• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Da, ali zato na Fiatu imaš 540/1000 kardan ;)
Zetor ima 540/1000 plus preko brzina.
Zeznuo bi se za održavanje traktora. Zetor možda ima jeftinije dijelove, ali kad ih trebaš mijenjati i do tri puta nego na nekom drugom zapadnom, onda to više ne ispadne jeftinije.
Zetor u šumi je sve samo ne jeftin za održavanje po mojem iskustvu.

IHC ili neki stariji Same ispadnu puno bolji izbor od Zetora.
Zetori su kod nas zastupljeni i ima dijelova za njih dok za ove druge nema toliko,tako da zetor ostaje na kraju.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Ima i Zetor 540/1000. Al za šumu to i nema neke veze. Malo koji zapadni traktor može podnijeti maltretiranja kakva su uobičajena po šumi. Istina je da su djelovi loši ali kad na nekom zapadnom za neku gumicu daš 700-800-1000 kn, a da ne govorimo o ozbiljnim stvarima… Npr ovo je za Zetora 2200 kn. Koliko je na Fiatu ili Same-u 8975226A-1261-4E25-ADC8-63DBD2C1D792.jpeg
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Pišem iz iskustva.
Malo koji zapadni traktor može podnijeti maltretiranja kakva su uobičajena po šumi.
Ne bi se s ovime nikako složio.
IHC 956xl napravio preko 4000 radnih sati u šumi u 2 i pol godine, niti kune uloženo u njega. Ok propišao je na sve strane, al kupljen je bio stvarno u dosta lošem stanju i nije čudo što su ti semeringi otišli. Vjeruj njemu je doslovno "duša" bila čupana i nije posustao i još ide.
Znam za još dva IHC i oba su napravila hrpu sati u šumi bez ikakvih grešaka. Isto tako znam za par Same starijih tipova.

Dok kod Zetora nemam takvo iskustvo. Upravo suprotno. Znam tri ZTS 16245 koji su pukli na pola, otišla getriba, pukla radilica, hidraulika da ne i ne pričam. Sličnih primjera i sa manjim zetorima 7745/7045/5340. (Ok oni nisu pucali na pola, ali stalno neki kvarovi bili.) Jedan od glavih razloga su nekvalitetni dijelovi.
Takvi kvarovi su bili dok ih se intezivno koristilo ušumi. Čim su radili jednostavnije poslove, tad se više nisu ni kvarili toliko.

Ova slika gore je tipični primjer kvara koji se desi na Zetorima. Ne kažem da se to ne može desiti i na nekom drugom, ali šanse su puno manje.
Ovo je moje iskustvo, ne znači da neko drugi možda nema drugačije. Ako će se paziti na njega, neće puno i teško raditi, onda vjerujem da će biti dobar
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Koji su posao obavljali, nosili vitlove koji propinju traktor ili su ga vozači sa kopitarima terali samo na zadnje točkove. Ako su ih ovako tretirali moraju pući pre ili kasnije. Ko radi u šumi i ima osjećaj za rad nema problem, obično u šumi rade krkani i onda lome i drobe. Jedan iz mog kraja sa zetorom duplakom radio šumu, napravi pogonsku prikolicu, stavi lance na sve točkove, na traktor i prikolicu, nije mogao opet da izvuče teret, te ga povuku vitlom i prekinu traktor na pola. Šta za to reći, nigde niko normalan.
 

SDF

Novi član
Tu od
5 Sij 2022
Poruka
4
Pišem iz iskustva.

Ne bi se s ovime nikako složio.
IHC 956xl napravio preko 4000 radnih sati u šumi u 2 i pol godine, niti kune uloženo u njega. Ok propišao je na sve strane, al kupljen je bio stvarno u dosta lošem stanju i nije čudo što su ti semeringi otišli. Vjeruj njemu je doslovno "duša" bila čupana i nije posustao i još ide.
Znam za još dva IHC i oba su napravila hrpu sati u šumi bez ikakvih grešaka. Isto tako znam za par Same starijih tipova.

Dok kod Zetora nemam takvo iskustvo. Upravo suprotno. Znam tri ZTS 16245 koji su pukli na pola, otišla getriba, pukla radilica, hidraulika da ne i ne pričam. Sličnih primjera i sa manjim zetorima 7745/7045/5340. (Ok oni nisu pucali na pola, ali stalno neki kvarovi bili.) Jedan od glavih razloga su nekvalitetni dijelovi.
Takvi kvarovi su bili dok ih se intezivno koristilo ušumi. Čim su radili jednostavnije poslove, tad se više nisu ni kvarili toliko.

Ova slika gore je tipični primjer kvara koji se desi na Zetorima. Ne kažem da se to ne može desiti i na nekom drugom, ali šanse su puno manje.
Ovo je moje iskustvo, ne znači da neko drugi možda nema drugačije. Ako će se paziti na njega, neće puno i teško raditi, onda vjerujem da će biti dobar
Pogotovo stari fendtovi 600 serija ili mercedes traktori, za sumu ekstra. Za ovog mercedesa ljudi nemaju sta da kazu, nema gdje ne ide i ne prolazi. Dok je ova 600 serija napravljena dosta masivna i isto je hvale za sumu, samo je godine pregazise..

@Borisllav360 Dijelovi jesu malo skuplji, ali ne toliko da se treba izbjegavati traktor.
Dio kad uzimas za fendta vecinom su original i nemas problema, dok kod zetora ima dosta kopija.
Caletov poznanik koristi fendta 300 i neki broj za sumu i nema sta da kaze, cak je i u Savu uletio sa njim..

U mom kraju nisam vidio ni jednog 7745, ljudima je (kao i meni) suludo davati 20k km za zetora umjesto za isto toliko kupiti zapadnjakaa sa ZF transmisijom, klimom i jos dosta pogodnosti.

Mada dzaba ti ovo pise, mi bosanci kad nesto zamislimo to mora tako:hahah::hahah:.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ima i Zetor 540/1000. Al za šumu to i nema neke veze. Malo koji zapadni traktor može podnijeti maltretiranja kakva su uobičajena po šumi. Istina je da su djelovi loši ali kad na nekom zapadnom za neku gumicu daš 700-800-1000 kn, a da ne govorimo o ozbiljnim stvarima… Npr ovo je za Zetora 2200 kn. Koliko je na Fiatu ili Same-u

Ja još čekam odgovor na ovo...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Ja još čekam odgovor na ovo...

Očigledno još niko to nije morao mijenjati na njima, pa se ne zna cijena :p
Kaže jedan stari majstor, da se jedino Zetor i Ursus mogu sami pokvariti preko noći u garaži. 😀

Malo šale. :ppozdrav:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Očigledno još niko to nije morao mijenjati na njima, pa se ne zna cijena :p
Kaže jedan stari majstor, da se jedino Zetor i Ursus mogu sami pokvariti preko noći u garaži. 😀

Malo šale. :ppozdrav:

Slažem se!

Eno, dovezem ispravnog Zetora kući i sutra dan neće upaliti...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
O nije samo sranje sa tim traktorima :unsure: Ostavim svog pod nadstrešnicom, a ono sutra prazna prednja:eek:
 

Najnoviji postovi

Na vrh