• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Poštelati se da, capica se da zamjeniti, opruga teže... šeširič za drugi stepen nema veze tak da to je to kaj se da kroz poklopac.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Da lije ko na zetoru resio ili nesto dogradio da hidraulik nizbrdo dize kad se nagne ulje,da nelistam od početka teme?
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
zetor 7341 poceo mi trosit ulje u motoru nigdje ne rasipa nema dima ni na auspuh ni na odusak dobro pali i dobro vuce al mi fali ulje ,sa njim radim sve teske poslove.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
Dali je moguće da tu može uzimati ulje i ako jest kako spriječiti a primijetio sam da je ulje u mjenjaču crno a novog sam ga nasuo prije 1 mjesec.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ako mu baca iz motora u getribu :D: onda kaj fali u motoru, mora biti u getribi kaj ne? :D:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijatelju se dešavalo na univerzalu da je pumpa tjerala ulje iz motora u mjenjač, mislim da su samo zamijenili semering.
U vezi hidraulike nizbrdo staviš još desetak litara ulja extra u mjenjač i riješen problem, taj isti prijatelj ima i zetor sa tim problemom i tako radi dobro.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Hebeš ti onda takav sistem skup s pumpom, ak tebi jedan semering napravi za hiljadu kn havarije, mislim na ulje samo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Prijatelju se dešavalo na univerzalu da je pumpa tjerala ulje iz motora u mjenjač, mislim da su samo zamijenili semering.
U vezi hidraulike nizbrdo staviš još desetak litara ulja extra u mjenjač i riješen problem, taj isti prijatelj ima i zetor sa tim problemom i tako radi dobro.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Ne kužim, kak je moglo ulje iz motora dospijet u mjenjač, koji je to uopće model Universala?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Jednostavno, usisala ga pumpa hidraulike iz razvoda. Ne odjednom, nego pomalo.
To se znalo i na torpedima događati, a moguće je na svakom kojem je pumpa nasađena na razvod ili je direktnom vezom pogonjena motorom.
Te pumpe imaju dva semeringa a obićno se kontra događa. Ulje hidraulike ulazi u motor, ali moguče je i obrnuto, ovisi koji semering prvi strada ili se pumpa hidraulike podere toliko da semering nemože izdržati tlak koji udara na njega.

@ Puknuti, ja na rakovičinim motorima u praksi nisam imal takvih briga.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
To mi uopće nije palo na pamet, ajd sad i to znam.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Mogu si mislit kak lepo traktor dela kad vuče hipenol iz getribe :D: Tak se golf 2 prodaval na placu hahah, što gušće ulje, dela milina za uho :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sa lijeve strane napred na motoru (razvod je pogon) mana ulaz ulja iz getribe kroz limenu cijev a spoj je gumena (a kvaliteta joj joj .)
 
Na vrh