• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Na sliki se vidi mesto gde bi morao biti filter,može se pa zamenit ovaj dio sa nosačem filtera i montažom filtera.
e3fu.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pre neki dan sam iso da doteram preostale prikljucke od prethodnog vlasnika,dotero sam tegove i raonik,a ono za grane nisam jer nije moglo stati u kola,a i necu jer mi nije potrebno,a prosto je napraviti.Evo nekoliko slika raonika za sneg,mislim da prostiji nemoze da se napravi
Još lance i servo.:(grin):
19270352.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=yF9uxexunYo
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdravljeni forumaši!
Treba mi pomoč.
Imam mehanika koji ne pronađe filter ulja na vinkoviču P 18 motor lambordini.

He he :icon_e_biggrin:, odgovor si več dobijo od Abarta, nikad filter ulja nije ni imao.
Hoču samo još dodat da neki na PE 18 ne pronađu ni filtra za gorivo jer je dobro sakriven. Nalazi se u rezervaru za gorivo. Vidi se poklopac na donjoj strani, gde ide cjev iz rezervara pa na pumpu.
Bio je jedan ovakav slučaj. Pošto je filtar tako dobro sakriven, filter kod jednog lika obavljao svoj posao od oka rečeno 35 godina. Onda se se Tomo neki dan zaustavijo :(nod):. A čudi me da je toliko dugo izdržao.
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
pozdrav forumaši

pratim temu o tomo vinkoviću iako ga nemam, imam Ferrari 75 isto zglobni traktor on ima motor Rugerini koji nema filter ulja na sebi nego je filter ulja u motoru isto tako filter nafte je u rezervaru pa možeš gledati i tražiti filtere po traktoru koliko hočeš nečeš ih nači ako neznaš gdje su.

pozdrav
 

Prilozi

  • ferrari-6.jpg
    ferrari-6.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 607
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
postoje lda 96 bez mjesta za nosač filtera, samo vijak za ozračivanje sistema prilikom remonta.........takve blokove uvaljuju po oglasima pod LDA 100 :icon_mad:

348k2t0.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Leleee :icon_eek:...koji je ovo model traktora?
Moćno mi izgleda cela konstrukcija, a pogotovo menjač...:icon_super:

pozzz joe!:icon_weed:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
slučajno sam našao sliku tražeći slike motora......riječ je o skalameriji agria 6900..........primijetio sam da mjenjač dosta brže vrti nego na TV-u npr. a usporen je na poluosovinama, pumpa hidraulike je u zadnjem trapu kao na PE, ima 3+3 brzine i 2xR (možda čak i 4+4, s reverzerom), eh ova kvrga odmah iz motora mi nije bila jasna, mislio sam da je remenica za vršalicu :icon_weed:, to mu je neka vrsta kočnice spregnuto je sa spojničkom, klinovi/čepovi su elegantno riješeni.................

proljetos sam radio carraro tigre s motorom lombardini jednocilindraš s turbinom za hlađenje......još iz doba benita :(giggle):; taj je dosta sličan ovome po konstrukciji mjenjača, prednji i zadnji kraj su identični samo su preokrenuti........ne sviđa mi se samo što ima ručicu i na zadnjem trapu za naprijed-nazad, svidio mi se omjer brzina........nema hidrauliku :(:
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Imam Tomu PE 18 i problem sa hidraulikom, naime hidraulika hoće da diže ali neće da spušta osim ako nema neki teret na njoj, promijenio sam ulje i sada mi malo slini na poklopac gdje se lijeva ulje. Ako netko zna u čemu je problem bio bih zahvalan.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Dakle u svezi glede kvara mjenjača na PE-18! Traktor je na klocnama i kada vrtim kotače idu u prazno bez obzira u kojoj su brzini.Nema grebanja,zujanja ili nekih drugih čudnih zvukova. Da li da skidam lijevi rukavac ili da idem odmah na mjenjač jer koliko vidim ključ je u pitanju.Ili možda griješim.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Bog Jozef!
Je dobro si rekao jedan napred drugi nazad
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
onda možeš krenut od menjača,al svejedno probaj duboko ispod diferincijala pročaćkat sa nekim magnetom
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
E hvala da ne kopam po rukavcu,kad je drugdje problem.Prijatelj mi je čak imao doma jedan ključ(onaj četvrtasti dio) pa možda sutra to riješimo ali kakve sam ja sreće garant neće bit dobar:icon_sad: jer je rupa na njemu fi 8mm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
ček ček malo..sad mi je nešto sinulo pa da pitam.jel možeš vrtit kotače ako je u brzini i na reduktoru ?
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Dakle bez obzira da li je u sporim ili brzim brzinama,i da li je ručica mjenjača u prvoj,drugoj,trećoj ili leru oni se okreću, samo dok su u brzinama onda ide jedan napred drugi kontra,a dok je ručica u leru onda se vrte svaki po svojoj pameti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
nebi smjelo tako,moguči kvar je najvjerovatnije nutarnja poluga reduktora (vilica),ili zubčanik promjene smjera,ili se raspao kugličasti lager od osovine zubčanika promjene smjera.hm..dosta mogučnosti,vidjet ćeš kad otvoriš
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Kako su rekli naši stari da je " Jutro pametnije od večeri" tako ćemo i mi znati nešto više kad ga otvorimo.Ajde u zdravlje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh