedekima i bakicama. Nikaj čudnoga, ljudi su za bolje ne znali a niti mogli.
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
zetor ide na 16 cola bez problema 30 dubine, jos ak prije idem s podrivačima, kao da pre nam orem na pijesku... :D
 
S

stjepan1988

Guest
TOMICA7340 kaže:
zetor ide na 16 cola bez problema 30 dubine, jos ak prije idem s podrivačima, kao da pre nam orem na pijesku... :D

2 brazde sam??? :shock:
 
S

stjepan1988

Guest
TOMICA7340 kaže:
nemam veči plug...možda druge godine :)

Jesu ti okretači ili standardni? Imaju pretplužnjake? Meni je čudno to, ja imam još dan danas na vrtu 4redne plugove (12 colne) s kojima sam negda sveta oral i pazi s čim, zekanom 6340...naravno traktor je mel prednju hidrauliku i kardan kaj mu davle dodatnu masu da ne proklizava, i mali je juril na negdi 1800-2000 okretaja motora v 1. prostoj ili 5. v reduktoru.. Ako si zaintereserani moremo se dogovoriti :p
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
stjepan1988 kaže:
TOMICA7340 kaže:
nemam veči plug...možda druge godine :)

Jesu ti okretači ili standardni? Imaju pretplužnjake? Meni je čudno to, ja imam još dan danas na vrtu 4redne plugove (12 colne) s kojima sam negda sveta oral i pazi s čim, zekanom 6340...naravno traktor je mel prednju hidrauliku i kardan kaj mu davle dodatnu masu da ne proklizava, i mali je juril na negdi 1800-2000 okretaja motora v 1. prostoj ili 5. v reduktoru.. Ako si zaintereserani moremo se dogovoriti :p

Zaslikaj pa da vidim,koja je marka?,a kamo je zakan otišao? i moji su okretači s predplužnjacima..
 
S

stjepan1988

Guest
TOMICA7340 kaže:
stjepan1988 kaže:
TOMICA7340 kaže:
nemam veči plug...možda druge godine :)

Jesu ti okretači ili standardni? Imaju pretplužnjake? Meni je čudno to, ja imam još dan danas na vrtu 4redne plugove (12 colne) s kojima sam negda sveta oral i pazi s čim, zekanom 6340...naravno traktor je mel prednju hidrauliku i kardan kaj mu davle dodatnu masu da ne proklizava, i mali je juril na negdi 1800-2000 okretaja motora v 1. prostoj ili 5. v reduktoru.. Ako si zaintereserani moremo se dogovoriti :p

Zaslikaj pa da vidim,koja je marka?,a kamo je zakan otišao?
E stari moj, neznam ti marku, a nit ne piše gore...bum ti ih zaslikal pa buš videl kaje to za čudo, ali napomena; bez pretplužnjaki i neso okretači. A zekan je dišel nekam v zadar, to smo trampali za John Deere 4440 i još uz njegovu nadoplatu,naravno.
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Jesu ti okretači ili standardni? Imaju pretplužnjake? Meni je čudno to, ja imam još dan danas na vrtu 4redne plugove (12 colne) s kojima sam negda sveta oral i pazi s čim, zekanom 6340...naravno traktor je mel prednju hidrauliku i kardan kaj mu davle dodatnu masu da ne proklizava, i mali je juril na negdi 1800-2000 okretaja motora v 1. prostoj ili 5. v reduktoru.. Ako si zaintereserani moremo se dogovoriti :p[/quote][/quote]



Mislio sam da su okretači...a zakaj ti nisi uzeo vario plug? a zakaj ste isli s 2 traktora pripremat za kukuruz?
 
S

stjepan1988

Guest
Radi toga kaj nemam potrebe, ove imam složene na 18 cola i tak traktoru najbolje paše, nema mi potrebe za sklapanje ili razvlačenje pluga..da ne podivljam na kraju i pufff, ode sigurnosni šrajf :p :lol: :lol: :lol: :blackeye ...ve neznam na kaj misliš? Ovo zadnje oranje? Kad je to bilo i kaj smo delali z 2 traktore :?:
 
T

TOMY

Guest
stjepan1988 koliko dugo imaš XMS1050, i kakve daske imaš na njemu, jesu UN400 ili neke druge? Gdje si ga kupio?
 
S

stjepan1988

Guest
TOMY kaže:
stjepan1988 koliko dugo imaš XMS1050, i kakve daske imaš na njemu, jesu UN400 ili neke druge? Gdje si ga kupio?
Daska UN 400 LB, U Puščinama (Čakovec) prek firme Agria-NH
 
S

stjepan1988

Guest
TOMICA7340 kaže:
pa je, unda sam i ja bil na polju pa sam te videv, dok si se voziv polek

Ja sam oral a stari je odma za menom zapiral zemlju ka se speči isparavanje vlage z zemlje jer smo kesno orali i to je trebalo napraviti ak očeš kvalitetno ili BUM (kak treba) ili nikak :idea:
 
T

TOMY

Guest
stjepan1988 kaže:
TOMY kaže:
stjepan1988 koliko dugo imaš XMS1050, i kakve daske imaš na njemu, jesu UN400 ili neke druge? Gdje si ga kupio?
Daska UN 400 LB, U Puščinama (Čakovec) prek firme Agria-NH

Hvala Stjepane. Neznam koji bi bio razlog što ti je tamo puklo, možda su daske previše našpanate odnosno potpora previše gura dasku. Il premalo :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh