• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Bilo je spomena oko sjedala i raznih navlaka evo kak je kod mene sjedalo je ispravno nigdi poderano a navlaka je dosla iz kafane s terase:drink::drink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma jok Željac bio u mladim danima dobar s konobaricama pa sta sam trazio dobio:(blush)::(blush):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma nemaš brige. Donju stranu stegneš u škripac a gore napadneš gedorom 32. Pa nije se zaraslo da nebi pustilo.
To kaj si ti benzinom popral izvana nije ništ, unutra ga treba ostrugati (kak je Dado rekel ).

Kod sljedeće izmjene ulja prije si gotov da zamjeniš kučište nego da ideš ovog prati.

Sutra valjda zamijenim komplet kučište,i bok. Treba ga utegnuti za tehnički... :)
Nego,kako se najlakše izvadi ono malo staklo iza sica koje drži guma?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da najbrže ide čekičem.
Šala mala.
S jedne strane imaš zarezanu gumu i tu bi trebalo u gumi biti još jedna valjkasta guma koju treba izvuči van i onda ide lako na jednu stranu.
A ako je bez tog kedera onda je malo sex ali dvojica ju mogu izuti van,samo bez metalnih i oštrih predmeta.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni je netko rekao da samo gurneš,i staklo ispadne,ali mi se to činilo prejednostavno... Budem onda probao pronaći taj zarez...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Tako je kod mene na 6245, malo ga gurnes i ono je skinuto hehh. Sad u berbi je skinuto jer tuda provlačim razvodnik od berača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Meni je netko rekao da samo gurneš,i staklo ispadne,ali mi se to činilo prejednostavno... Budem onda probao pronaći taj zarez...
Ako se ja ne varam ta stakla nemaju kedera, a i ako imaju kad izvadiš keder nebu skočilo samo tak van naročito ako je guma tvrda.
Ja vadim s limičima. Limiče namećeš na svakih desetak centimetara, po čoškima na gušče, i pomalo ju guraš van.
Staklo se uvjek skida iznutra prema van.

Ako kaj i zajebeš TOS ti nije daleko, čujem da su počeli i gravirati tak da nemaš brige ni na tehnićkom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Skinul sam staklo,malo modificiranom metodom kolege Oficira...
Bilo je napuknuto pa sam ga roknul do kraja... :)
Muha-kaj je to TOS?
Stavljen i novi nosač filtera,sve paše,kad ugasim traktor,lampici treba duplo duže da zasvijetli,znači da dobro drži pritisak. Sad budem ostavil taj filter par dana,nek pročisti ulje koje je skoro friško,pa metnem novi...

image hosting over 10mb
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gogo jesam ti rekel da je tak najbrže i naj lakše[emoji1] [emoji56]

I jel guma ima keder ili je samo nasađen na običnu?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A to je to!
Ma imam ja već staklo doma,samo nikako da dođe na red...
Nek još filter bude malo kod mene,a onda se budemo dogovorili. Nemam baš cajta,ovo mi je prva nedjelja kaj sam doma od proljeća,a opet imam hrpu posla...

Oficir-ne znam kak se to zove,ovdje za tu gumu kažu ribica,a staklo se montira sa špagom,nisam u njoj ništa našel..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da tako je nisam bil siguran za to malo staklo jer sam videl svašta pa čak i netko je montiral da sam ga prema unutra vadil.
Mislil sam da ima više vrsta kod zetora tih guma ovisno o godini i modelu,a izgleda da ovisi od kud je kabina došla.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pitanje, Z6245, rucka u kabini za ukopcavanje kardana, ona pokraj sjedala, ne odvaja mi kad ju podignem, sajla je cijela, osjeti se opterecenje prilikom dizanja ali ne odvoji, sad ugasim traktor da ukopcsm kardan, kaj se je dogodilo, nebu valjda traktor moral na pola! Inace kardan radi i vrti normalno!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Probaj napeti sajlu, ako se neda onda treba na capicama, a ako ni tak nejde da onda popola.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Sajla je napeta, prilikom dizanja osjeca se optrecenje al ne odvaja, cudno je to kaj se to dogodili odjedanput, kaj bi moglo biti na korpi!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Na samoj korpi ništ, možda je pukla capica (teško ali...)ili ju namotalo ako je iskočila jer nije bilo dobro naštelano kvačilo.
Treba skinuti bočni poklopac na zvonu pa pogledati.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Postoji kakva mogucnost da se kroz taj bocni poklopac to da rijesiti, ako je slucajno iskocila, ili u zimsko doba na pola sa njime!
 

Najnoviji postovi

Na vrh