• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
marko hurlimann xa86 kaže:
Pogledajte malo prednje gume :mrgreen: :mrgreen:

Šta im fali? Dobro izgeldaju jedino dali kada zapadneš se blato nakupi među rifne? :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Marko355 kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
Pogledajte malo prednje gume :mrgreen: :mrgreen:

Šta im fali? Dobro izgeldaju jedino dali kada zapadneš se blato nakupi među rifne? :scratch
Malo se slabo vidi...Jedna ripna je duža jedna krača :D
 
B

Bobo

Guest
To su americke gume, za rad ne zemlji i, da se tako izrazim, prasini... Za rad u blatu nisu, al po normalnim uvjetima, im ravnih nema...

Gledajte po americkim stranicama, forumima i vjdjet cete da su na 90% strojeva ovakve gume. Ako nisu ovakve, onda su kao nase s jednakim ripnama, samo su postavljene pod blazim kutem da imaju bolji grip. I ovakve se brzo zastopaju u blatu i jako se slabo ciste...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
cjena je malo previsoka ako je prijašnja akcija bila 18000 za jx 80, a sad za 500 eura više je samo 60ks :shock:

po viđenom kod ljudi koji su kupili jx80 i kako su prošli, hvala ne :!:

u toj jakosnoj skupini zetor je neprikosnoveni vladar :D
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
kak su prosli ljudi s jx80

ovaj ima klimu i reverzer iveco motor ali je raden u turskoj ... a 80-ka mi je prevelik za nase male parcelice

i kolko dode zetor 60 ks sa ovakvom opremom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jel se može uopće kupiti još novi zetor 5340 (65 ks) ili 4340 (55 ks) :?: :?: :scratch
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
KABINA:
• Zatvorena kabina s dvoja vrata
• Okvir testiran (OECD)
• Tonirana stakla
• Fiksno prednje vjetrobransko staklo,
djelomično otvaranje stražnjeg i bočnih stakala
• Dobro provjetravanje (ventilacija, grijanje)
- Klima
• Pranje i brisanje prednjeg stakla
• Radni reflektori : 2 naprijed, 2 otraga
• Komforno sjedalo
- Prednji blatobrani

MOTOR:
• Snaga: 43.5 kW / 59 KS
• Zapremina / cilindara: 2931 cm3 / 3
• Maksimalni okretni moment: 207 Nm pri 1500 o/min
• Porast okretnog momenta: 32%
• Optimalna potrošnja goriva: 220 g/kWh pri 1500 o/min
• Zapremina spremnika: 92 l

KOČNICE:
• Tip: mokre
• Upravljanje: mehaničko

PRIJENOS:
• Mjenjač: CASE SINCHRO, 12 x 12 - 30 km/h

PRIKLJUČNO VRATILO:
• Mehaničko uključivanje
• Broj okretaja vratila stražnjeg: 540 o/min
• Tip vratila: 1 3/8", 6 užljebljenja

HIDRAULIKA:
• Protok ulja / tlak: 38,5 l/min / 190 bara
• Upravljanje: mehaničko
• Maksimalna podizna sila: 3000 kg
• Broj hidrauličnih utičnica: 2 dvoradne
• Kat. I-II

POGON NA SVA 4 KOTAČA:
• Tip: centralno smješten / kardanski
• Uključivanje pogona na sva 4 kotača: mehaničko
• Upravljački sistem: hidrostatski
• Promjer kruga okretanja: 3,60 m

DIMENZIJE:
• Dužina / visina / širina : 3862 / 2512 / 1808 mm
• Međuosovinski razmak: 2119mm
• Masa: 3200 kg
• Stražnja kuka podesiva po visini
- Prednji nosač utega sa kukom i utezima
• Pneumatici prednji / stražnji: 11.2R24 / 12.4R36


eto to dode 18900+pdv 400eur za sire gume

koja je onda bolja ponuda po vama
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Novi sam na forumu ali vas veoma dugo čitam
Da se malo uključim u ovu temu.
Danas bio ustepco-u 09.03. i uzeo ponudu za JX 60, KOLIKO JE TO ISPLATIVA INVESTICIJA ????
Radim17 ha zemlje i 2,2 ha jabuke na M-9, posjedujem IMT-560 dva kom i oltajmera zetora starog 43 godine , treba mi novi traktor sa solidnom kabinom a da nije voćarski da bih ga koristio i u ratarstvu.
Mučim se između jx60 i YTO 804, ne bi išao na veće cifre od 170 000 kn
Pa forumaši ( BOBO, marko355, šanana.....) savjetujte ŠTO RADITI ????????
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, nekih 23.000 € max!?

Ovako, JX 60 mi se čini preslab za tvoje potrebe, mada mi se on čini najpovoljnijom kupnjom, niti YTO nebi trebao biti loš, a ima i 80 ks, stvarno neznam kaj da savjetujem!
SDF te vjerojatno ne zanima, pošto su to malo veće cifre, al recimo provjeri si cijenu za Hurlimann-a XA 66 ili 76, meni bi to bilo idealno riješenje za tebe :!:

Imaš još i Sonalika DI 60 ili DI 75, i oni su tu oko 20-23.000 € :!:
 
B

Bobo

Guest
Ti CASE traktori kako cujem se bas i nisu pokazali kako treba... u osnovnoj izvedbi nemaju NISTA od opreme i sve se nadoplacuje masno...

Za 23 000€ bih ti svakako preporucio da pogledas sto SDF grupacija ima u ponudi. Vjerujem da bi se neki SAME mogao pronaci koji bi ti pasao u proracun i u radne zahtjeve a kvaliteta je neupitna i dokazana.

Pogledaj sto se nudi u Belarus taboru takodjer. Sonalike kako se prica po forumu nisu losi traktori i tvornica vec duugo postoji i trebala bi neka kvaliteta usteljena postojat. ako tvornica posluje toliko dugo kako se prica, mislim da ni tu bojazni nema...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Najskuplj stavka su ti kak veliš SDF. Imaš kak o veli bobo, Sonaliku, Rus, YTO, i sad novi u ponudi i ne isto loši koliko vidim ARMA TRAC. Da i uzmeš skuplji, zatražiš kapitalna i dobiješ natrag 40% i još 22% ako si u PDV-u. Tako da si gledaj da si kupiš traktor koji će ti moć obavit najteže poslove na gospodarstvu
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Bio i gledao sve redom od JD...Sonelike, "zapadni " traktori u klasi 55-75 ks nema ništa ispod 23500 eura plus PDV osim JX60 kojije 172.227,40 kn po predračunu, po meni ima sve što bi mi trebalo osim 540E na kardanu što dobro dođe za pneumatsku sijačicu i sl.
U veće cifre ne bi išao u ovu recesiju ( u Š. Polju kod lozića puno dvorište polj. strojeva što je lizing oduzeo ljudima, ima od traktora , kombajna , plugova ...) 24000 e plus PDV je 30000 to je 225000+ kamata 50 000 rata kredita na 5 god 4620 kuna mjesečno ljudi moji te pare treba svaki mjesec zaraditi
Kapitalna ???? danas ima sutra nema, PDV to je ljudi predporez "danas" ga digneš ali ga "sutra" moraš i platiti ako imaš prihoda
Rusa ne bi ne ide mi pod kapu, zapeo sam za case "naljepši" za oko samo ne znam dali može preživjeti moje IMT 560 kojima sati ne rade godinama a svaki ima preko 10 000 , usto i strojevi prilagođeni traktoru od 60 ks IMT dvobrazni plug, OLT tanjurača 24 diska... ako uzimam nešto od 80 ks on se sa tim strojevima igra pa me vuče u nove investicije i to je onda začarani krug
 
B

Bobo

Guest
Onda ti zelim svaku srecu s tvojim novim CASE traktorom i da te dugo sluzi!
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
ja sam isto sve pregledo i nisam našo niš povoljnije od ovog casea a niš treba pregrist i kupit
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Zašto samo uvijek gledate da bude jeftino???
Treba nekad u životu i kockat :D
Ako je jeftino nebre bit dobro :mrgreen:
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Ne mora značiti da 80ks vuče u nove investicije-kod mene ljusi sa 80ks rade upravo takvim priključcima koje si ti nabrojao da imaš-traktor rasterečeno obavlja operacije, ne muči se nikada,...
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Englezi kažu "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino" i upravu su 100 % ali uvjek ima ali, raširiti se više nego što možeš pa onda kukati kako je teško i uvjek je netko drugi kriv NE HVALA
Ali morao bi uzeti nešto sa solidnom kabinom JX 60 mi je na granici kvalitete valjda će proći jer me ubi atomizer u voćnjaku nosam kabanice i vojne maske u mome IMT-u to mi je u stvari i glavni razlog nabavke novog traktora
Znali netko kakva mu je klima i pripadajući filteri za zrak
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
da li ste pogledali cjene zetora, ovi manji su čistam ok po cjeni kolko ja znam, a imaju svu opremu, 4 cilindra što case nema jer ima 3, dobijete u zekanu kompresor, fakat dost opreme u osnovnoj opremi
 

Najnoviji postovi

Na vrh