• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Bok dali netko zna kakav plinski amortizer ide na šiber od zetora radi se o 7340, uzorak nemam da kupim po njemu pa ako netko zna ili ima kataloški broj bilo bi super
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Pozdrav je li neko mijenjao ili popravljao zetorov sat ,obrtaji rade ali ne broji radne časove.
Gledao sam na davaču na motoru je uredno spojeno na sat ide dzek sa 4 pina i na jednom pinu ima struja ,sa lijeve i desne strane ima po jedna zica spojena na metalno kuciste sata u njima nema struje.
Ako neko nesto zna bio bi zahvalan na pomoci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ne radi ti davač 99%, probaj jednu po jednu žicu s davača klikati na masu pa buš videl jel vrti sate
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Moguce da ima lufta u zupcanicima, ili na motoricu kakva greska koji vrti brojeve.
Rastavi sat i vidi kaj se desava unutra.
Ja sam svoj uspio napraviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Novi sat, ako ga i uspiješ nabaviti košta ko generalka 🤭
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Pozdrav ,znate li mozda na kojem mjestu se nalaze slova P D M na onoj maloj trećoj ručici jer mi nema tu one folije na kojoj to pise.
I jos rucica za dizanje poluga reaguje tek na kraju da li bi smio to malo postelat nazad na vijku pored toplinka ? 5011 je u pitanju Hvala
 

Mat

Novi član
Tu od
13 Ožu 2018
Poruka
9
Pozdrav, moze li mi netko objasniti kako spojiti kontrolnu lampicu alernatora na zetoru stari tip(trokutasta instrument ploca). Kupio sam novu plocu i na zaruljici je samo jedan prikljucak za stopicu. Do sada je visjela jedna zarulja na dvije zice :p , ova sad ima jednu pa me malo zbunjuje. Hvala.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Jel zna netko što znači oznaka super turbo na zetoru 7341 i koja je razlika u motoru sa zetorom 7340 turbo
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Pozdrav ,znate li mozda na kojem mjestu se nalaze slova P D M na onoj maloj trećoj ručici jer mi nema tu one folije na kojoj to pise.
I jos rucica za dizanje poluga reaguje tek na kraju da li bi smio to malo postelat nazad na vijku pored toplinka ? 5011 je u pitanju Hvala
Oznake bi trebale biti D M P gledajući od prednjeg prema zadnjem kraju traktora.
Ovo šta ti hidraulika ne reagira baš na pomjeranje ručice mislim da je nešta do polužja sa donje strane poklopca hidraulike.
 

Mat

Novi član
Tu od
13 Ožu 2018
Poruka
9
Pozdrav, naime imam problem sa kocnicama, desava se da jedan kotac blokira povremeno i dobit kocnice da koce podjednako gotovo ne moguće. Cuo sam nesto o izjednacivacu sile kocenja, radi se o starom zetoru koji toga nema, dali mi moze netko nesto vise o tome reci i dali mogu ja to ugraditi da koce oba dva kotaca podjednako
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
probaj ih malo dobit na polugicama koje pritišću pumpicu,imaš na njima vijak pa se probaj malo poigrat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Nema kruha od igranja na štangicama koje guraju klipiče. Nikad noga ne stisne jednako obje pedale.
Jedino pravo i sigurno rješenje je ugradnja ovakvog ventila.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,348
probaj ih malo dobit na polugicama koje pritišću pumpicu,imaš na njima vijak pa se probaj malo poigrat
Klipovi u glavnim kočionim cilindrima se nakon stiskanja moraju vratit u početni položaj. Ako se prešteluju štangice i klipić potisne, ulje se ne varća nakon stiskanja u bočicu, te će se desit nakon nekoliko brzih stiskanja ili truckanja da postane papuča pretvrda i kočnica drži ili blokira, jer klipići hvataju ulje potiskuju ga a ono nemože nazad u rasterećenost. Jedino se može popustit da je niža papuča ali onda nema dovoljno kočenja jer udara u pod.
Najbolje kako MUHA kaže nema sreće (da se nadiraju štangice, vać samo dogradnja preloženog ), pogotovo što su stari kočioni cilindri i vjerovatno zbog istrošenosti gumice ili cilindra nahvataju istovremeno pritisak, to su neosjetni parametri ali u biti utiču na rad.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,348
Takvog imam na 6340 pa kotači svejedno blokiraju
Dali ti drže kad pustiš kočnicu malo si nejasan, ili ti radom otvrden i blokira , dali kada stoji popusti papuča, više detalja, kakvi su glavni kočioni cilindri, dali osjetiš da lijepo rade i da se vraćaju unazad do kraja ili zaostaju.
Vjerovatno ti se klipovi u cilindrima na vraćaju unazad i nerasterečuju sistem, ili su ti dotegnute štangice (pretegnute), napravit da papuča ima malo lufta. Može biti i da je nabujala gumica u cilindru pa takođe drži ulje da se nevrati.
Ovo što je MUHA predložio je za razdvajanje kočnice, i balansa pritiska u oba cilindra (točka) , ali to nema vaze ako drže kočnice ili blokiraju tu nemože da drži ili da sprečava ulje u povratku.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,348
MUHA sa kakvim si se gumicama inače susretao i kako su se pokazale u glavnom kočionom cilindru, neznam dali su problematične, ja sam onako rekao što može bit uzrok u glavnom kočionom cilindru, nebi one trebale bit problem, vjerovatno štangice dirate po mom, no dok da još detalja.
Voli svako dirat štangice a nazna šta sa njima čini.
Prije par dana dovezao mi jedan traktor 5011, da mu sredim u gasu gubi vuču, AC pumpa vukla zrak na gumicu centralnog vijka klipa, i jedan djelić gumice završio i ventilu pumpice. Utvrdim on dirao i sjebao gumicu presjakao je navoj. To riješim probam traktor nije bilo vlasnika, neradi desna kočnica nikako, nazovem ga ipitam šta je i od kada jer sam mu radio kočnice prije 5 godina , kaže masan doboš pa će on rastavljat i rešavat, ali kao kočnica nije nikad bila dobra. Na štangici odvrnut vijak do kraja i papuču stisneš ali one ne dodiruje klip cilindra i samo ide gore dole. Poštelam štangicu oba koče istovremeno i radi razdvajanje super. Došao vlasnik i kaže kao tvrda njemu kočnica ( znaš koliko je tvrda ) on bi da je mekana kao u auta, i onda skontam da je on čačkao a ne da se sama odvnula, a još navodi da nije dobro što kad razdvojiš prvi stisak ide niže papuča, kao to nije bilo tako fabrički.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Npr kad kočim na asfaltu praznim traktorom koči jedan kotač toliko da ga zablokira a drugi se normalno vrti, zanosi u jednu stranu. Pod opterećenjem ne, prikolicom, plugom, rd. Mada se na početku i to dešavalo. Ne blokira recimo ko kod imta da moram u rikverc da oslobodi kotač. To moram kad idem u rikverc nizbrdo. Ili ga do kraja blokira ili jedva da koči. Promijenjeni svi kočioni cilindri.
 

Najnoviji postovi

Na vrh