• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
dali bi ti nosil bale i kakve bale ili vukal prikolicu sa balama? suhu okrugle balu na hidrauliku 539 jedva da i ne nosi. 540 nosi ok.2511 ti još napred lakši tako da do toga ništa bez utega napred ništa.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kak ne nosi 539 suhu balu, pa ni ne zna da ju nosi.
Ja sam godinama nosil zelene bale sa 539, ako nije mogel na napred teral sam u rikverc.
Samo par puta mi se dogodilo da je bala bila tak teska pa nije mogel podici nju, nego je hidraulika dizala prednji kraj traktora, a bala nije mrdala od zemlje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,946
Istina.
Kad je hidraulik dobar na fercu prednji kotači gledaju nebu pod oblake ako je pretovar na polugama.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Kak ne nosi 539 suhu balu, pa ni ne zna da ju nosi.
Ja sam godinama nosil zelene bale sa 539, ako nije mogel na napred teral sam u rikverc.
Samo par puta mi se dogodilo da je bala bila tak teska pa nije mogel podici nju, nego je hidraulika dizala prednji kraj traktora, a bala nije mrdala od z
pa to je problem. hidraulika može (cijeli traktor to izdrži) ali diže prednji kraj. kod mene lik je imal te bale po brdima.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Suha bala, moja , ima 200-250kg sijena tako da ne vidim problem u nošenju iste . 2511 bi služio da ih natovari u prikolicu i složi doma donese do staje i te sitnice bas zbog prednjeg utovarivača...samo to bi radio i za to kupljen a za sjenažu ima drugi malo veći.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Na oko dobro izgleda, a kakvo je stanje treba malo bolje pogledati.
Malo me strah ovih brtvi glave jer ako se zakomplicira sa blokom onda spas bude generalka i dodatni trošak ;)
Danas išli pogledati traktor i dobar je on za taj novac,od ulaganja ima da se zamjene semerinzi na točkovima prednje vuče,amortizeri kabine,tegovi mu trebaju i trebalo bi ugraditi šperu prednje vuče,čovjek je ustvari mislio na dihtung poklopca ventila a ne dihtung glave.Motor je baš dobar nema dima i ima gasa,uradjeno sve novo što se tiče motora prije pet godina i od tada traktor skroz malo radi jer je gazda otišao u Njemačku a radio samo poljoprivredu,šume nije vidio.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Suha bala, moja , ima 200-250kg sijena tako da ne vidim problem u nošenju iste . 2511 bi služio da ih natovari u prikolicu i složi doma donese do staje i te sitnice bas zbog prednjeg utovarivača...samo to bi radio i za to kupljen a za sjenažu ima drugi malo veći.

2511 jedva vuče sam sebe, kakav utovarivač. Barem 4712 za to, iako ja nisam za utovarivač na traktor ispod 50-60ks pa i da je lakše izvedbe. 47 ima i jače rukavce i prednji most pa je i zato bolji izbor.

Ovo što se tiče zelene bale isprobavali smo, 539 ju digne na leru i krene lagano napred i na zadnjim kotačima je. Dok 3511 ima slabiju hidruliku teže je digne, ali nosi bez problema. Sve one priče da je ferguson težak naprijed padaju u vodu. Jednostavno je mali Zetor duži i bolje nosi.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
542 puno bolje nosi balu nego 539. I brzi je ba cesti. Prednji utovarivac bez prednjeg pogona na tak malim traktorima nema smisla.
 

SDF

Novi član
Tu od
5 Sij 2022
Poruka
4
Danas išli pogledati traktor i dobar je on za taj novac,od ulaganja ima da se zamjene semerinzi na točkovima prednje vuče,amortizeri kabine,tegovi mu trebaju i trebalo bi ugraditi šperu prednje vuče,čovjek je ustvari mislio na dihtung poklopca ventila a ne dihtung glave.Motor je baš dobar nema dima i ima gasa,uradjeno sve novo što se tiče motora prije pet godina i od tada traktor skroz malo radi jer je gazda otišao u Njemačku a radio samo poljoprivredu,šume nije vidio.
Kolega sto ne pogledas nekog zapadnjaka?
Tipa fendt 307 ili same explorer/laser.
Mogu se kod nas naci za slicne pare kao i taj zetor. A razlika je ogromna.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kolega sto ne pogledas nekog zapadnjaka?
Tipa fendt 307 ili same explorer/laser.
Mogu se kod nas naci za slicne pare kao i taj zetor. A razlika je ogromna.
Dobri su oni nema šta ali za moje standarde skupi su za održavanje, tako da Zetor se najbolje uklapa.
]@Borisllav360[/USER] mislim da ti bude malo skupa igra naknadna ugradnja - prerada diferencijala sa šperom.
Kažu da nije teško ugraditi,ona je negdje valjda oko 400eura.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Borislav,dobro isprobaj kako ide taj 7745,ja sam prije par godina isao gledati jednog i ostao sam razocaran kako je trom taj traktor.Ja bi rade gledao nekog fiat agria 80 90.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Probali smo ga,ima dobar baš motor nema šta.Fiat je isto dobar ali on nema mogućnost kardan preko brzina i to mi odma ne odgovara.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Dobri su oni nema šta ali za moje standarde skupi su za održavanje, tako da Zetor se najbolje uklapa.

Zeznuo bi se za održavanje traktora. Zetor možda ima jeftinije dijelove, ali kad ih trebaš mijenjati i do tri puta nego na nekom drugom zapadnom, onda to više ne ispadne jeftinije.
Zetor u šumi je sve samo ne jeftin za održavanje po mojem iskustvu.

IHC ili neki stariji Same ispadnu puno bolji izbor od Zetora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh