• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Koliko trosi pe18 u oranju sa jednobraznim plugom od8coli,dao mi je komsija jednu livadicu od oko20ari na koristenje,razoracu je i posejacu kompir,kad se ore jel treba blokada

:icon_eyes:Natankaj pun (eurodizel) kad oreš ako proklizuje uključi blokadu, kod obraćanja isključi da nebi bilo ovo ispod kao kod mog rođaka koji ne sluša i postavlja kontra pitanje, a zašto su je stavili na traktor kad se nesmije voziti pri obraćanju (blokadu)?:mur: He he ima ga, zato se ovo i dogodilo.:mur:
21162247.jpg

21162246.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

:icon_eyes:
19005648.jpg

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_3yLClk0CX0[/YT]
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo mojih prikljucaka:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us bice jos slika traktora,kad ga doteram kuci,jer je trenutno kod majstora,imali neko sliku kako napraviti luk(rolbar)za tv pe18,mene najvise intresuje de se kaci,meni je najlogicnije de se kaci nosac klipa hidraulike
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Re: TOMO VINKOVIĆ

koliko kosta ova plastilica,koji ti je ovaj prvi prikljucak,ja od prikljucaka imam:frezu,dvobrzinski plug, i prikolicu orginal 1.5
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Javljam se opet pun dojmova nakon ture sa Tomekom.
Kako sam novi vozač Tomeka svaki put se zaprepastim koliko je to dobar strojček.
Jučer sam odpeljal neke stvari u trsje i iznenadio se kako tih dvadeset i nekaj konja vuče (TV 523). Na povratku sam skrenuo u šumu i natovario malo drva. Nikakvih problema nije bilo. Makar su mi zadnje gume loše nije bilo problema niti uz brijeg niti niz brijeg.
Iz početka mi je štekalo šaltanje ali sada i to ide bez problema.
Trenutno me samo malo muči“ luft“ u sredini. Majstor veli da je OK. ali meni se čini da je „luft“ veči nego kada sam traktor dao na popravak.
Eto, nemam nikaj više za reči. Nikaj ne prodajem samo se hvalim :icon_weed:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

:icon_thumright:Sumadinac evo par lukova na starom modelu kako izgledaju,i slike super sređenog TV 18.
0u2y.jpg

bxlw.jpg

fl0p.jpg

mpu9.jpg

l31c.jpg

ggha.jpg
0ftr.png
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ; tv-731 i tv-pe-418

Narode moj!, evo par slikic traktora tome tv-731 od Našeg nadasve cijenjenog forumaša i mog prijatelja Isalopek-a iz Ogulina., a ja grof poziram ko i obično., heheheee, šteta ča nis kakova curica, mogal bi se i udat??? ...
Drugi par slikic jednog starog tome, tv-pe 418 iz 1973. godine., bil u prolazau pa ga ovjekovječil!






 
Posljednje uređivanje:

paskvalin

Novi član
Tu od
28 Ruj 2013
Poruka
8
hidraulika

Pozdrav,
pitanjce jedno ako može, da sada ne idem čitati cijelu temu ispočetka...
Naime ova hidraulika na mom PE-18 me sve više nervira pošto , ete naravno ne radi dok traktor stoji.
Tj, radi ali moraš prije toga staviti oba mjenjača u ler...
Ja to nikad ne radim kad orem već dižem plug onako u hodu kao i frezu I tu sam ušao u štos...
Problem nastane kada moraš dignuti frezu koja je spuštena na livadu pa moraš napraviti par metara dok je hidraulika ne digne a ona se naravno mora vrtjeti i tako uništiš metar trave...
Pitanje je: koliki su tlakovi u hidraulici kod dizanja npr. pluga i dali se može iskoristiti kakva električna hidropumpa od npr serva volana iz nekog auta?
Zanima me pošto bi si možda nabavio jedan mali malčer pa sad ti njega podigni dok se vrti...
Zahvaljujemna odgovoru.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Montiraš pumpu sa nosačem od novijeg modela na motor pa da je pogoni remen.Dvije cevi i povežeš sa starom instalacijom a staru pumpu izbaciš iz funkcije,mislim da bi to radilo kak treba.L.P.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Re: TOMO VINKOVIĆ

I ja imam isti problem poludm kad zaglavim za spustenim plugom oko drvece, razmisljao sam da premestim pumpu od zadneg trapa direktno na motor preko remenice, samo neznam dali moze da ide remenica na pumpu da nema preveliko radijalno opterecenje.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh