• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Naštelajte dize, ventile, predpaljenje...sve što se može i mora svake tolko vremena podesit. Prvo to pa onda vidjeti ako ima rezultata.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav Forumasi! Izvinjavam se za off!
Hvala Misel! Koristim odmor sa prekidima, al sam se smirio, i radio malo na tomi. Marfija saljem kod Rumuna.

Hvala Grofe!!! Dete se polako oporavlja. Vi ste pravi drugari!!! Slike su ti odlicne!

Petar, slike su fantasticne, isao bi u tu sumu na izlet.

Ovo sam danas radio, ako da bog sutra nastavljam.
kp104.jpg
 
5

53njac

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

limeni3333 kaže:
dali netko zna u SLO gdje ima guma za traktor TV 6.00 - 16
Pozdrav forumasima! U Zg robni centar Kovinska bb Jankomir ima gume po 325 kn 6.00-16 mogucnost montaze
Dajte nek neko odgovori jesu li isti nozevi za frezu 95 i 120 jer ja znam da u masivi komad kosta 18 kn
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da na frezi tipa TV 95 i TV 120 su noževi potpuno su identični samo je razlika
u okviru freze, broju prirubnica za noževe i broju noževa, te širini radnog zahvata.
Ako su u Masivi po 18 kn, onda su dosta povoljniji nego u mojem kraju gdje je 25 kn/ kom.

Što se tiče guma koje su Marke i koliko imaju platna? Pazi da nisu neke Kineske sa
jako malim brojem platna!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
5

53njac

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da me ubijes ne znam za platna ali evo vec 6 mjeseci zadovoljan sam s njima !
 
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima. Što se tiće noževa za frezu ovo po 18kn kupuj odmah jer ja sam platio s naruđbom 27kn. A sad malo o problemima moj tv18 iskaće iz 2. brzine i uskoći sam u 1. Prva brzina mi je otprilike za jednu rupu niže nego što bi trebala biti pa mi nekad kad skrećem lijevo volan zna zapinjat o ručicu brzine. Sta mi preporućujete da napravim??? :cry:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
aronino - pa kako može zapinjati za volan??? Jedino rukom da je gurneš, dok su ti ruke na volanu! A i to mi nije jasno kad je mejač daleko???
Možda ti pločica menjača nije u dobrom položaju, proveri nju pa :scratch ili skrati ručicu, da ti ne zapinje... :lol: šalim se...
veruj mi...nije mi jasna situacija...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

aronino kaže:
Pozdrav svima. Što se tiće noževa za frezu ovo po 18kn kupuj odmah jer ja sam platio s naruđbom 27kn. A sad malo o problemima moj tv18 iskaće iz 2. brzine i uskoći sam u 1. Prva brzina mi je otprilike za jednu rupu niže nego što bi trebala biti pa mi nekad kad skrećem lijevo volan zna zapinjat o ručicu brzine. Sta mi preporućujete da napravim??? :cry:
Po meni bolje da naslikas, jer ni ja ne razumem sta si hteo kazati. Pozdrav svima!!!
 
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima. Jooekiki nisam mislio doslovce da zapinje za volan nego ona nazubljena ploća ispod volana kad skrenim lijevo ona se izbaci desno i zapinje u rućicu sa brzinama. Neznam kako se ta ploća zove ali se nadam da sam uspio objasniti na sta mislim. Uglavnom 1. brzina mi je za 1-2cm više prema vozaću nego što je normalno.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ajde ti to uslikaj pa da vidimo kako izgleda, valjda čemo posle nači rješenje. Neznam kako može bit brzina premeštena za 1-2 cm. Vjerovatno treba naštelat pločicu sa rupama na svoje mjesto. :scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

aronino

Guest
pozdrav svima, poslat cu slike cim mi kcer instalira da moze prebaciti slike iz aparata u kompjutor.:(

vsnvao.jpg

pozdrav svima! kad smotam lijevo ovo gdje je zelena strelica udara u ovu sipku od mjenjaca oznaceno crvenom strijelicom, kad ubacim u prvu, a prva mi je za cenat-dva prema vozacu..
 
Posljednje uređivanje:
M

Misel

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja imam isti volan ali nemam taj granicnik na kraju polumeseca. Meni izgleda kao da je naknadno navaren, verojatno da ogranici kretanje, ne vidim zasto bi postojao uopste. NISAM strucnjak , samo razmisljam na glas.

pozdrav
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

aronino kaže:
...kad smotam lijevo ovo gdje je zelena strelica udara u ovu sipku od mjenjaca oznaceno crvenom strijelicom, kad ubacim u prvu, a prva mi je za cenat-dva prema vozacu..
pa ocvikaj taj dugi granicnik a zavari deblji, da ne moze uzupciti u onaj zupcanik na vretenu volana
 

levi

Novi član
Tu od
24 Svi 2008
Poruka
10
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima! Zna li netko gdje se može nabaviti sigurnosni okvir za Tomicu 522 (1983. godina)...u originalu ne postoji, a nemam pojma kako se i gdje montira....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Na tvoj traktor paše okvir od bilo kojeg traktora od TV serije 400 i 500. Možeš tražit polovni od tih tipova TV.
Montira se na nosač hidravlike, tamo gde su fiksirani blatobrani i još na one vijke koji nose priključak za prikolicu.
Inače kod nas u SLO prave jih privatnici, imaju A test, košta nekih 120€. A gde bi se to kod tebe našlo :scratch , u tvornici Prima sigurno mogu napravit.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da li moze mi neko kazati, koji je broj simeringa u prednji tocak? Tv419. Unapred hvala! Pozdrav!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Gledajuči katalog od TV-420, koji bi trebal bit jednaki kao tvoj, broj semeringa je 45x62x10. On se nalazi u poklopcu rukavca.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh