• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Zašto budala.,pa traktor je imao samo 40rs praktično nov s novom frezom i kosom koje nikad nisu bile na njemu.Koliko bi koštao sad u trgovini?
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Ja sam ih zvao pa sam ponudio cijenu, pa su mi rekli slike poslat i nisu, pa zovem u ponedjeljak da mi pošalju slike , kažu jesu , ja ništa nisam dobio, zovu oni mene za pola sata i kažu sory traktor prodan , ja taj dan gledam u oglasniku i stvarno ga nema , da bi se dva dana kasnije ponovo pojavio u oglasniku ali više ih nisam htio zvati ,i kako je netko prije rekao tokom cijelog razgovora oni nešto mutljare na kraju nije bio nitko vlasnik iz njemačke nego njihova kći iz S.I. Zeline tako sam svatio , ali nema veze doće drugi , još tražim....
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Evo mene opet sa ludim idejama....nabavio sam zadnju osovinu od fiata 1300 (kardansku)...zanima me da li se od nje može napraviti roto kosa ili malčer(znači da diferencijal iskoristim za pogon) s obzirom na omjer prijenosa i slično?

Originalni tvornicki roto malceri imaju reduktor 1:2!
Diferencijal od lada ima redukcija 1:4!
Teoretski to ne stima, ali prakticno ljudi ih prave od diferencijal.
Sa diferencijal imao bi problema kod zaletavanja, normalno, jer je veca redukcija...trebas ga vrtiti sa najmanja brzima kardana na TV.
Stimalo bi i reduktor 1:1 jer TV(ne svi) imaju 2000 okretai kardana...
 
T

tuaregr10

Guest
Dakle...mali info...osigurači s yuga odgovaraju odlično na tv 522, s tim da vam 2 osigurača ostaju neiskorištena tako da na njih možete lagodno staviti 2 rezerva osigurača....cijena...autootpad 20 kn :) Prezadovoljan !! :)

Btw...
Evo slikica dvije od tome:







Uređano na njemu:
Majstor promijenio: prednja i stražnja svijetla, bravica, set kvačila, sve sajle, gumice na klipu hidraulike, nove pakne, arnjevi

Sam svoj majstor: posprejao sprejom, zadnje pomoćno svijetlo, zamijenio tekućine u motoru, prednjoj i stražnjoj getribi, crijeva goriva, filter goriva i ulja, trokut, nosač osigurača :) ...hmmm..bilo je još tog

Nije loš Tomica, ne izgleda loše, čini se očuvan :arrow:. Vidim, rađena su neka "izboljšanja", zato je takav kakav je ;).
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
pa pokušavam u zadnje vrijeme što više koristiti informacije s foruma i što više stvari na njemu napraviti da bude još bolji :)
 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
I tako....skinuo ja to crijevo od hidraulike...ulja iscurilo, stavio bakrenu podlošku, upalio traktor, radio 10 sekundi i ugasio se i nikako upaliti. Goriva ima..vergla do besvjesti al nikako upaliti...pokušali i na vuču neće....u crijevu od rezeorvara do filtera postoji par balončića zraka koji kad verglam se miču . UPOMOĆ!!! :)
Što napraviti
Prioje podne sam mijenjao crijevo od rezeorvara do filtera, i nakon toga je normalno radio i palio.

koliko se ja kužim hidraulika nema veze sa paljenjem a ima sa crijevom od goriva motor je radio dok nije došao zrak a koliko vidim vrijedni forumaši su ti lijepo sve objasnili i pomogli kao što su meni pomogli kad sam mijenjao ležaje i semeringe na mjenjaću imam tv821 i prezadovoljan sam s njim lijep pozdrav
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ima li netko možda kakva uputstva za Gaspardo bočnu kosu za TV 420?
Danas kupljena pa me zanima kakva su iskustva onih koji su je imali ili imaju???

Nema nitko? Slična je gramipovoj kosi a ne piše ništa na njoj osim Garspardo.....pa ako neko ima kakve slike da mi pošalje jer fali par dijelova na njoj da znam kako izgledaju
 
P

perpetumobil

Guest
Procjena vrijednosti

Poštovani forumaši

Molim vas za procjenu vrijednosti slijedećeg kompleta:

1.TV 523, 89 godište, ispravan, bez svjetala, pali na ključ, ima malo "lufta u volanu i u srednjem zglobu.Boja loša. Motor nekad dimi kod većeg opterećenja (frezanje) a izgleda da negdje oko dizne baca naftu na cilindar?

2. Prikolica kiper 1.5 tona za TV, ispravna kipa, bez svjetala i boja loša, nova podnica.

3. freza za TV, ispravna

4. Plug 1-brazdni

5. plug 2-brazdni

6. šprica 200 litara nošena za TV sa diznama za njive i vinograd, ispravna

7. Prikolica šumska manja za TV

8. brne za TV

9. Strižna kosa, ispravna

Molim vas za procjenu vrijednosti a uskoro ću postaviti slike!
 
Posljednje uređivanje:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
poštovani forumaši

molim vas za procjenu vrijednosti slijedećeg kompleta:

1.tv 523, 89 godište, ispravan, bez svjetala, pali na ključ, ima malo "lufta u volanu i u srednjem zglobu.boja loša. Motor nekad dimi kod većeg opterećenja (frezanje) a izgleda da negdje oko dizne baca naftu na cilindar?

2. Prikolica kiper 1.5 tona za tv, ispravna kipa, bez svjetala i boja loša, nova podnica.

3. Freza za tv, ispravna

4. Plug 1-brazdni

5. Plug 2-brazdni

6. šprica 200 litara nošena za tv sa diznama za njive i vinograd, ispravna

7. Prikolica šumska manja za tv

8. Brne za tv

molim vas za procjenu vrijednosti a uskoro ću postaviti slike!
1. 15000
2. 5000
3. 4000
4. 1000
5. 1500
6. 2500
7. 1000
8. 500
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
daj ti neku sliku svoje kose (kosilice), mozda otprilike skontamo sta nedostaje.......

otprilike znam kaj nedostaje....evo slika
1zxr0nr.jpg

29lh6yd.jpg

29ur5ma.jpg


Neznam tocno koji bi to tip bio...nedostaje mi iza ona daska sto usmjerava travu i sipka sa lijeve strane isto za usmjeravanje trave....a i neka uputstva o odrzavanju ili katalog dijelova bi dobro dosao....ali cini mi se da bas nema puno tih kosa kod nas
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
i još mi ovaj zaokruzeni dio nije jasan čemu sluzi jer mi kod postavljanja zapinje u traktor tako da kosa ne naliježe do kraja kad se matice stegnu
xbde21.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovo me podsjeca na moju kosu.
picture.php


picture.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
@tomo420 bez daske i usmjerivaca nemoj ni pokusavat kosit, sipku ces lako i sam napraviti da vraca travu desno, dasku nek ti neko skicira i odmjeri, pa savij od lima, zabij neki stap i pici

a sto se tice odrzavanja.....podmazuj gdje god se sta krece i to je to, nema tu neke posebne mudrolije, prati gdje dobije lufta stegni, zamijeni lezaj....prati da kosa nalijeze na sve zubce

onu polugu drvenu, odmah u startu napravi jednu za rezervu da imas
ispod poluge ces morati napraviti zastitu da ne hvata travu na osovinu

zaokruzeni dio sluzi da ga odsijeces, nema nikakvu funkciju

zadnjih nekoliko godina smo preprodali nekoliko kosilica za TV, imam nekih slika ali tesko da cu ih pronaci, ako iskopam stavit cu....
Problem je samo što je na tom dijelu na kojem je taj zaokruzeni dio pričvršćena i ona poluga za podizanje kose....
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
e to sam gledao kako je izvedeno, mislio sam da se ne vidi na slici, pa nista morat ces to pomjeriti malo nazad.....

Ovo će ipak bit za to da se odsiječe kako si i rekao...po svemu bi to trebalo biti za kopčanje na pe 18 pošto tamo hidraulika dolazi tako nisko....a ovdje je potuno nepotrebno..tako da ide brusilica u ruke...:rolfer:
Kao što Savo ima potpis : Jebes masinu koja nemoze da se napravi i popravi brusilicom i aparatom za varenje
 
Posljednje uređivanje:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ma ni je to relevantno više odokativno,to sve zajedno 30500,znači mora dati za 28000
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh