• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Arno

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
koliko ima radnih sati stvarno nemam pojma :confused: , nema motočasovnik na sebi , ja sam ga bio dogradio ali je veoma kratko trajao , vibracija ili ko zna šta je ubilo dva komada u veoma kratkom roku

na njemu sam radio jedino alnaser , četkice
i kupio sam novu AC pumpu koja me je razvaljivala kao konja , nova plaćena cijelih 10e , radi kao doksa :prayer:

nigdje kapi ulja na njemu nema niti troši , uljni filter odgovara od forda auta dizela samo da znaš
zimi pali kao mina pod uslovom da se brzo zavergla , kod meen alnaser nije baš naj naj (ili kablovi do njega) pa po hladnom vremenu moram da pojačam ispravljačom starterom i pali kao grom
čak sam mu dogradio grijač na usisnu granu ali ni on nije pomogao ako nema brzo verglanje

alternator je dograđen iz razloga što sam bio jako bijesan na elektro punjenje , da ti pojasnim , imam hladnjak za ulje pogonjen elektro ventilatorom koji vuče prilično veliku amperažu
e sad meni je crkao onaj regler za punjenje i radio sam tako što napunim akumulator kod kuće i kada idem da radim ja sam ''štedio'' struju , i tako sam pregrijavao ulje i pumpu pa je pumpa veoma brzo stradala
pošto sam imao problema pri nabavci te hidraulične pumpe onda sam riješio da to uradim kao čovjek , nisam mogao da nadjem originalni regler pa sam dogradio alternator , ustvari našao sam neki regler od TV ali nije imao isti broj kontakata , imao je 5 izlaza čini mi se a meni je trebao sa 6
e taj regler je koštao cijelih 50e i nije mi bilo baš do eksperimenta , uzeo stavio cijeli alternator koji sam imao od SUBARUa i radi bez greške , sada onaj elektro ventilator mi radi stalno


ovo sam čistio neke taložnike gore na termoelektrani , ja sam dole prebacivao materijal (blato) do ćoška gdje je mogao veliki bager da dohvati , radilo se o blatu visine 2 metra , a dole smo spustili moju mašinu sa velikim bagerom , svezali je i ubacili
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
I ovako postavljena kašika od bagera ti je poslužila da se ti popenješ po njoj i izvadiš iz tog taložnika :p ;) ? Jeli?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Borimo se izgleda sa istim stvarima , alnaser je i kod mene bolna točka po zimi , vjerojatno ga ubi prašina od frzanja , ni jedne zime kada treba grnut snjeg ne upali ako nije akumulator totalno pun osim ako prije zime skinem alnaser i odnesem auto elektrićaru da ga reparira ( a manifestira se tako da ne može okrenuti a žica od bendeksa prema statoru se užari , kao alnaser ima snage ali motor ne da ) , neda mi se samom rastavljat da ne sjebem četkice , onda pali ok , a i snaga alnasera mu je nešto ispod 2 kw a vido sam na internetu da ih ima i preko 2 kw za brodice ili nešto slićno u americi , žalosno je što ima ljeve okretaje pa ne paše od ničega kod nas ,
AC pumpa , isto riknula kada je imao oko 200 rh ali sam to rješio sa direktnim crijevom , nju izbacio , rezervar je gore i nemam nikakvih problema ., I to je za sada sve što sam imao problema sa njim , neznam da li imaš katalog od njega ja mislim da imam pa ako ti treba da ti pošaljem , inače što se tiće paljenja po toplome ma pali ko mina , al zimi se valjda aluminijum stisne pa sve ide teže , za sada nigdje ne pušta i sve u svemu je motor ok , a što se tiće alternatora upravo o tome smo i razglabali jer sam rekao da ima utor za remenicu i da je ko rođena za pumpu volana , a sada vidim da je već koristiš a snaga pumpe mislim da ne bi trebala biti veća od alternatora jer i on ljepo zasvira pod teretom , evo malo smo razmjenili uglavnom pozitivna iskustva :rolleyess:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
I ovako postavljena kašika od bagera ti je poslužila da se ti popenješ po njoj i izvadiš iz tog taložnika :p ;) ? Jeli?

:prayer: apsolutno tačno , mada povratak nazad i nije bio baš prijatan , visina je oko 5metara :rolleyess:

a što se tiče alnasera , promjena smijera je moguća , samo da znaš
ne kažem da je moguće kod sviha ali je moguća

tako da sam i ja razmišljao da se ubaci neku drugi , recimo onaj planetarni od ruskih traktora , prilično je jeftin i vrlo dobrog oblika , lako ga je prepravljati
a i snage bi imao dovoljno , jer ako zavergla rusa sa 4 klipa prečnika 110mm i hoda 120mm onda bi morao i ovo

a katalog , zašto da ne , nikada se nezna kada će da zatreba :prayer:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Što se tiče promjene smjera meni je majstor rekao da se to kod mene ne može odraditi , evo šaljem par slikica kljućnih djelova alnasera a bitan ti je ovaj broj ako oćeš pogledati na netu 63221405 evo sada sam gledao moj je 1,1 kw , a pod tim kataloškim ili kakav već je broj nađe se 2 kw :mad:



A katalog skini ovdje

http://jumbo.iskon.hr/dl/0gxw978z6w1jw03y/
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
:shock: ali onaj od 1.7 košta preko 400e :eek:
mnoogo

a vidim i iskra ga proizvodi

ja bih prije na opciju karabudževine , kao što meni i priliči ;)

recimo ovako nešto da se ubaci , ima i previše snage
dva problema su okretanje smijera i broj zuba na bendiksu

kod originalnog je 9 a ovdje 10 zuba , možda da se alnaser pomjeri iz centra malo da se dobije željeni položaj
68d9_1.JPG
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
:shock: ali onaj od 1.7 košta preko 400e :eek:
mnoogo

a vidim i iskra ga proizvodi

ja bih prije na opciju karabudževine , kao što meni i priliči ;)

Ma slažem se ako paše jer opet kažem jeben je ljevi smjer okretaja da je desni nešto bi se vjerojatno lakše prispodobilo , al dobro sve je OK i radi nečemo izazivati vraga , al nek se nađe u mislima ako slućajno što naleti :) za rezervu :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
pogledaj ponovo moj prethodni post


a dobro , kao što kažeš radi i neka radi da ne izazivamo vraga
samo ja uvijek volim da ima već smišljen plan za rješavanje nadolazećeg problema , a ovaj bi definitivno riješio na moj način ;) jer ovaj planetarac košta 70-80e , isplati se možgati jedan dan za razliku u cijeni

imaš li možda gdje dostupnost ostalih dijelova , ležajevi karike ventili , možda bih provjerio stanje dizni pa uloške da zamijenim ako su već pri kraju
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pogledaj ponovo moj prethodni post


a dobro , kao što kažeš radi i neka radi da ne izazivamo vraga
samo ja uvijek volim da ima već smišljen plan za rješavanje nadolazećeg problema , a ovaj bi definitivno riješio na moj način ;) jer ovaj planetarac košta 70-80e , isplati se možgati jedan dan za razliku u cijeni

imaš li možda gdje dostupnost ostalih dijelova , ležajevi karike ventili , možda bih provjerio stanje dizni pa uloške da zamijenim ako su već pri kraju

Mogu se raspitati ali inaće kažu da su za njih djelovi dosta skupi , što mi je i razumljivo ako pogledamo alnaser bilo koji na netu sve nam je jasno , ali trebalo bi pitati u MASIVI mislim da su oni dosta korektni , pa ako se odlućuješ na taj potez a kao što vidim da planiraš na proljetni sajam onda dogovoriti sa njima a preuzinanje na sajmu , jer oni su do sada bili uvjek tamo , pa ne bi morao lutati i tražiti a da ne kažem smišljati kako preko granice jer oni ne šalju preko granice pošiljke , a pitati mogu i ja ali bi ti bilo naj bolje za poćetak ljepo smisliti što trebaš i poslati Email i da ti ljepo odgovore , Ja mogu pitati u PRIMI i kod HITNERA premda sumljam ali može , se nije problem a ti ako što trebaš da mogu pomoći onda javi
 

Gingi1

Novi član
Tu od
4 Stu 2010
Poruka
18
Ne znam kakom je promaklo , ali kada sam napravio krckalicu nisam je odmah poslikao a samo sam o njoj pisao , o sortirki se ne sjećam kako je tekla prića a ventilator nisam ni spominjao do sada . U stvari ja sam mislio nešto krenuti sa čiščenjem oraha ali mi se za orahe i nije pokazalo previše dobro je se u principu orah može razbiti ali teško je dobiti prvu klasu to jest polovice , a pošto je rođak ( on se u stvari i vidi da radi a ne ja ) krenuo sa uzgojem lješnjaka a nema se trenutno za strojeve pa sam mu dao neka se on služi sa njima takoda obojica imamo korist , on čisti lješnjake a ja ne moram misliti gdje da ih spremim u suho :lol::lol: O vjetrenki sam već dao mišljenje niks finoća ---- samo RUSKA REGULACIJA ----:lol:

Pozdrav ARNO, ti si pravi majstor koji sve uspije iskoristiti i na najjednostavniji način napraviti dobar stroj. U cijeloj liniji strojeva za lješnjake fali samo odvajač komušine, da li si tu našao nekakavo rješenje.
Sortirka je kao princip vrlo dobra ali mislim da je to malo previše kalibracija (tri veličine su sasvim dovoljne).

pozdrav
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav ARNO, ti si pravi majstor koji sve uspije iskoristiti i na najjednostavniji način napraviti dobar stroj. U cijeloj liniji strojeva za lješnjake fali samo odvajač komušine, da li si tu našao nekakavo rješenje.
Sortirka je kao princip vrlo dobra ali mislim da je to malo previše kalibracija (tri veličine su sasvim dovoljne).

pozdrav

Pozdrav i tebi ,
evo da ti odgovorim , ako si pročitao sve a vjerujem da jesi onda si vidio da sam sve u stvari radio iz zafrkancije i sa vizijim čiščenja oraha , pošto sam i sam planirao u njih a ove jeseni sam ih i posadio , Istina na postojeći razmak u redu od 4,5 m sam posadio još između i lješnjake , dobio od rođaka tridesetak sadnica za badave pa posadio , izgleda gusto ali orahu neće smetati jer u sklopu će ga tjerati u vis a ljeski taman , da komušać još nisam radio ali po svemu sudeći mislim da ču krenuti u njega , a o principu još ne razmišljam jer prvo treba sakupiti materijal pa kada vidim što imam onda ču smišljati princip jer nemam tokarski stroj , pa iz tih razloga gledam sve na jednostavniji naćim .
Kažeš previše kalibara , ja nemam previše iskustva ali imam svoju teoriju :mad: lješnjak promjera npr 25 mm max i 10 mm min ( imamo ih sigurno tih kalibara ) kako kažeš 3 kalibra , znaći 25 , 17,5 , 10 u to bi ulazilo svi kalibri oko toga raspon drobljenja sa prelaska iz kalibra u kalibar bi bio oko 5 mm , drobilica mora biti naštelana na najmanji kalibar da bi najsitniji drobila a na največem TRGA jezgru , a vidi sada u istoj razlici 25 /10 znaći 15 milimetara podjelimo na recimo 10kalibara i dobijemo razliku 1,5 mm po kalibru a kada takav kalibar baciš u krckalicu i sve iskrckaš pa je za sljedeći kalibar stisneš za 1,5 mm i krckaš dalje ŠKART TI JE MINIMALNI a što ti je bitno poslije svega truda nego da dobiješ minimalni škart ??? razmisli ,,,,,,,,,, a ima i tajna koju sam skužio u krckanju a to je SVE SE ONE VRTE PREBRZO pa i moja ali ako ču raditi poštenu onda ću to rješiti jer i brzina radi lom !!!! vidio sam neke sa navarenima poprećnim komadima , ne bi ih želio komentireti !!!!!
E to je to , nego reci mi GINGI 1 ako se dobro sjećam ti si imao neku kosilicu SA POSADOM neke meilove smo razmjenili ali da li si zaboravio ili nešto nije prošlo jer sam te tražio ako imaš nešto više i preciznije slike , ( sory ako sam pobrkao sa nekim drugim forumašem )
 

Gingi1

Novi član
Tu od
4 Stu 2010
Poruka
18
Pozdrav i tebi ,
evo da ti odgovorim , ako si pročitao sve a vjerujem da jesi onda si vidio da sam sve u stvari radio iz zafrkancije i sa vizijim čiščenja oraha , pošto sam i sam planirao u njih a ove jeseni sam ih i posadio , Istina na postojeći razmak u redu od 4,5 m sam posadio još između i lješnjake , dobio od rođaka tridesetak sadnica za badave pa posadio , izgleda gusto ali orahu neće smetati jer u sklopu će ga tjerati u vis a ljeski taman , da komušać još nisam radio ali po svemu sudeći mislim da ču krenuti u njega , a o principu još ne razmišljam jer prvo treba sakupiti materijal pa kada vidim što imam onda ču smišljati princip jer nemam tokarski stroj , pa iz tih razloga gledam sve na jednostavniji naćim .
Kažeš previše kalibara , ja nemam previše iskustva ali imam svoju teoriju :mad: lješnjak promjera npr 25 mm max i 10 mm min ( imamo ih sigurno tih kalibara ) kako kažeš 3 kalibra , znaći 25 , 17,5 , 10 u to bi ulazilo svi kalibri oko toga raspon drobljenja sa prelaska iz kalibra u kalibar bi bio oko 5 mm , drobilica mora biti naštelana na najmanji kalibar da bi najsitniji drobila a na največem TRGA jezgru , a vidi sada u istoj razlici 25 /10 znaći 15 milimetara podjelimo na recimo 10kalibara i dobijemo razliku 1,5 mm po kalibru a kada takav kalibar baciš u krckalicu i sve iskrckaš pa je za sljedeći kalibar stisneš za 1,5 mm i krckaš dalje ŠKART TI JE MINIMALNI a što ti je bitno poslije svega truda nego da dobiješ minimalni škart ??? razmisli ,,,,,,,,,, a ima i tajna koju sam skužio u krckanju a to je SVE SE ONE VRTE PREBRZO pa i moja ali ako ču raditi poštenu onda ću to rješiti jer i brzina radi lom !!!! vidio sam neke sa navarenima poprećnim komadima , ne bi ih želio komentireti !!!!!
E to je to , nego reci mi GINGI 1 ako se dobro sjećam ti si imao neku kosilicu SA POSADOM neke meilove smo razmjenili ali da li si zaboravio ili nešto nije prošlo jer sam te tražio ako imaš nešto više i preciznije slike , ( sory ako sam pobrkao sa nekim drugim forumašem )

Nisi pobrkao, stari profil je nešto zablokirao tako da sam morao otvoriti novi. Kosilica je još u životu mada je više ne korisitim jer sam prešao na obradu bez trave. Ako ti još uvjek trebaju slike ili bilo što vezano za korislicu javi na pp i rado ću ti poslati (kosilica je pokosila preko 100 Ha bez i jednog kvara). Odvajač jezgre ti je odličan, da li znaš od kojeg stroja je ventilator ili gdje se može nabaviti.
Za kalibrator nisam siguran da si dobro postavio teoriju. Ove godine promjer lješnjaka kod mene je bio od 10 - 18 mm (istarski mjerim na užu dimenziju jer se pri dodiru sa valjcima lješnjka tako i okrene).
Obzirom da ja nemam kalibrator lješnjake lupam na način da drobilicu podesim na najveći lješnjak, propustim sve kroz drobilicu, smanjim zazor i opet sve propustim. Ovo radim 3 puta i nakon toga ostane na 10 kg jedna šaka ne polupanih lješnjka. Ovaj način naravno nisam izmislio ja već sam ga čuo od drugih. Na početku sam bio u strahu da će to rezultirati velikim lomom jer se sav lješnjka više puta propušta kroz drobilicu no na kraju lom je manji od 5% što smatram prihvatljivim.
Ne želim nikog uvjeravati kako treba napraviti kalibrator, čisto iznosim svoja iskustva i prijedloge a svako sam sebi neka odabere što misli da je bolje.

Nemam previše prostora doma tako da gledam uvjek da ti strojevi koje radimo budu što kompaktniji i skoristiviji. U tom smislu mislio sam napraviti drobilicu i kalibrator kao jedan stroj koji bi imao 3 ili 4 valjka za drobljnje postavljeni jedan ispod drugog na različitim kalibracijama. Sistem je isti zapravo kao što sad radim samo ne bih morao 3 puta sve propuštati kroz drobilicu.

Trenutno me više zanima čistač komušine jer to je se pokazalo dosta teškim i dugotrajnim poslom ako se radi ručno. Na savjet s foruma kupio sam komušač za kukuruz koji je trebao poslužiti u tu svrhu. Nažalost taj sistem nije dovoljno dobar, ako je komušina malo vlažnija dosta lješnjka provuče kroz valjke i zdrobi. Pokušao sam stavljati i šipke ispred valjaka ali ništa nije pomoglo. Kod moulisa vidio sam sistem na bubanj obložen gumom.
Ako još netko ima kakvih iskustava s komušanjem ili gotov stroj bio bih jako zahvalan na slikama ili savjetima.

pozdrav
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Što se tiće slika poslaću ti svoj e mail na pp pa se čujemo,
U veziventilatora , ne znam mnogo , neko ga je radio nije nešto kvaliteztno ali za ove potrebe je odlićan i ne koristi se sa više od jedne četvrtine kapaciteta ( šuber na usisnoj strani za regulaciju ) inače je sa otpada još je i bio sav povijan pa sam ga morao i ravnati , Što se tiće kalibratora , vidi , kako radiš jasno mi je ali ,,,,,,,,, kada puštaš prvi put ( i tako svaki drugi put ) sve moraš pregledati i prebrati one koje nisi polomio a pomješani sa polomljenima i ako toga ima ,,,,,onda je to posao i tako svaki put za svako propuštanje , nije lako ,,,,,,,,, kažeš da si imao orjentaciju kalibra 10 - 18 , kalibrator da si naštelaš ( kalibrator se može štelati na obje strane ) na 8 - 20 , i od toga izvučeš 10 kalibracija , poćneš sa nekom vrjednošču i svaki put samo malo pritegneš ili otpustiš krckalicu i sve izlazi iskrckano i ne polomljeno ,,,,,,,,,,,,,, bacaš u čiščenje i sve za čas gotovo i sve možeš sam bez pomoći drugih ruku kojih većinom nema kada treba pomoći ,,,,


Što se tiće tvoje vizije o drobilici i kalibratoru , meni se NE sviđa ili nisam shvatio točno sistem , ali ti mogu dati svoje mišljenje o tome , kao prvo svaki stroj sa više namjena mislim da nije lako napraviti doma i još da kvalitetno radi , lakše je napraviti svaki za sebe , a drugi dio zašto mislim da nije u redu , u prvi mah zamisao ti je dobra ali što če se dešavati ????? neznam kako si zamislio da ti nakon prvog krckanja stroj prebire iskrckane i NE iskrckane ??? Zašto ??? zato jer će ti ponovo sve padati na sljedeću krckaljku koja je uža i tu če dolaziti do loma jezgre bilo samostalne ili one pod koju će doći i komad ljuske tu če se sve polako mljeti , a tek kada padne na treći nivo ili više ,,,,,bojim se da ćeš dobiti ne puno nego previše loma , zato mislim da to i ne bi bilo u redu , ali ti si vjerojatno razmišljao i o tome pa ovo moje mišljenje zanemari .

Što se tiće komušaća još nisam ništa radio ali ako me primi volja nešto ću napraviti , o ovome komušaću što spominješ mislim da sam već pisao u nekom postu prije ( malo u nazad ) da ga je rođak probao od LONČARA

http://www.youtube.com/watch?v=BvLNUkDQIn8&feature=mfu_in_order&list=UL

, ali kao što sam mu rekao u napred da to neće raditi , da će lomiti , što i ti kažeš , Imam jednu na slici ali sam je slabo slikao pa se dosta slabo vidi kod nekog čovjeka u Daruvaru kada smo išli po sadnice za rođu , u principu najbolje su se pokazale kako ti kažeš na bubanj ili što su neki napravili na automobilsku gumu , ali nemam slika , možda malo krenem za slikama kada krenem u rad ,

Evo malo mojeg mišljenja ,

P.S. Kada bi radio krckaljku bez sortiranja onda bi trebao napraviti nešto ovakvo ,,,,,,,,,,



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Slažem se s tobom Arno oko kalibratora.
I ja sam imao 4 kalibraže na kalibratoru, a pošto je ove godine bila velika popunjenost lješnjaka jezgrom kod nekih sorti (giffoni, istarski), imao sam na krckalici i preko 10% loma. Neisplativo ako uzmemo da na 1000kg očišćenog lješnjaka imam 100kg i više loma (100kg x 50kn= 5000kn, a za lom 25kn/kg= 2500kn) ili kod tebe Gingi1 5% X 50kn/kg= ? kn
Povećanjem broja kalibraža na 8 i finijim podešavanjem krckalice smanjio sam lom ispod 1% (na 1000 kg očišćenog = 10 kg loma) i to kako veli Arno jednim propustom lješnjaka svake kalibraže.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Slažem se s tobom Arno oko kalibratora.
I ja sam imao 4 kalibraže na kalibratoru, a pošto je ove godine bila velika popunjenost lješnjaka jezgrom kod nekih sorti (giffoni, istarski), imao sam na krckalici i preko 10% loma. Neisplativo ako uzmemo da na 1000kg očišćenog lješnjaka imam 100kg i više loma (100kg x 50kn= 5000kn, a za lom 25kn/kg= 2500kn) ili kod tebe Gingi1 5% X 50kn/kg= ? kn
Povećanjem broja kalibraža na 8 i finijim podešavanjem krckalice smanjio sam lom ispod 1% (na 1000 kg očišćenog = 10 kg loma) i to kako veli Arno jednim propustom lješnjaka svake kalibraže.

To je upravo ono o čemu sam govorio , kvalitetno kalibriranje daje kvalitetniju jezgru , - manji gubici - :D
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

ja ti se ne kužim u to al zato znam kako se jedu.......kako prst????
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ja ti se ne kužim u to al zato znam kako se jedu.......kako prst????

prstić ,,, izgleda dobro , čekam da sam mirnim putem otpadne ,,,,,,,,,,,,,, :mrgreen: ,boli i zajebava ,,,, neda ništa ozbiljnije raditi :) smo fine stvari :x
 
B

BAGERISTA

Guest
Arno ,,,kako prst..

Uploaded with ImageShack.us

Još češ se ti nama uljenit kolega,,,pa poslje dok se navikne,,bit če belaja...:mrgreen:
Da fine stvari mu ne smetaju,,,,,,,,,,,,

Uploaded with ImageShack.us
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Arno ,,,kako prst..

Uploaded with ImageShack.us

Još češ se ti nama uljenit kolega,,,pa poslje dok se navikne,,bit če belaja...:mrgreen:
Da fine stvari mu ne smetaju,,,,,,,,,,,,

Uploaded with ImageShack.us

Hvala , BAGERU na pitanju , ni dobro ni loše , stoji na mjestu i jako je dobar dok ništa ne radi , ali čim krenem nešto primiti odmah se JAVIIIII ,, tako da me samo zajebava , još je bilo dobro dok je bio u langeti , ništa nije boljelo al sada polako ,,,,,,,,prcka :finga:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

dobro kaže bagerista nemoj da ti pređu u naviku ti ˝˝˝FINI˝˝poslovi pa da nam se još i ulijeniš:axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh