• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba kukuruza 2013

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,772
Neznam za tvoje kokoši, ali mi smo ju godinama sijali, baš radi kvalitete zrna.
Ona je crvena, pa možda zato?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Misliš da su gazda i kokoši plavo orijentirani pa neće jesti crvenu kuruzu.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
situacija ovakva sa firmom iz italije ako je vlaga oko 25% placa 97 eura tona a suhi od 14% moze ici di 128 eura..znaci ne manje kolicine od 25 tona odnosno sleper..placanje po fakturi...neznam ni sam nisam pametan prodati ili ne?nevjerujem vise nikom..:icon_anal:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tko plaća prijevoz????

znači 960kn za tonu, to je opet ispod 1kn za kilogram......a koliko sada naši plačaju????
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Znači moraš biti u nekom sustavu poreza i registrirane djelatnosti da možeš izdavati račun. A gdje je onda tu još PDV, ako ja dobro razumijem stvar.
 

AgriTrade

Novi član
Tu od
16 Lis 2013
Poruka
16
Znači moraš biti u nekom sustavu poreza i registrirane djelatnosti da možeš izdavati račun. A gdje je onda tu još PDV, ako ja dobro razumijem stvar.

hm, pa ne, mi odavde nismo u sustavu pdv, znaci nista pdv :)

tko plaća prijevoz????

znači 960kn za tonu, to je opet ispod 1kn za kilogram......a koliko sada naši plačaju????

da, znam, ali to je 25% vlage, a skupo mi je malo prevozit vodu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ljudi pazite na onu da škola košta,mnogi su naj...li sa svakakvim trgovinama izvana,jedna dvije ture ok i onda sljedeća nemaaaaaaaaa,vidite da i kod nas ima takovih igrača ali sve manje,debeli oprez,danas išao kod susjeda bacati klip ,katastrofa ,loše majstor obrao,komušine na klipu i u prikolicama,samo se tjera brzina da se skupe rali,:fiery::fiery:
 

AgriTrade

Novi član
Tu od
16 Lis 2013
Poruka
16
Zadnji put mi je izbrisana poruka, u kojoj sam pogrijesio i dao link na svoju firmu jer je okvalificirano kao reklama, a to mi nije bila namjera, nego samo priblizit nasu djelatnost. Ne znam jel smijemo ovdje diskutirat o cijenama i uvjetima?
 

AgriTrade

Novi član
Tu od
16 Lis 2013
Poruka
16
Ljudi pazite na onu da škola košta,mnogi su naj...li sa svakakvim trgovinama izvana,jedna dvije ture ok i onda sljedeća nemaaaaaaaaa,vidite da i kod nas ima takovih igrača ali sve manje,debeli oprez,danas išao kod susjeda bacati klip ,katastrofa ,loše majstor obrao,komušine na klipu i u prikolicama,samo se tjera brzina da se skupe rali,:fiery::fiery:

pa ne znan s kim si imao posla i zao mi je ali postoje valjda ugovori, a oni se moraju postivat. iskreno ja sam najvise problema imao sa "svojima", ocu rec hrvatima. ja sam inace iz splita ;)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a koliko dajete sa 14% vlage????

možda bi bilo nešto tamo u 3mj slijedeće godine......
 

AgriTrade

Novi član
Tu od
16 Lis 2013
Poruka
16
a koliko dajete sa 14% vlage????

možda bi bilo nešto tamo u 3mj slijedeće godine......

trenutno 128E/t. stvar je u tome sto placam unaprijed i stvar je u tome sto mi trebaju ogromne kolicine. kamion po kamion.

o kojim kolicinama pricamo?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
trenutno 128E/t. stvar je u tome sto placam unaprijed i stvar je u tome sto mi trebaju ogromne kolicine. kamion po kamion.

o kojim kolicinama pricamo?

Ja imam oko 300 tona kuruze,još ništa neznam kome ču to prodati,vidjeti ču tko če imati naj bolju cijenu kada budem to skidao.
 

AgriTrade

Novi član
Tu od
16 Lis 2013
Poruka
16
Ja imam oko 300 tona kuruze,još ništa neznam kome ču to prodati,vidjeti ču tko če imati naj bolju cijenu kada budem to skidao.

odlicno, kontaktirajte me kada budete skidali.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Imam pitanje u vezi kukuruza i vlage. Prošlu subotu smo pobrali klipove i do danas su stajali u prikolici. Danas sam orunio zrno, preko dana se sunčalo na dvorištu, i sad je opet u prikolici, htio bih ga prosušiti. Koliko dugo da ga čuvam na prikolici i ima li opasnosti da se ovako pokvari, sloj je debeo 15-ak cm? Kukuruz je Bc 462, i zrno je super, pomalo "masno" djeluje u rukama, a kokoši sad neće staru kuruzu ni pogledati :icon_keel:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Zna li neko jeli Gavrilović otkupljuje kukuruz ove godine i ako otkupljuje po kojoj cjeni ?
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Mi smo s 62 ha izvršili 600 tona vlažnog kukuruza, prosjek vlage bio 31%, prodan po 80 lipa odnosno zatvoren dug, kupljeno gnojivo za pšenicu i kukuruz za iduću godinu i nešto će sjesti na račun. Rekorder je bio V74, slijede ga po prinosu N01, Y12, RWA DA Scipio i Matado, a najlošiji i vjerovatno nikad više neće na naše njive KWS Kitty s prinosom 5 t/ha, a dobio je sve jednako kao i V 74 koji je imao prinos preko 12.5 t/ha naravno vlažnog zrna.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh