• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Isplati se, samo je problem s registracijom.
Za stari, češki most, koljevka bi trebala biti ista kao za traktor bez PP-a (bar jednako izgleda, jer je bolcn za most na istom mjestu kao za običnoga ajnfaha).
Carraro mostovi imaju drugačiju koljevku, i na nju ne paže originalna
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Pozdrav,u pitanju je 7011.Mjenjam mu cilindre kocnica kod pedala.Skinuo Sam cilindre pa me muci zasto je propala papuca kuplunga kad on nema hidraulicni kuplung?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Počelo raskapanje, problem : kako izvaditi prve nosače kabine? svaki ima po 3 vijeka, onaj do akumul ima pločicu nekakvu, a onaj do rezervara maticu na vanjskom limu.. jel treba podizati kabinu, zamicati nekuda nešta.. ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Daj neku sliku.
Kaj nema onaj dugački šaraf kroz sredinu nosača?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Izgleda da ima al nekonta.Vijak do rezervoara odvrnes.Podignes kabinu tek toliko da nije napet dugi vijak.Tad od strane rezervoara izbijes taj vijak koji ima oko pola metra duzine na stranu do akummulatora.Zatim kabinu dizes jos da moze izvuci suplji dio koji drze tri vijka na strani do akumulatora.Usput trebas odvrnuti zastitnu gumu oko volana da se nebi pokidala.Spoj osvine volana i glave volana. Osloboditi crijevo kvacila i crijeva kocnica.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
ova s maticom je do rezervara a ova s pločicom do akumul... kolko se sječam kaj sam vidio kod ovog majstora, čini mi se da je bio dvodjelni nosač, al nezz točno sad

Nemojte zamjeriti ak pitam gluposti, nisam takvo što nikada radio još :) "Usput trebas odvrnuti zastitnu gumu oko volana da se nebi pokidala.Spoj osvine volana i glave volana" neznam na što to misliš točno sad?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
To je to, odšarafi i izvadi taj šaraf van i onda dižeš kabinu da bi izvadil onu debelu cijev u kojoj su gumeni nosači, a za kučište mjenjača ju drže tri vijka M10
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo sta bi trebalo osloboditi ako dizes kabinu .Zasto dizes kabinu i skidas nosac?
dsc09973.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Ja mislim da on ima servo.
Ako je ovak ko na slici onda treba paziti kod sastavljanja da kroneri uzube da poslije nebi bilo rastavljanja, kod rastavljanja (dizanja kabine) se bu to spuknulo van bez štete.

.
Edit, hidraulični volan
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Da, hidraulični, samo crijeva idu van iz kabine: trebam osmicu vjerojatno izvaditi van jel predpostavljam da se tu dogodio kuršlus i da zato curi opet.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Imam problem svjetli ulje motora na ler gasu kad se ugrije,pred godinu dana mjenjana uljna pumpa radi istog razloga i do sada bilo dobro traktor napravio 300 sati dali je moguće da je otišla opet pumpa ili je motor na izdisaju motor vuče dosta dobro i palio cjelu zimu na minusima bez problema i ne troši ulje.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
evo me opet skinuo sam karter daj vidite po ovoj slici dali može biti problem u ovom oringu pola ga se izvuklo van, nije u ležištu po mome to je cjev koja ide s pumpe na filtere

a ovo je slika letećeg ležaja dali ga mjenjati na oko je radilica sasvim ok nije izderana ko ležaji
 

Najnoviji postovi

Na vrh