• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Normalno da bude, brtvu lagano namaži diht masom.
Kaj buš s starim centrifugalnim? Ako ti netreba ja bi ga zel.
Tvoj savjet, jel se isplati to stavljati i da li ima koju manu?

@Gogo: Koliko si platio i gdje?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Muha-ak mi motor ne zariba s novom instalacijom,onda mi stara više ne treba,ide za pivu...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene sve normalno nikakvih problema sve super sad kroz par dana ce treci filter gore kak je montiran!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
U Autopoljostroju za svog platio 250 kn. Prednost - nemoraš više prati stari filter, mana - treba svaki put u trgovinu po novi filter.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kaj se tiće tog pranja filtera,ja san ga samo namakal u benzinu,jer ga nije bilo moguće rastaviti... Probal sam rolcangama,ali nije išlo,a bojal sam se da ne pukne...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kad kupujes ulje kupis i filer promijenis i mir manje zafrkancije nek s pranjem a kosta isto i kolko ono tekucine kaj potrosis dok operes centrifugalnog!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Tvoj savjet, jel se isplati to stavljati i da li ima koju manu?
Misliš jel se isplati stavljati filter kakav je Gogo kupil, a izbaciti centrifugalni?
Muha-ak mi motor ne zariba s novom instalacijom,onda mi stara više ne treba,ide za pivu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja mislim da centrifugalni filter bolje ćisti ulje ali je problem kaj se nakon godina rada podere i više ne vrši svoju funkciju kak treba pa se na njemu gubi tlak ulja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Muha-bumo se našli negdje na pola puta u krčmi!
Ja sam čul da se poderu one dizne na vrhu,i da se tu može ubaciti neka tanka žica da se smanji protok,al to mi se ne čini kao rješenje. A možda ima i drugih za kupiti,vidim da se oni žuti šarafići daju maknuti...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
centrigugalni ima u sebi dizne koje stvaraju potisak za rotaciju , da bi bilo potiska prije i poslje dizne mora biti razlika tlaka , zato je u njemu pad tlaka i kad se makne tlak naraste
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Muha-bumo se našli negdje na pola puta u krčmi!
Ja sam čul da se poderu one dizne na vrhu,i da se tu može ubaciti neka tanka žica da se smanji protok,al to mi se ne čini kao rješenje. A možda ima i drugih za kupiti,vidim da se oni žuti šarafići daju maknuti...
Poderu se i one (rijetko) ali s njima nije problem, one su izmjenjive a ako ih i nema za kupiti nije problem druge napraviti.
Problem je osovina na kojoj se lonac vrti i samo kučište lonca koje se podere.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,sve kaj se vrti mora jednom i odvrtjeti svoje... A jel bi se trebala po pravilu kakva prljavština hvatati na unutarnju stranu vanskog poklopca? Jer kod mene je to stalno čisto...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Tam se ništ ne lovi, to je (recimo to tak) pokpopac.
U onom aluminijskom dijelu se lovi prljavština. Samo kaj ti veliš da se on kod tebe neda rastaviti, znači nisi ga nikad ćistil ... čim prije stavi ovaj novi kaj si kupil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ne paše to na malog.
Ima i za njega ali je drugaćiji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Muha-prvu zamjenu ulja,kad smo skidali glave,napravil je majstor,i tvrdi da ga je tad očistil. Ja ga kasnije nisam mogel otprti,možda sam bil i prenježan,nekak mi to krhko izgleda. Namakal sam ga u benzinu dok nije počelo čisto teći iz njega,mijenjal sam ulje 6 puta u godinu dana...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ma nemaš brige. Donju stranu stegneš u škripac a gore napadneš gedorom 32. Pa nije se zaraslo da nebi pustilo.
To kaj si ti benzinom popral izvana nije ništ, unutra ga treba ostrugati (kak je Dado rekel ).

Kod sljedeće izmjene ulja prije si gotov da zamjeniš kučište nego da ideš ovog prati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh