• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ima naš tomek i filmski staž :(grin):

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FSVIWAF5ts4[/YT]
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tomica je danas malo radio, valja se...:(giggle):
 

Prilozi

  • Fotografija0135.jpg
    Fotografija0135.jpg
    76 KB · Pregleda: 309

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ljudi treba mi mala pomoc.Danas krenuh da kosim kad mi nece da dize hidraulika tj.dize ali slabo pogotovo kad je traktor zagrijan.Takodjer nece da drzi hidrauliku podignutu vec polako spusta jedino kad drzim polugu razvodnika u zadnjem polozaju onda kao nesto drzi.Ima li neko nekakav savjet i dali mogu sam nesto tu da prckam i popravim ili je pumpa mozda riknula.Inace trektor je serije 730
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ljudi treba mi mala pomoc.Danas krenuh da kosim kad mi nece da dize hidraulika tj.dize ali slabo pogotovo kad je traktor zagrijan.Takodjer nece da drzi hidrauliku podignutu vec polako spusta jedino kad drzim polugu razvodnika u zadnjem polozaju onda kao nesto drzi.Ima li neko nekakav savjet i dali mogu sam nesto tu da prckam i popravim ili je pumpa mozda riknula.Inace trektor je serije 730

Najvjerojatnije nije pumpa nego je pukla gumica na cilindru ili razvodniku i treba ga otvorit i promjenit,naravno i novo ulje stavit i ak ima kakav filter ocistit ga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Re: TOMO VINKOVIĆ

Najvjerojatnije nije pumpa nego je pukla gumica na cilindru ili razvodniku i treba ga otvorit i promjenit,naravno i novo ulje stavit i ak ima kakav filter ocistit ga.

Ako je "pukla" gumica na cilindru onda ne diže dovoljno visoko, a u razvodniku gumica (osim zaštitnih) ni nema.
Ulje više manje, filter bi bilo dobro pročaćkati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zaboravih, usljed "pucanja" gumice u cilindru može i ulje curjeti van.
Ovisno koja je pukla.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jao sramote, zaboravih da na razvodniku ima još gumica koje se nalaze pod bočnim poklopcima, ali mislim da ni one nisu za ovu priču bitne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ima on na razvodniku osim vanjskih i unutarnje,i zezaju dok dize jer propustaju na sve strane,
A na cilindru ak sprungira dize sporo i nema snage,mislim da njegov model nema filter klasicni nego magnet samo moram ic pogledat al ne stignem gosti mi dolaze pa kasnije.....
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ima on na razvodniku osim vanjskih i unutarnje,i zezaju dok dize jer propustaju na sve strane,
A na cilindru ak sprungira dize sporo i nema snage,mislim da njegov model nema filter klasicni nego magnet samo moram ic pogledat al ne stignem gosti mi dolaze pa kasnije.....
Ima i to ovakav.:icon_razz: Kod mene je ulje bilo ispod nivoa, nalio litar i normalno je dizao...
20385050.jpg
 
Posljednje uređivanje:

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala puno na pomoci i savjetima.Kao prvo sutra idem da skinem i ocistim malo filter pa da probam onda.Ne mogu sad da nabavljam novi jer mi za to treba nekoliko dana a traktor mi je sad neophodan.Ako to ne upali idemo na mjenjanje gumica pa sta mu Bog da.Jos nesto,dali je bolje stavljati biksne na zglob ili iglicaste lezajeve.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da to je filter serije 700 ja jučer skidao sa svog mislio da je uštopan ali ni malo svejedno sam ga izaprao u benzinu onako radi reda.meni malo slabije diže ali drži ,spusti postepeno nakon sat-dva malo vlaži kod ručice razvodnika i na onom vijku na dnu cilindra kod mene je vijak kod nekih nema ništa ali to nebi trebao biti razlog mislim da je nešta unutar cilindra .
po meni su bolji igličasti ležajevi.

evo onog vijka šta drži crijevo za cilindar kome je govorio Abarth822 ja tu ne mogu nista napraviti da pomalo spušta jedino da na ovo crveno označeno stavim tanki gumeni prsten koji bi smanjivao protok ulja natrag i samim tim sprječavao da hidraulika koja je opterećena naglo ne pada
picture047qp.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kao sto rekoh ispracu najprije filter pa da vidimo onda.Iako on polako dize nekako podigne na odredjenu visinu i dalje nece tu samo stoji pod uslovom da drzim rucicu razvodnika maximalno izvucenu.I kada prebacim kacenje kose sa kraja poluge za dizanje na onu drugu rupu blize cilindru onda kao nesto bolje digne ali isto dodje do iste tacke na cilindru i nece dalje .Mozda ostane jos oko 5 cm kliopa van cilindra.
 

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
Re: TOMO VINKOVIĆ

Moze li jos neko da mi kaze koliko je duzina one sipke za mjerenje nivoa ulja u rezervoaru hidrulike sto se nalazi na cepu.Stari kada je kupovao traktor nije obratio paznju na to pa sad samo nagadjamo koliki nivo treba da bude jer smo prije imali seriju 500 pa kao nesto po sjecanju odredjujemo.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Re: TOMO VINKOVIĆ

Moze li jos neko da mi kaze koliko je duzina one sipke za mjerenje nivoa ulja u rezervoaru hidrulike sto se nalazi na cepu.Stari kada je kupovao traktor nije obratio paznju na to pa sad samo nagadjamo koliki nivo treba da bude jer smo prije imali seriju 500 pa kao nesto po sjecanju odredjujemo.
evo pa napravi novu i provjeri nivo ulja možda ga fali hehehehe.mislim da ti je problem u cilindru i klipu nema gdje drugdje biti.skinuti pa vidjeti gumice ili odnjeti majstoru ali pripremi najmanje 500-600 kuna
picture053o.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Svaka čast Gorski EXPRES odgovor.:icon_pray: Slikovito....
 

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
evo pa napravi novu i provjeri nivo ulja možda ga fali hehehehe.mislim da ti je problem u cilindru i klipu nema gdje drugdje biti.skinuti pa vidjeti gumice ili odnjeti majstoru ali pripremi najmanje 500-600 kuna

Hvala najljepse druze i svaka cast za trud.Idem odmah da kujem

sta ce mu on da radi za 600 kuna ,da pravi novi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: TOMO VINKOVIĆ

Gorski čiviju što drži srednji dio izbiješ i sa turpijom(najbolje ona za lance motorke)produžiš rupe na vijku prema glavi vijka tako da kad stisneš srednji batič i vijak skupa mora rub batiča lepo naljegat na kraj vijka.Onu rupicu na kraju batiča još malo smanji sa kirnerom.Kad batič dobro nalježe sa rubom na vijak tad mora dobro usporavat povrat ulja.Prvo sad proveri koliki je zazor pa češ odma znat koliko treba obrusit.L.P.
 

tv730

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
30
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da to je filter serije 700 ja jučer skidao sa svog mislio da je uštopan ali ni malo svejedno sam ga izaprao u benzinu onako radi reda.meni malo slabije diže ali drži ,spusti postepeno nakon sat-dva malo vlaži kod ručice razvodnika i na onom vijku na dnu cilindra kod mene je vijak kod nekih nema ništa ali to nebi trebao biti razlog mislim da je nešta unutar cilindra .
po meni su bolji igličasti ležajevi.

evo onog vijka šta drži crijevo za cilindar kome je govorio Abarth822 ja tu ne mogu nista napraviti da pomalo spušta jedino da na ovo crveno označeno stavim tanki gumeni prsten koji bi smanjivao protok ulja natrag i samim tim sprječavao da hidraulika koja je opterećena naglo ne pada
picture047qp.jpg
[/IMG]

dali je ovaj nastavak dio vijka ili je kao neki mali ''klip''pa ulazi u vijak
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Re: TOMO VINKOVIĆ

sve je to dio vijka abarth822 je sve pojasnio hvala sve sam skužio.gumica bi zatvarala skroz pa hidraulika nebi nikako ni padala.:icon_mrgreen:

Svaka čast Gorski EXPRES odgovor.:icon_pray: Slikovito....

Hehehhe bio mi pri ruci.tu smo kako bi pomagali jedni drugima a iskreno usrećuje me kada mogu nekom pomoći zato mi ovo i nije bilo teško.
jedna slika stotinu riječi samo je trebao odgovoriti kao ti a ne je kopirati

sta ce mu on da radi za 600 kuna ,da pravi novi

Ma skupi su znam da bi mozda malo više koštao novi pokušaj sam rješiti stvar šta drugo da ti kažem
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh