• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
i jeli ti se i sad grije pumpa ili. ako ne kako si rijesio. remen je zategnut a sto sam maloprije primjetio da mi jos uvijek pomalo uzima ulje kao da se jos nije sav sistem popunio
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Da još uvijek, i to mi je kod brata isto tako, ja sam svog prodao, danas je baš orao od jutra do podne, greje se al bez problema radi, hoće da se malo teže mota ali to je zbog remena prokliže, a to što gubi ulje kod mene se nije desilo to nikada, odmah kad naspem ulje, namotam na jednu pa na drugu stranu i to je to, koliko si nasuo ulja, a ATF ulje i ide u taj sistem, dali Vam negdje ne pušta ulje jesili primjetio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
ne pusta nigdje ulje samo kao da se jos dolijeva u sistem

abarth882 i to sutra provjerim al nema veze i ako je manje od 10 samo malo osjetljivii volan al mislim da je normalno posto okrece kao i originalni nisam primjetio razliku
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Pozz Drustvo! skoro godinu dana nemam kompjuter, a ne znam kad cu i imati zato me nama. Budite dobri, dok se ne citamo!!! Sad sam kod nekoga, ztato mogu da se javim. pozz

ehehej ! pozdrav gvozdeni,ljepo od tebe da si se javio,stvarno te nema dugo...
jel još uvjek oreš onako velike površine sa svojim malim Tomekom :eek:: ajd javi se malo češće
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Mrki grapska..

Krivo su ti spojena crijeva koja povezuju pumpu i glavu volana. Jedno crijevo mora biti uprešano s oba kraja s holenderima, a drugo je vezano samo šelnama. Tako ne možeš promašiti. Oštećenja ne bi trebalo biti ako nisi dugo radio u tom režimu..
Slika je mala, kopija PDF-a. Pokušat' ću je uvećati..
LP Shema.jpg

Još da napomenem da su holenderi na glavi i na pumpi specifičnog izgleda. Točno se vidi koji se uprešava, a koji se steže šelnama..
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozz Drustvo! skoro godinu dana nemam kompjuter, a ne znam kad cu i imati zato me nama. Budite dobri, dok se ne citamo!!! Sad sam kod nekoga, ztato mogu da se javim. pozz

29qazo8.gif
ooo pa gde si ti?
Baš me obradovalo tvoje javljanje, i lepo od tebe!
Budi mi i ti dobar, i pozdravljam te!
pozzz joe!:icon_super:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Mrki grapska..

Krivo su ti spojena crijeva koja povezuju pumpu i glavu volana. Jedno crijevo mora biti uprešano s oba kraja s holenderima, a drugo je vezano samo šelnama. Tako ne možeš promašiti. Oštećenja ne bi trebalo biti ako nisi dugo radio u tom režimu..
Slika je mala, kopija PDF-a. Pokušat' ću je uvećati..
LP View attachment 6491

Još da napomenem da su holenderi na glavi i na pumpi specifičnog izgleda. Točno se vidi koji se uprešava, a koji se steže šelnama..

Crijeva sam gledao nikako se nemogu krivo spojiti jer svaki spoj je drugaciji znaci ni jedan saraf koji spaja crijeva nije iste velicine.I crijeva jesu spojena kao na toj slici.

Koja kolicina ulja ide, ja sam sad ponovo pokusao malo volanom izmotavao i onda upalio traktor ka odjednom pojede svo ulje to jest svo ulje je otislo u glavu volana a u pumpi nema nista. znaci nasut je 1 litar atf ulja. Lijep pozdrav :(y):
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Mogu, mogu. Ja sam napravio tu grešku..:(emo)::icon_biggrin: Od serva ništa, jedino je nabijan pritisak u pumpu..
Bilo bi super kad bi slikao samo crijeva i krajeve, da se uvjerimo u ispravnost..

LP
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Mrki, ako je spojeno kako treba, ako je pumpa ispravna, dotegnut remen ne curi nigdje ulje, ima dovoljna količina ulja postoji još jedan mogući problem a to je koliko ima bari ta servo pumpa, jer ako ima malo bari to će se dešavati, još nešto ko bude radio ubuduće servo neka traži servo pumpu što jaču 130 pa više bari :icon_biggrin:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
evo slike crijeva
DSCF8934.jpg

DSCF8933.jpg


pumpa je 65 bari originalna od mercedesa i od te glave ne vidim razlog za jacu pumpu, jer je na mercedesu funkcionisala kako treba a merc je dosta tezi od tomeka al opet neznam
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hvala na slikama, čini se da je u redu..
Ipak bih probao zamijeniti polove..Čisto za probu.

LP
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,572
Merc je dosta teži od Tomeka, točno! Samo što kod merca ta pumpa služi za zakretanje dva kotača, i to vjerojatno preko letve volana. A ti kod Tomeka zakrećeš cca 70 % njegove težine. Možda je tu problem?:(think):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa nije ovo prvi slučaj takve skalamerije , da je tako onda bi svi imali problema s momentom .
Neki dio sustava ne radi kako treba
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Na prvoj slici donja tlačna cev -zašto su stavljene šelne (smanjen protok ulja)pa da nije još gde stisnuta cev da je otežan protok.Ako je volan progutao ulje znači da zrak izlazi iz glave volana,dolij još ulja do max i još motaj volan dok ne izađe sav zrak i da ulje ne bude više pjenušavo.Usput kontroliraj ulje i doljevaj.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Možda lupetam,a da nije do odnosa remenica na pumpi i radilici,nek se javi netko tko je ugrađivao pa da napiše promjer remenica
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
to sam i ja nesto kontao da nije do promjera remenica ja sam stavio na motoru onoliku velicinu kao njegovu standardnu a na pumpi isto tako velicina standardne remenice od pumpe e sad jedna meni jako cudna stvar skinem povratno crijevo i vrtim volanom tamo vamo a ne ide nista. logicki bi trebalo da ide ulje kad okreces volan. pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Daj skini crijevo potisa na pumpi ..pa ako ide ulje , skini to isto crijevo na volanu .
Ako i tu ide ulje problem je u glavi volana .
Ulje mora stalno kružiti od pumpe , preko volana i natrag u rezervar .
Ako ti se pumpa grijala znači da nema tog slobodnog protoka .
Grijalase jer je propuštao sigurnosni ventil ugrađen u pumpu .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh