• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,089
Ma tu ručicu PMD samo zaveži žicom :). Kod mene isto na 3511 hoće tako uvijek ići prema nazad, ali je uvijek svezana žicom.

i kod mene je isti problem na 4911,ja sam je svezao sa vezicom od cipela prije 6 god,i još danas tako funkcionira
 

tomosaki

Novi član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
6
prije sve dobra vecer novi sam na forumu. ovu sam temu nasao prvu o zetoru.prije svega da se prestavim zovem se tomo pocetnik sam u bavljenju poljoprivredom i skori vlasnik zetora 60 11 87 godina.

pa imam jedno pitanje.

imam hidraulicni volan koji je spor ulja ima dovoljno u boci ali jako je spor i poslje upotrebe traktora kada otvorim bocu od ulja za hidraulicni volan ono se pjeni jel mi to vuce negdje ulja ili molim vas da mi pomognete
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Ako se pjeni probaj sa novim uljem hidraolom.
Iako ja sumnjam na pumpu
 

tomosaki

Novi član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
6
ulje je novo sipano, a hidraulicni volan je nov komplet. oko godinu dana. jel moguce da je riknula pumpa

jel mu smeta ako vuce na neko crjevo zraka posto imam jedno crjevo nekako je malo vlazno od ulja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moram se osvrnuti na par stvari...

@Željko, neznam zakaj ti toliko kudiš tu staru IMT hidrauliku, pa to još uvjek fala bogu odlično radi i funkcionira.
Dok recimo čujem izjave da se kod Zetora mora ručica PDM vezati s drotom, kaj tu treba više raspravljati, da je to bilo dobro i novi zetori bi ju i dalje imali :D:
IMT fina hidraulika naspram stare zetorove "pdm" je bog i batina za oranje i netreba nikakvi kotač na plugu
Ako moji bivši 560 i sadašnji 565 več preko 30 godina oru s tom hidraulikom i bregove i ravnice i uvjek su dobro orali onda ja stvarno neznam u čem bi bil problem te hidraulike.

Dok Zetor zna dosta zezati i stari modeli xx11/45 i noviji xx20/40, čuo sam iskustva ljudi i najsretniji su bili kad su si postavili kotač na plug :) do tad nikad pravog oranja.

No to nije više vredno rasprave, novi Zetori imaju sad drugačije hidraulike kak i ostali normalni traktori :)

Spominjan je i SDF, pa da se osvrnem i na to.
Bil plug s kotačem ili bez tak svejedno, hidrauliak je toliko jednostavna i toliko dobro funkcionira da nema s tim nikakvih problema i kerefeka oko objašnjavanja, a predpostavljam da je i tak na novim zetorima!
Dvije su ručice, jedan za dizanje i spuštanje, a druga za podešavanje dubine i to vrlo jednostavno funkcionira bez objašnjavanja, isto ko i na dobrim starim IMT-ima (ta je usporedba iz onoga što imam i s čim radim doma) :)

I kaj se tiče MITA hidraulike, Željac nađi mi podatak da je to kineski proizvod????

Navodi se svuda da je to Europski proizvod, odnosno generalno se proizvodi u Indiji, a Italija je distributer za Evropu i opet se nigde ne spominje kina!

Spominjan je i Farmtrac...

Po meni, Farmtrac je bolji izbor traktor od Zetora Majora koji je sklepan toliko bezveze, ma bolje da se oni nastave držati Proksime i Fortere, tu im je budučnost, ma kakvi majori. To je recimo koda bi kupil JD, ali iz Indije :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sanana hidraulika kod zetora i kod novijih europskih traktora je puno kompleksnija i s cise postavki nego kaj ti mislis da je.
Kod imt je kopija neceg i radi zadovoljavajuce,al kod oranja nemres reci da radi bolje i kvalitetnije od zetorove ili jd.
Puno ljudi rade svasta sa svojim traktorima i mjesaju ulja,i dizu vece terete nego kaj bi smjeli pa po bregima i rupama sve se rasklima i ne radi kak treba i naravno kriva im je marka traktora,a uvijek je kriv ljudski faktor ili alkohol u covjeku koji kao radi s njim.
Ja te uvjeravam da nema loseg stroja koji je ispravan,samo opet ljudski faktor,treba znati raditi s tim strojem kak spada...

I jos ovo za kotac,kod manjih plugova a na manje mislim do 3brazde netreba nikakav kotac za dobro i tocno oranje naravno ako je hidraulika i ostali segmenti traktora ispravni,a pri tome mislim na poluzje,proteznicu,gume i raznorazne luftove,spera...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A što li je tu kompleksno kod hidraulike s dvije ručice bila ona na zetoru, imt-u ili sdf-u, ajd mi reci molim te????
Jedina je razlika između zetora/imt-a i sdf-a u tome kaj same rad fine hidraulike prenosi preko donjih poluga, a ovi preko balansne opruge, odnosno top-linka.
Ne pričamo ovdje o EHR-u, nego o klasičnoj mehaničkoj hidraulici.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,906
...
Jedina je razlika između zetora/imt-a i sdf-a u tome kaj same rad fine hidraulike prenosi preko donjih poluga, a ovi preko balansne opruge, odnosno top-linka.
Ne pričamo ovdje o EHR-u, nego o klasičnoj mehaničkoj hidraulici.
Ne svi. Tek od Explorera na dalje...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@sanana i imt i same i zetor imaju i fini rad i riksni rad hidraulike osjetilnik sile bil on preko donjih ili gornjih poluga,ni samo pumpa razvodnik gore dole i to je to.
svaki ima svoje mogucnosti koje su opisane u prirucniku i tih funkcija se treba drzat i tako radit.
Recimo tanjurace u mjesovitom modu nemreju ici duboko u zemlju kao u nekom drugom modu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,430
Joj joj oficir brkaš ti malo, taj fini hidraulik ti nema veze sa tanjuranjem. Kod Zetora stavi onu ručkicu na koje god slovo hoćeš i tanjurače će ići isto u zemlju. ŠANANA griješiš da hidraulik od Zetora treba kotač. Ako je zemlja na cjeloj parceli ista, samo stavi ručku uvjek u isti položaj i imat ćeš na cjeloj parceli istu dubinu oranja, isto kao i kod IMT-a. Zetor ima jako dobar hidraulik, ali ima i IMT također, što se tiče oranja. To je riješena stvar i mislim da daljnje rasprave nisu potrebne. Ni na jednom hidraulik ako nije dobro saštelan neće raditi dobro i to mora biti svima jasno.
 
E

el pibe

Guest
oficir ti si sve dobro nabrojil i sve to stoji za idealne uvijete oranja.A kaj ako samo neki od navedenih uvijeta ne zadovoljavaju?Onda je kotač više nego dobrodošao.Ne znam zakaj svi pljuju taj kotač na plugu.Kaj ga je sramota koristiti?Za mene su idealni uvijeti oranja kad uopće ne treba orati.Znam da nije tema plug već hidraulika.Sad kad sam već skrenuo sa teme imam jedno pitanje naime ima li negdi za nabaviti hauba za Zetora 47?Ova kaj je sad kod mene nema joj pomoći koliko je izlupana.Uzel bi ja i noviji model nekaj kak ima 52 da se to sve pripasati.Ak je cena prihvatljiva:icon_thumright:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Pitaj u Tractorpro sv. Ivan Zelina, ja sam tamo uzeo za svog 3511 sa serije 5011 jer nema originalne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana za mene je Zetorov hidraulik bolji (govorim o ispravnima) pa kaj traktor samo ore ? Imt-ov je jedino precizniji i brži na ravnom i tu njegova prednost završava za sve ostale priključke imt treba neku doradu kaj misliš kak imt ore tam gdje se jedva popne sa dignutim plugovima a zetor iste jačine ore uz brijeg ako te zanima kak to izgleda dođeš kod mene pa budeš videl u praksi i ne pljujem po imt hidrauliku mučim muku sa njim od 1974 godine možda je tvoj bolji no na ovih 50-setak imtea i bar 100 zetora kaj sam vozil po meni je tak . I da dodam Kinu kad je šogoru na NH pukla radilica pod garancijom svugdje piše zemlja proizvodnje Italija ali kad su u TS-u otvorili motor radilica je bila kineska i sve ostalo osim bloka znači mladi kolega dijelovi dolazili u Italiju iz Kine a u Italiji u svoj blok stavljaju kineske radilice i ostalo također sve pumpe na NH- u su kineske .radilicu i klipnjače i karter čekal 8 mjeseci do je brod stigel u Hamburg i ako te zanima centralno skladište za dijelove traktora u Italiji ima skore sve iz kine za to možeš dobiti dokaz ali to košta .
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mr sima umjesovitom polozaju radi fino podesavanje kod tanjuranja reagira i odize tanjurace pogotovo na brazdi.
A u P tanjurace sjedaju punom tezinom na zemlju bez odizanja i idu stvarno dublje u zemlju.

El pibe kotac ako imas koristi ga al moras ugasit mjesoviti polozaj hidraulike,pa kad je mokro imat ces istu dubinu al i puno proklizavanja i tesko oranje.
Ako su uvjeti ok mislim bez blata onda je pjesma s kotacem al i bez njega,al opet po mokrijem terenu i brdu dajem prednost bez kotaca i ukljucenim finim hidraulikom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
imam jedno pitanje naime ima li negdi za nabaviti hauba za Zetora 47?Ova kaj je sad kod mene nema joj pomoći koliko je izlupana.Uzel bi ja i noviji model nekaj kak ima 52 da se to sve pripasati.Ak je cena prihvatljiva:icon_thumright:
Ima, ali mnoooogo skupa.
Probaj malo po Njuškalu pogledavati, zna tu i tam uleteti kakav oglas
 
E

el pibe

Guest
Gledam,za sad ništa.A malo ću pričekati možda i naiđe nekaj s vremenom.Vjerujem da je nova skupa onak papreno.Ma gruntam da bi prek zime krenuo da malo sredim makinu.Zeka je tak neugledan da mi je već lagano neugodnjak voziti se okolo.Sused mi odma dobi žgaravicu kad me vidi na traktoru.Moram to malo poklepati ili si moram obleči kabanicu kad se vozim.Morti me ljudi nebuju prepoznali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
Samo hauba 500 kunića, mnogooooo
A gde su stranice i maska
 

Najnoviji postovi

Na vrh