• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

WELGER

D

darkoml

Guest
Zdravo,imam jedan mali problem,na welgeru 52,sa novim tipom petljaca,nekad mi se desi da ostane kanapa na ovom drzacu,i onda se nakupi 2 kanape na petljacu..kao da ga nece da pusti...skinuo sam onaj drzac,al ne skroz,nego samo koliko sam mogao da ga malo ocistim iznutra..bilo se nakupilo neke stare kanape..da li bi trebalo da malo popustim ovaj saraf sa oprugom ili je to do necega drugog?:?:;)
ovu sliku sam samo negdje nasao,da pokazem na koji saraf mislim...
 

Prilozi

  • slika0272.jpg
    slika0272.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 798

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
Zdravo,imam jedan mali problem,na welgeru 52,sa novim tipom petljaca,nekad mi se desi da ostane kanapa na ovom drzacu,i onda se nakupi 2 kanape na petljacu..kao da ga nece da pusti...skinuo sam onaj drzac,al ne skroz,nego samo koliko sam mogao da ga malo ocistim iznutra..bilo se nakupilo neke stare kanape..da li bi trebalo da malo popustim ovaj saraf sa oprugom ili je to do necega drugog?:?:;)
ovu sliku sam samo negdje nasao,da pokazem na koji saraf mislim...

prvo vidi vodjice kanapa negdje ti trga kanap pa se zbog toga nakupi na pecurci sitnih komada od kanapa najprije ja ona zadnja prije igle ili ona u igli.olabavi taj saraf ali samo po pola kruga.ako ne pomogne olabavi i gornji ali obiljezi prvo pocetno stanje da bi mogao da vratis na isto.probaj pa javi tu smo da pomognemo.koji kanap koristis marka i tip.
 
D

darkoml

Guest
prvo vidi vodjice kanapa negdje ti trga kanap pa se zbog toga nakupi na pecurci sitnih komada od kanapa najprije ja ona zadnja prije igle ili ona u igli.olabavi taj saraf ali samo po pola kruga.ako ne pomogne olabavi i gornji ali obiljezi prvo pocetno stanje da bi mogao da vratis na isto.probaj pa javi tu smo da pomognemo.koji kanap koristis marka i tip.

uzeo sam onu slovensku tornado..mislim da je 400..plava
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
uzeo sam onu slovensku tornado..mislim da je 400..plava

probaj tip 500 Drvoplast ili Makital (makital ti je lakse naci kod nas) a i jeftiniji je od slovenske.Ja sam potrosio Makitala ove godine 10 komada i dobar je i ima ga na svakom cosku u Bijeljini.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
kolega ima welger ap42 i sad smo balira i jod jednom ko da je preskocilo nesto,i desni petljac nece vise vezat,onaj pipac sta drzi spagu ostane u doljnom polozaju a onaj sta reze on ostane prema gore normalno,neostaje ko ovaj sta normalno radi,nevrati se gore,jel bi netko znao uzrok?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
kolega ima welger ap42 i sad smo balira i jod jednom ko da je preskocilo nesto,i desni petljac nece vise vezat,onaj pipac sta drzi spagu ostane u doljnom polozaju a onaj sta reze on ostane prema gore normalno,neostaje ko ovaj sta normalno radi,nevrati se gore,jel bi netko znao uzrok?
pogledajte dali se slomila čivija na petljaču ili osovini.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
orsic prekosoćoli su vam zubi od petljača i onog djela što reže špagu i ne dodiruje vam dovoljno zube na polumjesecu- rješenje primaknit stol petljača onom velikom zupčaniku tj ja to zovem polumjesec
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
kolega ima welger ap42 i sad smo balira i jod jednom ko da je preskocilo nesto,i desni petljac nece vise vezat,onaj pipac sta drzi spagu ostane u doljnom polozaju a onaj sta reze on ostane prema gore normalno,neostaje ko ovaj sta normalno radi,nevrati se gore,jel bi netko znao uzrok?

Stavi sliku i lakse ce se rijesiti problem.Svi imaju svoje nazive dijelova i nakraju ces biti jos vise zbunjen.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Imam katalog za 45 , i tehničko uputstvo sa katalogom dijelova za 52 ali na njemačkom jeziku
Ako nešto od toga može da pomogne reci pa ću ga ''podići'' negdje
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
može stavi sve to isti ku....hvala ti
prijatelj varaš se da je to isti k..., ja imam 42, a 45 niti blizu s kataloškim djelovima, a 52 isti princip rada a djelovi masivniji.
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
Imam katalog za 45 , i tehničko uputstvo sa katalogom dijelova za 52 ali na njemačkom jeziku
Ako nešto od toga može da pomogne reci pa ću ga ''podići'' negdje

kako bi se moglo doci do tog uputstva za 52. to mi treba.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Samo dok nađem neki server da podignem te dokumente pošto imaju preko 100mb
Imate neki prijedlog ?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ekipa,jel zna ko za kakvu rashodovanu Welger rp 12,potebna mi je pogonska osovina....
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
koja mislis pogonska osovina , pa zar ne moze da se napravi

pogonska,glavna...što ide od getribe pa dalje van...neznam,nešto ću kemijat,samo da uspijem izbalirat nekakvih 7 rali slame........ :|
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
pogonska,glavna...što ide od getribe pa dalje van...neznam,nešto ću kemijat,samo da uspijem izbalirat nekakvih 7 rali slame........ :|

Jel pukla ili se sjebo kroner.
 

Najnoviji postovi

Na vrh