• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7340 Major

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
...misteru ako te zanimaju sranja koja su se događala meni i zetorboyu sa 4320 iste serije razlika proizvodnje 1 ili 2 godine...pogledaj pod ovom temom izmađu 7 i 9 stranice pa pročitaj kvarove...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
...tomice evo danas sam usliko sve i što sam skinio hladnjak što moram krpat pa sutra stavim slike i sve,nemaš frke...
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Ruddy kaže:
...tomice evo danas sam usliko sve i što sam skinio hladnjak što moram krpat pa sutra stavim slike i sve,nemaš frke...

Nema problema,mislio sam da si zaboravio.. :D :D
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
vidiš prijatelju, sad si me sjetio, nisam to raskapao, prodao sam ga tako, kod mene je nešta, ili zaštekalo, ili je puklo neš na onom prekidaču di se pomiče sa hlađenja na grijanje, tako da je samo grijanje ostalo raditi. rješavaj se tog najbolje dok još ima dobru cijenu i dok je izgledan na oko.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
rudi, jel to tvoj stroj na jubitubi?? takave je i moj naljepnice imao na haubi, a u kabini mu je crno ofarbanmo ispred instrument ploče, dok su stariji majori imali crvenu. to je isto 2006?
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Zetorboy kaže:
vidiš prijatelju, sad si me sjetio, nisam to raskapao, prodao sam ga tako, kod mene je nešta, ili zaštekalo, ili je puklo neš na onom prekidaču di se pomiče sa hlađenja na grijanje, tako da je samo grijanje ostalo raditi. rješavaj se tog najbolje dok još ima dobru cijenu i dok je izgledan na oko.

...ja imam sličan problem sa grijanjem a problem je taj okrenem na hlađenje on grije okrenem na grijanje skuham se,rado bi ja njega prodo ali sve jedno moram otplaćivat kredit još godinu dana a treba mi još jedan traktor oko 90-110 ks i sad mi je stiska sa poslovima jer imamo i krave pa od muke ne znam šta bi prije...a jedino što mene muči je to što nemam problema sa motorom a mnogi u selu su imali na serijama major jedan 6340 je u prvom testiranju u oranju izbio klip,obavio generalku drugo oranje izbio 2 klipa....slike stižu predvečer u vezi one blokade....
 
Posljednje uređivanje:

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Zetorboy kaže:
rudi, jel to tvoj stroj na jubitubi?? takave je i moj naljepnice imao na haubi, a u kabini mu je crno ofarbanmo ispred instrument ploče, dok su stariji majori imali crvenu. to je isto 2006?

...da to je moj imam par novih videa pa bi to trebo malo ubacit i sredit na youtubu...imam i negdje usporedbu u oranju sa 6211 i omjeri brzina u ta 2 traktora....
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Ruddy kaže:
...misteru ako te zanimaju sranja koja su se događala meni i zetorboyu sa 4320 iste serije razlika proizvodnje 1 ili 2 godine...pogledaj pod ovom temom izmađu 7 i 9 stranice pa pročitaj kvarove...

kada uhvatim malo vremena citati cu...
gledam zetore iz tog razloga jer ne znam kakvi su ovi drugi traktori mf,renault i sl...nesto stariji.Meni treba nesto takvo starije jer nisam profesionalni poljoprivrednik,ali ima dosta zemlje za obradu i ne zelim da to prazno stoji.Vazan mi je i tranport jer imam neke udaljene parcele.Vidim da dosta ljudi ovdje hvali zetore,no ne i novije serije...a stari su dosta sporiji...
ne znam kako su ove vece serije...tu si mi ti mislim rekao da su ok..mislim da su oznake 9520 i sl...,mislim da ima i manje od toga...ako ide 38(to je tabela koju si ostavio,no to je teorija..sto je praksa ne znam..) to je sasvim ok..no ako ide 25 onda opet spori transport.
Ovaj mi se svida ,no ako su neka tehnicka rjesenja slabija nego na "kockasu" tada mi to nije pomoc...
ovaj vikend cu malo citati o mf i drugima,pa vas opet dodem daviti :D :D
Hvala za stranice,to je praska i to jako cijenim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
E dečki dečki. Ima se para? Igrate se bošista :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Taj šaraf na sebi ima blombu i regulira maksimalni dozvoljeni broj okretaja motora.
Jel treba dalje objašnjavati?
 
T

toma5

Guest
Taj šaraf na sebi ima blombu i regulira maksimalni dozvoljeni broj okretaja motora.
Jel treba dalje objašnjavati?

a ako se skine? koliko to šteti motoru?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
To se ne skida nego se eventualno malo otpušta ali nije preporučljivo.
A ako ti baš imaš volju ja ti mogu reči gde ga buš raspustil do kraja. Onda se bu vrtel da se bu razlečio.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
i koliku brzinu razvija kad je šraf skinut?

6211 ide po njegovom satu 33 a 4320 ide isto po njegovom satu 36 a na auto piše 42,ali uzmi u obzir da ja imam 14.9-28 gume ako imaš zadnje gume 30 ići će sigurno i više,muhaničaru istina da riskiram ali broj obrtaja je dozvoljen do 2500 a meni je na 2350, uvrh glave 2400.... druga stvar je ta da u selu na jednom 6211 tvornički nije bilo a na mojem jeste šaraf....
 
Na vrh