• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 5011

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja sam na Ursusu 355 prao kočnice prije tehničkog, odmaščivaćem i ispirao običnom vodom. Nisam ni znao da traktor može tako dobro kočiti. Nakon par dana rada je opet bilo isto jer su puštali semerinzi.
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Oprao sam i bilo je dobro, al moja sreća nije dugo trajala,kocilo je dobro, predobro ali ne za dugo izgleda samo dok se ne osusi,dok je onako mokro koci dobro,al nisam imao vremena ozracit,sutra cu probat ozracit pa cu vidjeti hoce li ici na bolje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ja sam na Ursusu 355 prao kočnice prije tehničkog, odmaščivaćem i ispirao običnom vodom. Nisam ni znao da traktor može tako dobro kočiti. Nakon par dana rada je opet bilo isto jer su puštali semerinzi.
Ti si pital kak da si pomogneš radi tehničkog i ja sam ti rekel. Isto tak sam te upozoril da nebu dugog vijeka kak nije ni bilo, ali poslužilo je svrsi, a sad si hvala bogu to i otklonil kak treba i nemaš više s tim briga.

Oprao sam i bilo je dobro, al moja sreća nije dugo trajala,kocilo je dobro, predobro ali ne za dugo izgleda samo dok se ne osusi,dok je onako mokro koci dobro,al nisam imao vremena ozracit,sutra cu probat ozracit pa cu vidjeti hoce li ici na bolje

A prije nego si mjenjal cilindre pod pedalama je kočilo dobro na oba kotača?
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Nije, slabije je desni,al sad izgleda jos slabije,mislio sam da ce biti bolje jer je previse prosipalo a ono izgleda gore
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Muha, naravno da sam znao da nije dugog vijeka, ali na kraju je i bilo prilično dugog vijeka hehe
Kad krene slabije kociti, ja ponovim postupak i opet nove kocnice :D
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Ja bi neko svoje iskustvo iznio,,, slična situacija,,, skino reduktor,, zamijenio pakne i kočioni cilindar,, bilo dobro,, jedno kratko vrijeme,, i opet ista priča,,,
ponovo dole reduktor,, i onda ovo gov*o,,,
guma.jpg

jel neznam kako se zove,,, njega promijenio,, i dandanas ok,,,
znači reduktor dole,,, sad se i neradi,, dosadu treba razbiti,,,
i štošta se i neplaniranog nauči,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Zupčasta glumica, mnogi su pali zbog gumice, tak da....

Dobro je namazati te dvije gumice diht masom jer več nakon prvog jaceg kočenja njihova kvaliteta popusti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako između poluosovine i doboša ima lufta na kronerima moraš mazati jer razbije pilastu gumicu ako na podloški i dosjedu doboša oko oringa ima oštečenja opet moraš mazati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Isto tak treba voditi računa da nakon kaj se sve postavi seger upadne na tvrdo, a ne ko kod naprimjer Ursusa, tam u večini slučajeva trebaju dvije metalne zupčaste pločice, a ponekad malo fali da i treča treba.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Kod mene za sada koći solidno,,, al mi u sezoni kad ujutro krećem pa trebam stisnuti kočnicu,,, kod zaustavljanja škripi kočnica odnosno pakna,,, tak da mi netreba sirena,,,
jesam li je spalio????:icon_hang:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Prije kretanja na put vozilo treba podmazati, pa barem si ti šofer.

Kad smo več kod šoferiranja, danas je svjetski dan šofera i automehaničara :drink:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,279
Kako oni u saboru il u parlamentu kažu:
replika,,,
danas je Dan vozača i automehaničara,,, koji je bio zajednički u bivšoj nam državi,,, a označen je što je nam bivši predsjednik J.B.T. tad primljen u udruženje vozača i automehaničara,,,
u mom se okruženju i sada obilježava,, neznam dal u susjednim državama,,,
Muhać,, pojeo sam ja tog hljeba polijepo,, tako da danas sam vozač tog mog
5011,, i onog WW 2,, i imaju one kak ono kažu jel
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ta%C4%8Dke
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nažalost ne, ali to bi trebal biti svjetski dan a ne samo na prostorima yuge.
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Kako najlakse izravnati prednje kotace na traktoru, nekako mi previše stoje ukoso /\ a i izgleda da mi jede dosta gume sa strane nesto poput spure na autu... Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Naj lakše da se nekam zaletiš s kotačem, možda baš ne uspiješ od prve....
Teži ali ispravan način je da otpustiš kontra matice i okretanjem cijevi dovedeš kotače na mjeru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh