• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
nebi smjelo tako,moguči kvar je najvjerovatnije nutarnja poluga reduktora (vilica),ili zubčanik promjene smjera,ili se raspao kugličasti lager od osovine zubčanika promjene smjera.hm..dosta mogučnosti,vidjet ćeš kad otvoriš

ja se izvinjavam,krivo sam napisao,mislio sam na uključni zubčanik a ne zubčanik promjene smjera :icon_eyes:
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
@panci lj nemam ništa na hidraulici pirkačeno, npr kad stanem nogom ono spušta ali na prazno neće.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
kolega onda je sve OK jer dole ide slobodnim padom i ako nema opterećenja ide sporo il nikako...zavisi i od ulja ..ako je vruće onda ide lakše al u hladnim danima se ulje zgusne i onda ode teže al ništ nebrini to je uredu
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Hehe, hehe :icon_rofl:, kolege dobro je dok ide gore, a za dole nema problema sam će pasti, problem će nastupiti tek kada nebude išao gore. Malo povezanosti s postom oko problema tvlivno.:icon_rofl:
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Pozdrav forumasi evo koja slika serva mercedesa 190 na tomi 420 kojeg sam uradio uz vasu pomoc. izvinjajem se na kasnjenu sa slikama al kod mene je bilo lose vrijeme pa nisam mogao sve to da zavrsim pa eto juce sam sve to sklopio i sve funkcionise u pravom redu, razlog zbog kojeg mi nije htjelo raditi i zbog kojeg mi se grijala pumpa je to sto je u servo glavi glavni ulaz bio zacepljen

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Ovdje možete vidjeti ostale slike http://poljoprivredni-forum.com/album.php?albumid=533
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
pa zar nije to 418(pumpa hidraulike na rezervaru i na mjenjaču ispod zelene nazire se crvena boja),dopada mi se jednostavni način izrade inverzije
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
I mene to zbunjuje po svemu tome je 418 ali po onoj plocici gdje pisu njegove karakteristike stoji 420
pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pozdrav forumasi evo koja slika serva mercedesa 190 na tomi 420 kojeg sam uradio uz vasu pomoc. izvinjajem se na kasnjenu sa slikama al kod mene je bilo lose vrijeme pa nisam mogao sve to da zavrsim pa eto juce sam sve to sklopio i sve funkcionise u pravom redu, razlog zbog kojeg mi nije htjelo raditi i zbog kojeg mi se grijala pumpa je to sto je u servo glavi glavni ulaz bio zacepljen

Kolega od čega si koristio zubčenike za inverziju i kak je ovaj pričvršćen na glavu volana?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
zupcanike sam koristio od alnasera nebi ti znao reci koji alnaseri su u pitanju jer sam to nasao na odpadu a zupcanik je zavaren za osovinu glave to jest na onaj dio sto ima kronere. znaci zupcanik sam predhodno nabio na osovinu i onda zavario. Lijep pozdrav :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Meni izgledaju ko zubčanici od anlasera.Odlično što je uspelo da radi kak treba.Kako si rešio zazor među zubčanikoma,dali se može što podesit ak dođe do lufta.Svejedno malo zaštiti zubčanike pred prašinom pa da slučajno nešto ne dođe između zubi.Inače meni se više sviđa kad se upotrebi uljna pumpa čini mi se kompaktnije i preciznija veza glave i volanske osovine.To je samo moje mišljenje,važno da si ti zadovoljan.L.P.:icon_thumright:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
I mene to zbunjuje po svemu tome je 418 ali po onoj plocici gdje pisu njegove karakteristike stoji 420
pozdrav
Mozda je samo kuciste na kome je plocica od 420,a ostalo 418,mozda su bili izgubljeni papiri,pa je neko kupio kuciste od 420sa papirima i upakovo ostatak
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ja sam bio malo skeptičan da će to šljakati, ali ako to radi i ti si zadovoljan, imaš moju pohvalu!:icon_thumright:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kako si rešio zazor među zubčanikoma,dali se može što podesit ak dođe do lufta...L.P.:icon_thumright:

Ako se stavi ležaj sa kućištem, zazor se može riješiti sa podloškama, odnos zubi bi trebao biti 14/20.:icon_scratch:
21116077.jpg
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Eto malo opisa akcije rastavljanja mjenjača. Pošto nisam bio siguran da je riječ o diferencijalu krenem ja sa rastavljanjem dekla i zupčanika da vidim u kakvom je stanju ključ i ostali elementi.Odmah sam primjetio da je dno kućišta čisto bez ostataka i željeznih djelova pa sam si pomislio da ipak moram rastaviti i lijevi rukavac.Tako ključ OK zupčanici i ležajevi OK,ali kad skinem rukavac vidim na dnu špene i strugotine,kad ono tanjurasti zupčanik fali na jednom mjestu tri zuba.Valjda je pukao jedan ili dva zuba i onda je stožasti zupčanik vrtio na mjestu te izglodao tri zuba do nule, a na njemu nikakvih većih oštećenja.Svi ostali ležajevi OK,nema slomljenih ni raskupusanih. Sve u svemu prošlo je i bolje nego se očekivalo,sada samo da nađemo zupčanik jer ga u Masivi nemaju(barem za PE-18)
 

malitomo

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
16
pozdrav forumafima probaj da izbrojis zube na tanjirasti zupcanik pa da trazis po broju zuba jer trgovci neki neznaju sta imaju u radnji licno sam prosao tako da mi kazu da nemaju odgovarajuci deo ali kad se uporedi sa drugom vrstom koju imaju onda je druga prica:icon_pray:
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Evo da i odgovorim na sve sugestije i na danu pomoć. Jučer zvao Masivu i javi se neki dečko te bez puno pitanja kaže odmah NEMA. Ma idem ja probat danas još jednom,kad ono javi se tip koji se kuži u stvar i pita broj zuba,unutarnji dijametar,cijena 430,00 kn i evo ga na putu za Rovinj. Svaka čast! A ovom mladiću šta svoj posao radi preko k...a isto hvala, na potrošenom telefonu,zivkanju desetak brojeva,i nadasve hvala mu šta danas zupčanik nije kod mene,jer vidio je da ako se njemu ne radi po ovakvom vremenu, da i mene malo prešpara!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh