• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena poljoprivrednog zemljišta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se, kod nas su se ljudi dogovorili da je zakup 400-500 kn kj + poticaj
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
da bi se ljudi dogovorili i da bi bilo na obostranop zadovoljstvo nekakav temelj mora postojati. Moze tebi neko dati zemlju na obradu bez nakanade, ja samo kazem koliko bi trebalo da obadvije strane budu zadovoljne,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, ja uzimam poticaj i plačam arendu 400 ili 500 kn, ovisi kakva je zemlja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Kod mene je zemlja 700,800 eura u brdu, a u ravnu oko 1000 eura po rali (jutru).
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
E da su kod mene takove cijene, najčešće 2,5-3 eura po klaftru (hvatu). A kad se neki zainate ode i više. Puno je stoke na malom prostoru. Susjed je sad uzeo zemlju za raditi, cca 25 km ima do nje :icon_hang: bliže nema.

EDIT: Ovo 2,5 - 3 eura mislim za kupnju.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sused je iza moje kuče ukrupnjaval i cjene su bile šarene, mi smo vrt prodali za 3,5€ čhv dok su pojedini tražili i do 10€ za čhv i priča se da su dobili samo da bude parcela u jednom komadu!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sredit će se poticaji kroz neko vrijeme, a i sada dok su takvi kakvi jesu isplati se dati 200 eura za ha za zakup jer ipak dobiješ više poticaja. To što su neki lijeni voditi evidenciju za int proizvodnju, pa tu gube već dio poticaja, njihova je stvar. Uvijek će postojati način da se dobije novac od države, samo treba malo truda i volje. Sama proizvodnja na zemljištu mora biti takva da pokrije svoje troškove i troškove zakupa, a možda i nešto ostane, ovisi o cijeni proizvoda i uvjetima proizvodnje. Poticaj nek ostane čista zarada, treba biti zadovoljan, bar u ratarstvu. Jer istini za volju, tko radi ratarstvo, bar jedne kulture bi trebao imati 20-ak hektara i minimum 50 hektara ukupno obradive površine. Ako obrađuje pola vlastite zemlje i pola u zakupu, po ovoj računici bi mu trebalo ostati minimalno 10 tisuća eura, a mora znatno više.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Prošle godine podnio sam zahtjev za najam ili kupovinu oranice od 560m2 koja se nalazi u državnom vlasništvu. još nisam kontaktirao gospođu sa kojom sam komunicirao u uredu za upravljanje državnom imovinom, pratim natječaje na njihovim stranicama i cijene su strava recimo zadnji natječaj http://www.duudi.hr/poziv-za-kupnju-nekretnina-u-vlasnistvu-rh-rok-290115/ možete pogledati ovdje. Nemam namjere dati 50 tisuća kuna ili više za tu zemlju dok privatnu u blizini mogu kupiti po 1000 E za jutro. Ne znam tko je tu lud, ispada da prodaju a mole boga da se nitko ne javi na natječajsamo znam kad je porezna procjenjivala kvadrat za "Lovričkinu kupovinu" u Sisku onda je bio kvadrat zemlje u gradu 3 kn e toliko ću im i ja ponuditi ni lipe više.
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Evo novih cijena zakupa!!!!!!!!Ljudi čuli da je referentna god. i cijene porasle s 600 na 1000kn!Pa sad plati 3 su već zvali sad dok krenu ostali ode cijeli poticaj za zakup p.s mater!!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znači kad dobiješ opet gubiš ??
 
Posljednje uređivanje:

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Kod nas nema na prodaju osim mjenjanja ako se prodaje 4 eura hvat!Zakup je problem tak da mislim odustati po toj cijeni od daljnjeg uzimanja!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Možda se nerko nebu složil samnom ali zato se mora uvesti porez na neobrađeno zemljište! Ja bi mu ostavil neobrađeno i još bi ga prijavil, pa sad ti računaj 1000kn za jutro!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
kad bi to zazivjelo da vidis koliko bi bilo obradjenih polja!a i besplatnih oranica na obradi!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No,no......polako.
Na tuđoj zemlji se želi zaraditi. Red je za to platiti.

Sad postoji solucuja ostavljanja zemlje na ugaru - neobrađuvanje godinu dana, i za to se dobiva poticaj.

Zemlja je blago. Sretan je onaj koji je ima i koji je zna cijeniti.
Niti tko koga primorava da obrađuje tuđe,niti netko nekome na silu uvaljuje svoje za obradu. Svatko ima svoj račun - kome ne paše, uvijek može mirne duše odustati.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nije problem platiti, ali je problem dok neko želi i ovce i novce! 1000kn po jutru je pretjerano kak god se pogledne! Mislim da je 1000kn po ha realna cjena ali zakupcu idu prava!
 
Na vrh