• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ja neznam tu se vec 1000str. raspravlja o toj getribi koje nevalja,jednostavni i najpametniji zakljucak je da se nemoze saltati u pokretu jer nema sinkrona,i neveidim bit rasprave od 1000 str.
 
T

tomo 730

Guest
Ako se vec moze "usavršit" šaltanje u hodu bez kvacila, sto su onda pametnii ljudi razbijali glave i izmisljali korpe, druk lezajeve, poluge za kvacila, itd ??
 

nvladeta

Član
Tu od
30 Stu 2011
Poruka
59
ja neznam tu se vec 1000str. raspravlja o toj getribi koje nevalja,jednostavni i najpametniji zakljucak je da se nemoze saltati u pokretu jer nema sinkrona,i neveidim bit rasprave od 1000 str.

Teorija je jedno, a praksa drugo. Za menjač bez sinhrona teorija kaže: šaltati kad se zupčanici zaustave. U praksi se nauči da se postignu iste brzine oba zupčanika pa se šalta i u pokretu sa medjugasom. Konstrukcija menjača na TV je takva da u praksi omogućava šaltanje u pokretu bez osetnih krčanja i udaraca, trzanja, kad se šalta iz manje u veću brzinu. Obrnuto već ide teže.
Po mojoj praksi, zbog rikverca u sredini, reduktor se ne može šaltati dok se svi zupčanici ne smire, a to znači potpuno zaustavljanje traktora.
Jedva čekam da vidim taj video šaltanja reduktora na TV u pokretu!!

Ako se vec moze "usavršit" šaltanje u hodu bez kvacila, sto su onda pametnii ljudi razbijali glave i izmisljali korpe, druk lezajeve, poluge za kvacila, itd ??

Svi menjači sa sinhronima mogu da se šaltaju u pokretu bez kvačila. Kvačilo je potrebno da se krene iz mesta da bi se došlo do pokreta. Šaltanje u pokretu, normalno, ne može da radi svaki vozač, tu je potreban osećaj za brzinu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj brijete , sikroni su izmišljeni unazad 40setak godina .

Nije zabilježeno kak su šoferi prije tog vremena šaltali bez zaustavljanja :lol: :LOL:
Ali su itekak prije nego su sjeli za volan znali kako radi mjenjač ..to je dans gotovo nepotrebno jer imamo google i internet :lol:

I nije sinhron nego sinkron
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Teorija je jedno, a praksa drugo. Za menjač bez sinhrona teorija kaže: šaltati kad se zupčanici zaustave. U praksi se nauči da se postignu iste brzine oba zupčanika pa se šalta i u pokretu sa medjugasom. Konstrukcija menjača na TV je takva da u praksi omogućava šaltanje u pokretu bez osetnih krčanja i udaraca, trzanja, kad se šalta iz manje u veću brzinu. Obrnuto već ide teže.
Po mojoj praksi, zbog rikverca u sredini, reduktor se ne može šaltati dok se svi zupčanici ne smire, a to znači potpuno zaustavljanje traktora.
Jedva čekam da vidim taj video šaltanja reduktora na TV u pokretu!!

puno njih je saltalo i salta sa znanjem bez stajanja pa zato i raskapju getribe,puknuti znaju oni da sinkroni netrebaju to ti je sranje....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Teorija je jedno, a praksa drugo. Za menjač bez sinhrona teorija kaže: šaltati kad se zupčanici zaustave. U praksi se nauči da se postignu iste brzine oba zupčanika pa se šalta i u pokretu sa medjugasom. Konstrukcija menjača na TV je takva da u praksi omogućava šaltanje u pokretu bez osetnih krčanja i udaraca, trzanja, kad se šalta iz manje u veću brzinu. Obrnuto već ide teže.
Po mojoj praksi, zbog rikverca u sredini, reduktor se ne može šaltati dok se svi zupčanici ne smire, a to znači potpuno zaustavljanje traktora.
Jedva čekam da vidim taj video šaltanja reduktora na TV u pokretu!!

Svi menjači sa sinhronima mogu da se šaltaju u pokretu bez kvačila. Kvačilo je potrebno da se krene iz mesta da bi se došlo do pokreta. Šaltanje u pokretu, normalno, ne može da radi svaki vozač, tu je potreban osećaj za brzinu.

Podpisujem u cjelosti ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:supz:

Brzine šaltati DA , reduktor NIKADA ,,,,,,,,,,
Nisu mi jasni svi oni koji tvde da se to ne radi i da je štetno , Kao što je več rečeno u priručniku piše NE , ali zašto ??? da piše da se može ,,koliko bi bilo nadobudnih i šaltalo nemilice ,,,, ili bi kvarove u garantnom roku sve svaljivali na tvornicu ????? jer bi bilo trešča u getribama ko u priči :(

kako neki forumaši kažu "" SKIDAM KAPU "" svima svjesnima koji to ne čine ( i voze tonu , dvije , tri , pa i četri na recimo prikolici po ko zna koliko kilometara i sve to u prvoj ili drugoj brzini ) ,,,,, ili bolje neka nas poouče da i mi to ne činimo a usput bilo bilo ljepo da vidimo ( ako može video ) kako kreču sa poterečenom prikolicom i dalje sa njom nastavljaju transport , sigurno je takvo kretanje vrlo ljepo i korisno za traktor u TREĆOJ !!!! :mad:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

šaltat u pokretu može samo dobar znalac:supz:naravno da se mora uskladit brzina,obrtaji itd. da bi išlo a to samo pravi mogu.oprostite ako se ko našao povređen al je tako:drinkers::drinkers:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Imam dva ključa u rezervi, a još nisam i neću pokušati šaltati u pokretu. (ako ne budem morao):rolleyess:
19123346.jpg

haha, imam i ja 2 kljuca:weedman:
http://www.mojalbum.com/danotnt/popravka-tv/foto/18435573
Pozdrav svi saltacima:drinkers:
 
T

tomo 730

Guest
šaltat u pokretu može samo dobar znalac:supz:naravno da se mora uskladit brzina,obrtaji itd. da bi išlo a to samo pravi mogu.oprostite ako se ko našao povređen al je tako:drinkers::drinkers:
Iskreno, i ja mog šaltam nekad kad mi je mrsko bez kvacila, al samo brzine iz vece u manju i obrnuto,. ali samo po RAVNOM. da mi je vidjet tog dasu koji ce ga presaltat bez kvacila uzbrdo il nizbrdo kad su zupcanici napeti.
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
Samo pitaj, uvek se nadje neko kome nije teško da odgovori, jer je već prošao i praksu i forum. Na forumu ima većina odgovora, ali je, zbog preobimnog gradiva, teško pronaći ono što čoveka trenutno zanima.

Bas tako, stvarno ima sve o tomi ali je ponekad tesko naci na brzinu ono sto ti treba,

Sinoć je palo još 20-tak cm sniga:
Ima i video, samo čekam da se uploadira.

Mozeli tomek ovo da progura, ako moze idem sutra kupiti grn!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Tomo vinković - Ralica u akciji

Evo video
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QtIwHYrodb8&feature=context&context=C364c8c4ADOEgsToPDskJQaKv02k1DyDJTdx_w7p7l[/YT]


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ar3haTkw6_o&feature=context&context=C364c8c4ADOEgsToPDskJQaKv02k1DyDJTdx_w7p7l[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rNb8mZzFb9Q&context=C364c8c4ADOEgsToPDskJQaKv02k1DyDJTdx_w7p7l&feature=youtu.be[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jSX1Pl6fjxw&feature=youtu.be[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
uleti mi slucajno jeftino za kupiti poluautomatska sadilica za krumpir,,,,kako se tomek ponaša s njom?? kopčanje na tri tocke
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
uleti mi slucajno jeftino za kupiti poluautomatska sadilica za krumpir,,,,kako se tomek ponaša s njom?? kopčanje na tri tocke

Može li koja slika da se vidi o čemu se radi , ovako nešto reći skoro nemoguće :oops: da li je za tomu ili veliki traktor ? :)
 
T

tuaregr10

Guest
Sinoć je palo još 20-tak cm sniga:
Ima i video, samo čekam da se uploadira.

Pozdrav sduspara :arrow:
Vidim, ima dosta snijega kod vas :x. Dobro se Tomo "bori" s njim, mada je vjerovatno lagan snijeg kao i kod nas, ali opet ga treba gurati na te hrpe :prayer:. Po slikama vidim da je kod vas snijeg stao, kod nas još uvijek pada :evil:.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh