• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Može li se na zetorovu tešku prednju vuču napraviti da ima blokadu difrencijala (šperu)?
Koliko znam, neki takvi prednji mostovi su imali ugrađenu automatsku kliznu šperu (limited slip diferential).
Ukratko ak nije takav, ne isplati ga se prepravljati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
LSD ima lamele, a ne kandžu. Ili je Zetor nekaj posebno?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teška vuča ima kanđu i feder na 7745 su lamele no isto nakon nekog vremena gube funkciju a kak se zovu neznam odljevci gdje je kanđa su okrugli a gdje je lamela čoškasti
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,965
Problem na zetoru 49 11 ako se isključi kardan ostaje bez hidraulike, dali neko zna o čem bi se moglo raditi
Znaci problem ti je u rucici kardana,kad iskljucujes kardan iskljuci tako da je gurnec pema dolje,jer ako iskljucis tako da je povuces prema gore iskljucujes i pumpu hidraulike,rucica ti u iskljucenom polozaju stoji pod 45 stupnjeva mozda cak i nize
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Koliko znam, neki takvi prednji mostovi su imali ugrađenu automatsku kliznu šperu (limited slip diferential).
Ukratko ak nije takav, ne isplati ga se prepravljati.
Prijatelj ima 7245 sa šperanom prednjom vučom i kaže da su kod njega te lamele pa je mene zanimalo može li se to napraviti i na druge prednje vuče jer dosta pomaže ta špera na prednjim točkovima.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
imam na 6211 pomocni cilindar s 2 crijeva, i naravno da se je raspao. popravak je skuplji od novog, al taj novi ima 1 crijevo. jel to bude problem? :rolleyes:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Kod mene su na 6340 pomoćni cilindri jednoradni, sa jednim crijevom. Jedino šta se poluge jako sporo spuštaju kad nije ništa zakvačeno.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Mislim da taj jednoradni cilidar će raditi na gornjoj strani starog cilindra ide ulje u mjenjač koje prepusti manđeta iz donje komore u gornju.
Kaj se tiče ostavljanja hidraulike ja obavezno uvijek ostavljam skroz dignutu zato kaj nemože cilindar unutarnji pohrđat i kasnije oštetiti gumice.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
imam na 6211 pomocni cilindar s 2 crijeva, i naravno da se je raspao. popravak je skuplji od novog, al taj novi ima 1 crijevo. jel to bude problem? :rolleyes:
Mali update
Cilindar gore, sad drzi hidraulika u zraku bez brige i ne poskakuje vise. Ali i dalje dize jako jako sporo.
Kad se cisti magnet onaj dolje ispod, jel iscuri ulje van?
 

Prilozi

  • 20190315_175749.jpg
    20190315_175749.jpg
    177.1 KB · Pregleda: 39

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Pa normalno je da diže sporije nego samo s unutarnjim cilindrom. Zato može dići više i radi na manjem tlaku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
sad drzi hidraulika u zraku bez brige i ne poskakuje vise.
Bez obzira kaj je sad dobro trebalo bi prepakirati glavni cilindar jer sad ovaj pomočni nosi sav teret.
Kad se cisti magnet onaj dolje ispod, jel iscuri ulje van?
Za brzinu dizanja ti je važniji onaj filter ispod diferencijala.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Pa normalno je da diže sporije nego samo s unutarnjim cilindrom. Zato može dići više i radi na manjem tlaku.
I do sad ga imal, al je odhebao karijeru..
Samo jako sporo dize, mislil sam da bude ovo rijesilo

Bez obzira kaj je sad dobro trebalo bi prepakirati glavni cilindar jer sad ovaj pomočni nosi sav teret.

Za brzinu dizanja ti je važniji onaj filter ispod diferencijala.
To je onaj dolje pored pumpe ili? Imate neku sliku ili uputu di je tocno?
 

Najnoviji postovi

Na vrh