• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je lupanje kao krc krc onda odlomljen zubac zupčanika . Kad skineš poklopac mijenjača biti ćeš siguran koji je kvar .
 

Strmakc

Novi član
Tu od
13 Ožu 2018
Poruka
2
Željko više kao klop klop,primjetio sam isto i u drugoj brzini ali puno slabije, skoro da se i me cuje, moze budem skinuo poklopac i pogledao. Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ako nije zubić, možda je koji od ležajeva. Ili je ležaj prije stradal pa kasnije zub.
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
pozdrav svima,novi sam, a nisam mogao naci da je neko imao slican problem
ovako imam Zetor 5011 sa motorom od 5211,prokapljali su mi kocioni cilindri pod papucom i promjenio sam ih i ozracio kocnice,eh sad kao da mi slabije koci desni tocak tj skoro nikako dok lijevi koci dobro,meni se cini da je prije kocio bolje,imali neko neko rijesenje
lijep pozdrav svima :tractor:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad pritisneš kočnice dali su tvrde kad svaku papuču staviš jednu nogu dali imaš vagu tj kad jednu stisneš jače dali se druga diže ?
Da li si kpd odzračivanja lijeve držal pritisnutu desnu i obratno ??
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Tvrde su obe isto, al kad iz drugog puta stisnem budu tvrdje al opet isto koci tj desni ne koci
Ne normalno desnu sa desnom lijevu sa lijevom
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znaći masna feroda ili od Uk ulja kod odzračivanja ili pušta celinder ili ulje iz getribe propustil semering gumice . Probaj malo voziti sa stišnjenom desnom kočnicom .
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Vec sam vozio tako sa stisnjenom desnom kocnicom i dalje je isto,a bilo je ondje gdje se ozraciva masti izgleda da je prosli vlasnik nesto zeznuo
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Vjerovatno je to još od prije slabije kočilo, a sad je umrlo skroz.
Kad si odzračivao jesi stavil kakvu cijevčicu na odzračnik ili si samo puštao ulje pa kam ide?
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Nisam stavljao nikakvu cijevcicu receno mi je tako da bez ikakve cjevice :(think):
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,013
Čini mi se da je kod tebe problem upravo to što nisi stavio cjevčic pa ti je ulje otišlo na kočione obloge
Na odzračnik teba stavit cjevčicu da uje ne ulazi na obloge ili barem krpe oko odzračnika
Ako ti je ulje ušlo možeš sve rastavit i oprat,a obloge zamijenit
Ili možeš isprat benzinom ovako složeno
Znači uzmeš jedan lijevak navučeš na njega gumno crijevo i utakneš ga kraj kočionog cilindra i uvožnji nlijevaš kroz lijevak čisti benzin,benzin će otopit i isprat ulje pa bi kočenje trebalo biti bolje :icon_idea:

Vec sam vozio tako sa stisnjenom desnom kocnicom i dalje je isto,a bilo je ondje gdje se ozraciva masti izgleda da je prosli vlasnik nesto zeznuo������
Bit će da je vjerojatno podmazivao odzračnik :icon_rofl: :icon_rofl: :icon_rofl::mur::mur:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Mozete li mi objasniti malo ozracivanje pravilno,da probam jos jednom ozraciti malo bolje
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Nisam vas bas razumio gdje da utaknem crijevo, i da li dok vozim i sipam moram blago drzati kocnicu ilii
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako sumljaš na ulje od kočnica samo isperi običnom vodom . Kad traktor miruje možeš prstom uz lajtung opipati doboš i utvrditi koje je ulje .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Tvrde su obe isto, al kad iz drugog puta stisnem budu tvrdje al opet isto koci tj desni ne koci
Ne normalno desnu sa desnom lijevu sa lijevom
Daj malo pojasni ovo drugi put budu tvrđe?

Masno ako je bilo na ozračniku miriše na skidanje reduktora, ako si ispustil ulje unutra kod ozračivanja možeš isprati vodom, ali vrelom. Kad natočiš vrelu vodu unutra možeš očekivati da bu isprala masnoču i odande gdje bi masno trebalo biti.

Probaj još malo ozračiti i isprati pa kak bog da. Za prvu ruku bu poslužilo.
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Pa nakon prvog stiskanja kocnica kad odmah nakon sekund stisnem bude tvrdja,na vise gore hvata al kocenje je isto,gdje da sipam ondje gore gdje ima ozracnik?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Znači da još imaš zraka u sistemu ako su pedale spojene i nakon kaj drugi put stisneš pedala bude viša.

Da, gore gde je ozračnik. Uzmeš minivaš, ako nemaš pristupa zbog kabine, uzmeš crijevo i vrelu vodu iz kuče iz bojlera i opereš dobro iznutra.
Nakon toga posušiš pakne na način da se voziš pod kočnicom. Pazi da ne pretjeraš s kočenjem i ne spališ pakne.
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Hvala vam puno, idem da ozracim i isperem pa cu vidjeti hoce li ista djelovati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ali ovaj put stavi plastično crevce na ozračnik kad ozračuješ.
 
Na vrh