• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Dal dimi jako crno kad ti se počne gušit?
Ne ne dimi jednostavno ko da je neko vratil gas na ler - vjerojatno nema negdje od bosch pumpe do motora goriva ?!
U rezervoaru nema mrežice, gorivo slobodno teče, ima pritiska u sistemu.
Kada radni bez opterećenja normalno prima ful gas, ler i tu nije problem
Problem je kada se javi neko opterećenje tada nema snage (pogledali smo i polugicu gašenje) tada se gas smanji na ler i onda sam od sebe primi ko lud i tako radi 10-15 sekundi i tako u krug.
Motor se ne grije, nije ni u zelenom temperatura, pritisak ulja u gornjem dijelu zelenog, kada se pošteno zgrije pritisak ulja na leru malo ispod zelenog, stavim prst u kiler i antifriz je mlaki zelene boje - ne vidim miješanje sa uljem, promijenio i filter i ulje motora i svo ulje mjenjača, čak i ulje volana ?!, napomena to me j.. već mjesecima
 

Domagoj

Novi član
Tu od
24 Lip 2021
Poruka
2
pukla mi je ona spojnica od Bosch pumpe prema razvodu i traktor se samo izgasio.Izvadio sam pumpu i zamjenil novu i kad sam upalio traktor otišo je u iber torazu.mislio sam da sam krivo okrenuo flanđu na pumpi pa sam išao okrenut kontra Al opet isto,Al sam nije ni htio upalit pa sam sprejem tek tolko posprico u usis da primi Al odma ode u iber torazu…nafta ide normalno i sve se normalno ozraci.
Je li imao netko slična iskustva?
 

Prilozi

  • B13BC044-2D34-4CFB-A933-3202F953996F.jpeg
    B13BC044-2D34-4CFB-A933-3202F953996F.jpeg
    47.9 KB · Pregleda: 20
  • BEE82F7F-9E28-48B2-8AC7-273461753C43.jpeg
    BEE82F7F-9E28-48B2-8AC7-273461753C43.jpeg
    33.7 KB · Pregleda: 20
  • 70CDAA3E-D0D7-4576-BF14-1E7528494A17.jpeg
    70CDAA3E-D0D7-4576-BF14-1E7528494A17.jpeg
    47.7 KB · Pregleda: 20

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Skini poklopac membrane i vidi kaj se tu događa.
Možda se otkopčala pa kad si okretal pumpu ispala i gurnula letvu u ful gas
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja konačno malo danas raketu splahnul, našel malo cajta pod gablecom. Velim šefu da bi bilo najbolje da idem oprati traktor po toj vrućini, jer dok sam doma nemam vremena, veli on pa kaj opće pitaš.
Sad je ko nova i spremna za počinak do jeseni ili proljeća🍺🙂
Nebi ju dal za neznam kakve traktore i poticaje pa da se ku****čim da imam bolji traktor nek prvi, drugi ili treći susjed. A i sigurno bi više šerafi po njemu i nebi bil upotrebljiv. A kad je raketa tu nema zime🍺😎
































 

KR003

Član
Tu od
15 Lip 2018
Poruka
50
Ja konačno malo danas raketu splahnul, našel malo cajta pod gablecom. Velim šefu da bi bilo najbolje da idem oprati traktor po toj vrućini, jer dok sam doma nemam vremena, veli on pa kaj opće pitaš.
Čari roto malčera po ovak suhoj zemlji - prašini
Ja imao i prodao - sa klasičnim malčerom praši ali ni blizu ko sa roto ;)
 

Domagoj

Novi član
Tu od
24 Lip 2021
Poruka
2
Skini poklopac membrane i vidi kaj se tu događa.
Možda se otkopčala pa kad si okretal pumpu ispala i gurnula letvu u ful gas
Al letva ide lijevo desno i normalno se vraća…nezz kaj mu je
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Napravil od buhe slona...
Ne kontam?
Čovjek je složil traktor po svojim željama i sretan je zbog tog.
To isto si ti napravil s svojim Štorkom i podjelil slike s nama na forumu. I kaj imaš od tog i koji je napredak?
Isto kaj i taj čovjek, dobili ste svoje osobno zadovoljstvo i ponos napravljenim koje niko platiti nemre ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh