• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena Pšenice 2009.-2010.

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Prijatelj je zvao državni inspektorat u Zagrebu jer mu se u Osijeku niko nije htjeo javiti :shock: .
Pravnik mu je rekao da otkupljivači moraju poštovati zakon i obračunavati po novom pravilniku i da su neke kazne već
naplaćene. Savjetovao je da pričeka još nekoliko dana.
Pitanje je dali otkupljivači plate kaznu i rade dalje po starom a neki zahtjevaju novo uzorkovanje i po svakom uzorku
hoće naplatiti 1000 kuna - po svakom teretu.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
Re: CIJENA PŠENICE 2010

batad kaže:
Prijatelj je zvao državni inspektorat u Zagrebu jer mu se u Osijeku niko nije htjeo javiti :shock: .
.......a neki zahtjevaju novo uzorkovanje i po svakom uzorku hoće naplatiti 1000 kuna - po svakom teretu.

bilo kakva komunikacija sa državnim službama se radi isključivo pismeno i kod prijava inspektoru (u kojima bi mogao biti jeb... stranka) anonimno, nikakvi telefoni, tek kada prijava prođe kroz uruđbeni ona postaje posao ;)

a kako će opet uzorkovati tvoj teret koji je u silosu? čisto zastrašivanje bez pokrića....
 
K

korisnik2408

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Izgleda da ce i ove godine biti nestale psenicu.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,873
Re: CIJENA PŠENICE 2010

ja sam danas fakturiral pšenicu (nakon teške odluke)
standardna cijena 0,98kn a nakon obračuna ispalo mi je nesto po 0,99kn - 1,01kn

ali stvarna cijena ispada 0,92kn prema stvarnoj količini koju sam predao(nakon njihovih troškovimaaaaa :evil: )
 
B

Bobo

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Koliko ja cujem da je u mom kraju cjena 1.10kn/kg... mi cemo nasu jos cuvati, pa da vidimo jel cjena ide gore ili dolje...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Bobo kaže:
Koliko ja cujem da je u mom kraju cjena 1.10kn/kg... mi cemo nasu jos cuvati, pa da vidimo jel cjena ide gore ili dolje...
ja sam danas išo na obračun cjena je na bazi 1,10 kn/kg i kažu da če isplata bit ubrzo i mi nismo htjeli ič još na obračun dok se ne potvrdi cijena, al šta kad ti naplate debelo skladištenje :scratch :scratch i ovako puno uzmu za torškove silosa, a sad čemo vidit el če cijena ić gore što nevjerujem de če dat ni lipe više od te 1.10 kn
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Trenutno u Francuskoj 1,95 €
a navodno je i danas bio neki sastanak s ministrom u svezi glede novog pravilnika ali nigdje nikakve izjave za sada
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: CIJENA PŠENICE 2010

to su stvarno jako dobre vijesti ako cijena pšenice tako naglo raste ;) .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: CIJENA PŠENICE 2010

u njemaćkoj je 160 eura za tonu, s tendencijom rasta.
pšenica još nije pobrana tamo jer im neda kiša.
Veli prijatelj da je zrno zrelo a stabljika još polu zelena ? :scratch
 
D

dmeter

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Nemojte se ljutit šta vam solim pamet,ali cijenu ste zaslužili trudite se proizvest ali pri skladištenju i prodaji sve prospete.
Da ste imalo složni po selima udružili biste se i sami napravili silose kao i svi ostali proizvođači po svjetu i nebi vas više niko jeba.
Evo naprimjer ovaj silos polovni košta 5000$ http://www.aussietraders.com.au/For-Sal ... 47447.html

Ovi njemački sigurno nisu skupi za pojedinačna mala gospodarstva 1 do 1000 tona zrna http://www.abs-silos.de/en/for-agriculture.html
Evo vam i cijenik nekih novih silosa 1000 Tona 57000$ http://www.bodasilos.com.au/Flat_Bottom ... ottom.html

Evo i naših susjeda http://lakiste.com/silosi_za_zito.php
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Tak si to reko ko da je pljesnut prstima i sve gotovo...
Raspitivao sam se ove godine jer sam imao namjeru raditi 2 x 500 tona silose, al jednostavno je preskupo, za te novce napravim podno skladište 15 x 50 metara minimalno.
Još da napomenem da kod nas u hrvata dvojica nemogu raditi zajedno.....
Nažalost tako je....
 
K

korisnik2408

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Dmeter potpuno si u pravu. Mogu ljudi raditi zajedno, samo moraju biti cisti racuni.
 
D

dmeter

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

daniel2356 kaže:
Tak si to reko ko da je pljesnut prstima i sve gotovo...
Raspitivao sam se ove godine jer sam imao namjeru raditi 2 x 500 tona silose, al jednostavno je preskupo, za te novce napravim podno skladište 15 x 50 metara minimalno.
Još da napomenem da kod nas u hrvata dvojica nemogu raditi zajedno.....
Nažalost tako je....

Brock 40,000 bushel grain bin: $28,000 1088 tona suhe pšenice

Brock 15,000 bushel grain bin: $8,100 408 tona suhe pšenice

http://www.american-ag.com/igsbase/igst ... D=&TnavID=

Evo oaj 100 tona 500$ For Sale - IA - (2) Butler 3500 Bushel Grain Bins at $500.00 Each.

Za tu količinu najednostavnije i najeftinije je 7 m radijusa i visine 6-7 m

Evo pogledajte vašeg zemljaka http://www.caffe-bar-avangard.com/fontana.html Radi betonske blokove,cafe bar,pa ima i silos za žito koje od vas kupuje po 1 kn malo samlije i proda 2 kn(Ovu godinu je popušija sigurno ali svih dosad godina oni su dizali 100% od otkupne cijene ako ne i više)
Danas mi je žena baš kupija 2 kg integralnog brašna FArina i platija 12 kn i Suncokretovih sjemenki 10 kn 0,1 kg
0,4 kg Durum brašno semolina 12 kn kao na akciji a u konzumu je 500 g Ekozona Cijena: 19,99 Kn 40 kn kilo tvrdog brašna
 
V

vito

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

Agrokor kupuje samo minimalne količine žita i to od kooperanata , tako da problem ostaju ostali otkupljivači....po medijima glavna vijest da Todorić plaća najviše i da je problem žita riješen... naprotiv. problem će biti riješen tek ked i ostali veliki otkupljivači ponude tu cijenu...ako nisi direktno povezane proizvodnje sa Agrokorom, nećeš dobiti 1,20 kuna...
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Re: CIJENA PŠENICE 2010

I ta cijena u Agrokoru vrijedi do sutra ali dobra je vijest da i Žito Osijek otkupljuje po 1,20
gotovo je - prodajem
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Re: CIJENA PŠENICE 2010

da,agrokor daje 1,20 do sutra ali po starom pravilniku o kvaliteti iako je donesen novi, kazu ako vam se ne svida tuzite nas,a sami znaze da nemate novaca za tuzbu tako da..... :x
 
D

dmeter

Guest
Re: CIJENA PŠENICE 2010

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Sv ... t=RSStitle
Cijena terminskog ugovora za isporuku pšenice u rujnu na burzi u Chicagu porasla je danas za 0,6 posto, na 6,975 dolara za bušel (1 bušel pšenice 27,2 kilograma). Jučer je nakratko dosegnula najvišu razinu od kraja rujna 2008. od 7,1125 dolara po bušelu.

Na europskom je robnom tržištu u Londonu danas uslijedila korekcija terminske cijene pšenice, nakon skoka u ponedjeljak na najvišu razinu u dvije godine od 211 eura (277,51 dolar) po metričkoj toni. U utorak se tako spustila na 201,25 eura za metričku tonu.

Cijene pšenice na terminskim tržištima naglo su skočile prošli mjesec uslijed suša koje su uništile usjeve pšenice u Rusiji, jednom od najvećih svjetskih proizvođača. Cijene terminskih ugovora u srpnju su porasle 37 posto, što je njihov najsnažniji mjesečni rast od 1973.

Ruske je usjeve pogodio najtopliji srpanj u 130 godina, povrh ranijih gubitaka uroda uzrokovanih velikim vrućinama na poljima Kazahstana i nekih dijelova Europske unije te poplavama u Kanadi.

"Špekulanti prodiru na tržište pšenice i love sve što se kreće", izjavio je u utorak glavni direktor tvrtke za trgovanje robama CWA Peter McGuire u intervjuu za televizijsku postaju Bloomberg u Sydneyu. "Mislim da će se takva situacija nastaviti tijekom idućih nekoliko tjedana", dodao je.

Američko ministarstvo poljoprivrede u ponedjeljak je upozorilo da bi proizvodnja pšenice u Rusiji, trećem najvećem izvozniku sezone 2009-2010., u ovoj godini mogla pasti za čak 19 posto, na 50 milijuna metričkih tona. Izvoz te zemlje posljedično bi mogao potonuti za čak 23 posto, na 14 milijuna tona, stoji nadalje u tome priopćenju.

Rast cijena pšenice iznenadio je tržišta, kazao je direktor za agrobiznis tvrtke Archer Financial Services Inc. u Chicagu, Greg Grow.

Još prošli mjesec analitičari su očekivali pad cijena zbog rasta isporuka. Rezultati ankete u kojoj je sudjelovalo 14 analitičara, a koje je 19. srpnja objavila agencija Bloomberg, ukazivali su na očekivanje pada cijena na 4,94 dolara za bušel do 31. prosinca.

Pšenica je četvrta po veličini američka kultura, procijenjene vrijednosti 10,6 milijardi dolara u 2009., iza kukuruza, sojinog zrna i sijena, pokazuju podaci američke vlade.

Međunarodno vijeće za žito objavilo je kako očekuje rast američkog i australskog izvoza od 1. srpnja do kraja godine kako bi se popunio jaz na tržištu izazvan smanjenjem isporuka iz Rusije.

Analitičari upozoravaju da bi cijene pšenice mogle porasti na čak 8,20 dolara za bušel nastave li Rusiju pogađati visoke temperature i suše, a požari izmaknu kontroli, što bi moglo tu zemlju natjerati da postane i uvoznik pšenice.

Uvoznici bi se pak, među kojima i najveći svjetski uvoznik Egipat, mogli okrenuti SAD-u, presuši li opskrba iz Rusije.

Glasnogovornik saveza ruskih proizvođača pšenice Anton Šaparin 27. srpnja je izjavio da bi ruska sjetva pšenice mogla dosegnuti 45 milijuna tona, u usporedbi sa 62 milijuna tona koliko je iznosila prošle godine. Ukupni izvoz žitarica mogao bi pasti na 14 milijuna tona u godini trgovanja od 1. srpnja s 21,5 milijuna tona, dodao je.

U pismu ulagačima Philip Futures ističe da neki ulagači kupuju pšenicu zbog zabrinutosti da bi Rusija mogla ograničiti ili zabraniti izvoz.

"Tržište pšenice je eksplodiralo", ističe ta tvrtka sa sjedištem u Singapuru.

Međunarodno vijeće za žitarice revidiralo je raniju prognozu rasta zaliha te 29. srpnja upozorilo da bi svjetske zalihe pšenice do lipnja 2011. mogle pasti 2,5 posto, na 192 milijuna tona, jer nepopustljive velike vrućine nastavljaju ugrožavati usjeve u Rusiji, Kazahstanu, Ukrajini i EU.

Prema posljednjoj vremenskoj prognozi, očekuje se da će se u regijama uzgoja žitarica i uljarica u istočnim dijelovima europske Rusije i zapadnim dijelovima azijske Rusije još barem 10-ak dana zadržati jako visoke temperature i vrlo suho vrijeme.


Da skratim kg 1.4 kn nedajte ispod 2 kn kg
 

Najnoviji postovi

Na vrh