• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Atomizeri

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
ja sam sebi kupil atomizer nošeni piave 430lit u novačiča valda bu dober
 

zbedenik

Novi član
Tu od
30 Ožu 2007
Poruka
22
krki kaže:
ja sam sebi kupil atomizer nošeni piave 430lit u novačiča valda bu dober
Jel novi? Koliko košta?
Jel postoje manji?
Možeš baciti koju sliku?

To ti je za lješnjake, ne?

Hvala
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911



to je slika sa Obrisan neispravan link. kad slikam stavil bum prave

novi je i košta 17400kn duple dizne jači vent i pumpa aps51 od comet-a

pocinčana šasija
 

zbedenik

Novi član
Tu od
30 Ožu 2007
Poruka
22
to je slika sa Obrisan neispravan link. kad slikam stavil bum prave

novi je i košta 17400kn duple dizne jači vent i pumpa aps51 od comet-a

pocinčana šasija

Ej Krki, vidim da si se ti ozbiljno zagrijao za lješnjake. Nevratio bih jednom do tebe da mi malo preneseš iskustva oko početka. Ja bih na jesen zasadio nešto, pa eto, najbolje informacije su u stvari iz prakse...
Kaj veliš??
 

zbedenik

Novi član
Tu od
30 Ožu 2007
Poruka
22
krki kaže:
navrati

Krki, htio sam ti odgovoriti na mail koji si mi poslao, no kaže da ne postoji....

Pozdrav
 
R

ROKI

Guest
U zaštiti vočnjaka koristim vučeni atomizer Piave 1500 l sa dvostrukim diznama i pumpom Comet IDS 1400 (4 klipa). Zadovoljan sam kvalitetom stroja i njegovim radom. Povisio sam ga 100 mm na osovini da nezapinje ventilator u barama kad je ekstremno vlažna godina (imam par depresija u vočnjaku). Dobro vrtloži lišče (radim prvom brzinom ventilatora od dvije moguče) te dobro aplicira otopinu na list. Kod mene je problem bio što sam ga vukao sa IMT-549 što je previše slab traktor za takav stroj da bi radio u svim uvjetima. Za cirka 5-6 godina saranili samo generalno sredjen motor na traktoru tako da sam ove godine stavio potpuno novi motor, ali sam kupio i vočarski traktor 92 ks pa više neče biti problema. Planiram kupiti još jedan atomizer 1500 l i to najvjerojatnije HARDI MERCURY 1500. Hardi ima izuzetno kvalitetne strojeve, a FINDRI mislim da ima najjači servis i obuku u hrvatskoj što je J A K O bitno!
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
meni je ovo za početak ok a posle vidim kak bu to sve išlo pa ak bu neka lova od toga onda to ide u malo bolje strojeve

čini mi se ovaj piave slab nemaju mi ni neku web str a ni servisa kod nas osim gdje sam ga kupio kod novačiča
 
R

ROKI

Guest
Sa "servisom" sam imao problema jer kad sam naručivao djelove gotovo uvijek sam morao čekati i čekati... Stoga svaku zimu u radionu pa preventivno promjenim ono što mislim da če otiči i nema frke. Mana su im ležajevi na točkovima jer i uz redovno podmazivanje ležajevi su odlazili zbog vode i blata. Sad sam ugradio semeringe na glavčine pa je malo bolje. Kad atomizer stane u sezoni onda je zlo na kvadrat. Tad se nepita pošto su djelovi več jel ih ima i kako brzo mogu biti kod mene i tu se vidi kvaliteta te učinkovitost (sposobnost) servisa.
 
R

Ratarko

Guest
Baš mi je drago kada vidim da ljudi ulažu u biznis kojik se bave :D srce mi zaigra svaki puta kada vidim neki novi stroj u bilo čijem dvorištu . Vinogradar se fino ponovio :D ...da makar svaki seljak može upola tako gdje bi nam bio kraj ...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
A moraš od nekuda krenuti,netko si sad misli kad će se to meni otplatiti?pa nakad hoće ali ja sam to uzeo radi toga da mi bude lakše obrađivati,a ne da mi se otplati jer inaće nebi kupovao ak moram čekat 10 god da mi se otplati!
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
A moraš od nekuda krenuti,netko si sad misli kad će se to meni otplatiti?pa nakad hoće ali ja sam to uzeo radi toga da mi bude lakše obrađivati,a ne da mi se otplati jer inaće nebi kupovao ak moram čekat 10 god da mi se otplati!

Slažem se sa tim . Pogotovo ako si već odredio da ćeš se sa tim poslom baviti dok si živ , treba i kičmu sačuvati a ne biti škrt na svakoj kuni na račun svojeg ili nečijeg drugog zdravlja . Sa novim traktorom , koji ima udobnu i hermetički izoliranu kabinu od svih atmosferilija pa i od otrova koje ćeš raspršivati sa tim atomizerom kupio si sebi minimalno pet godina života . A i ono što kažeš ako si mislio poduplati svoje novce , bez rada , kroz neki period od 10 godina sigurno si ih mogao i u nešto drugo uložiti a na u poljoprivredu gdje bez rada ne ide da imaš neznam kakav moderan stroj .
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
vinogradar jesi ti stavio negdje slike svog novog traktora ak nisi daj da vidimo
 
M

Maximilijan

Guest
Posto sam nov na forumu, pozdravio bih sve ;)
Imam dilemu oko kupovine atomizera. Do sada sam zastitu voca vrsio sa motornom prskalicom od 100 l, ali mi ona vise ne zadovoljava potrebe. Potreban mi je noseni atomizer (za 539) od 300-400 l, dobrog kvaliteta, pristupacnih delova,...
Da li neko mozda ima iskustva sa Moravinim (Srbija) atomizerom?
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
imam ja, misliš na ovakav samo ovo je veliki ali pumpe su iste i ovo je prastari jedno 30 godina i kao što vidiš još je u funkciji. pumpa se jako jeftino održava

sdo3dk.jpg
 
Na vrh