• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

paskvalin

Novi član
Tu od
28 Ruj 2013
Poruka
8
Re: TOMO VINKOVIĆ

edit by daniels:ne citiraj poruku koja je zadnja objavljena, koristi tipku gore ljevo iznad avatara za odgovor.


:eek: koja mrcina
To je motokultivator za prave težake, a ne ove današnje fancy šminkerske dvotaktne zujalice od 4 konjske snage.
Nego nemoj mi reći da je ovo na njemu freza od metra širine:icon_e_ugeek:
Ona sama ima oko 100 kila.
Samo jedamput se možeš zaj...t i poskliznut se kad ideš u rikverc sa ukjučenom frezom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prije nekoliko godina smo imali ovakav kultivator pasquali, s metalnim točkovima (zvali smo ga parobrod), motor benzinjara, freza metar......moji su godinama imali starog vinkovića i nisu znali čemu služi "U" profil na deklu mjenjača i deklo na bloku mjenjača s mnoštvom rupa. Tek kad smo dovezli pasquali skužili smo čemu služi, tu se uštekaju ručke. Naravno vozili smo ga na prikolici do njive iako smo upasovali felge s gumama. Prilikom rada s tom kalakotrom nema zayebancije, ako motike uhvate tvrdo......:(giggle): trčiš za njim k'o blesav.
Otac je prodao za fine pare, čovjek prezadovoljan, poslije došao i kupio dizel 16 konja, alnaser, struja....
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Slika gore posuđena sa PIK-ba. Da freza je bila 95cm, veći problem je bilo hodati za njim, propadaju noge u zemlju.:icon_smile:
21141054.jpg
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovaj je bio prošle zime na odpadu kod mene, stajao nekih mesec dana, i na kraju otišao u topionu...
Na pločici pisalo- Paskvali

l1ut.jpg
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo šta sam ja imao prije tomice zvjerka prava Agria 3800 g
DSC00072.jpg

DSC00066.jpg

DSC00062.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Odgovara li auspuh od novijih toma,ili od motokultivatora(sa dmb lda450-515motorima)za mog tomu
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo kakav je kod mene na LDA100, koji je šrafljen na vijke sa razmakom od 65mm, a vidim da ima i ostavljeno(proširene i za manji razmak rupa) da se može šrafiti na 55mm...za čega je to, pojma nemam.
Viđao sam i na motokultivatorima takav auspuh, tj. na oko sličan, ali dali pašu jedan na drugi, to neznam!
Kod TV-a auspuh treba imati duži vrat, tj.da je smaknut dalje od motora, jer nebi se dalo prišrafiti zbog anlasera!

4qxm.jpg


sz3c.jpg
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Odgovara li auspuh od novijih toma,ili od motokultivatora(sa dmb lda450-515motorima)za mog tomu

Odgovor, daje se; forumašu sumadinac@!

SVI odreda "auspusi" odgovaradu za tvoga tomu, znači, ako je lombardini motor od 15 do 23 ks pašedu TI svi.-

L.p., Bog!
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

bila je neki dan na njuškalo,
što si radio, htrgel ju??
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bio je jedan komadić kod same flanđe gdje se spaja s auspuhom odlomljen kad sam ga kupio, pa mi začađi haubu i mjenjač.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

pa to navari i kraj priče, mislim da ti bude najeftinije,
taj čošak sa donje strane i meni fali ali ne dimi
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Mrki uhvati se bušilice, brusilice i aparata, rasklopi ladu i udri, kad čovjek može napraviti traktor i frezu, možeš i ti frezu.:mur:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mj2mMvMWSTE[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YYrZXBaIXto[/YT]
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

....Da freza je bila 95cm, veći problem je bilo hodati za njim, propadaju noge u zemlju.:icon_smile:
zato ima mnoštvo rupa u onome deklu, da zakreneš ručke pa hodaš pored isfrezanog :icon_blackeye:.......
Evo kakav je kod mene na LDA100, koji je šrafljen na vijke sa razmakom od 65mm, a vidim da ima i ostavljeno(proširene i za manji razmak rupa) da se može šrafiti na 55mm...za čega je to, pojma nemam.
Viđao sam i na motokultivatorima takav auspuh, tj. na oko sličan, ali dali pašu jedan na drugi, to neznam!
Kod TV-a auspuh treba imati duži vrat, tj.da je smaknut dalje od motora, jer nebi se dalo prišrafiti zbog anlasera!

naprave modul za sječenje i prave prirubnice koje odgovaraju za LDA 95, 100, 820, 80, 450, 451........onda čiko koji vari uklapa kako mu šta traže, za TV ili za šta već.....
jedina razlika je, kako si i sam objasnio, duža cijev da pređe preko anlasera
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter- opasna ti ova ideja za saltanje brzina,al ne kontam nevidi se bas najjasnije,moze li jos neka slicica blize da se bolje vidi?? ja sam nesto pravio na drugi nacin,al ovo je doktorski spakovano svaka cast
vgradnja-stikala-za-izkl.jpg
[/IMG]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh