• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Zagorac195

Novi član
Tu od
29 Srp 2015
Poruka
3
Koliko ja znam, nije. Oduvijek je u obitelji, samo je šaltao vlasnike, a oni koji su ga prvi koristili više nisu među nama, pa ne mogu reći sa 100% sigurnošću jel bio registriran prve dvije, tri godine. Kod prve "promjene vlasništva" nije bio registriran.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja kad sam svog registriro gledo mi je i upiso u knjizicu broj s one plocice kod volana ja nisam nigdi drugdje na svojem ni naso broj na trupu ili negdi iskreno detaljno trazio ni nisam probaj prepisat te brojeve i na policiju i oni ti provjere jel bio regan i objasne koja je procedura kaj ti treba da ga mozes regat cini mi se da kod javnog biljeznika ovjerit s dva svjedoka da je traktor od prvog dana u tvom vlasnistvu!!
 

Zagorac195

Novi član
Tu od
29 Srp 2015
Poruka
3
Pa jel ima ikakve papire ili nema?

papire tražimo, ali za sad bezuspješno.

Ja kad sam svog registriro gledo mi je i upiso u knjizicu broj s one plocice kod volana ja nisam nigdi drugdje na svojem ni naso broj na trupu ili negdi iskreno detaljno trazio ni nisam probaj prepisat te brojeve i na policiju i oni ti provjere jel bio regan i objasne koja je procedura kaj ti treba da ga mozes regat cini mi se da kod javnog biljeznika ovjerit s dva svjedoka da je traktor od prvog dana u tvom vlasnistvu!!

Na ploči je samo ona s uputstvom o hladnom paljenju (ili o čemu je već)., nijedne druge nema.

Ipak, hvala na odgovoru. Pokušat ću još kontaktirat IMT, da vidim znaju li oni šta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ako nemaš papire onda ti je praktički ionak svejedno ako si dugogodišnji vlasnik.

Kolko ja znam tvornički broj nije udaran (samo na pločicu koju Bučos spominje). Ako je regan ikada onda bi broj trebal biti otraga na kučištu diferencijala ili kod mjenjača na spoju kučišta mjenjača i kučišta zadnjeg kraja.
Na nekima nisu nigdje tukli več se i dan danas ravnaju po pločici na instrument tabli.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moj ima na spoju getribe tam ispod menjaca i ima na zvonu. I naravno na plocici.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ima mala plocica cini mi se gore desno kod volana i moj je regan po njoj i samo nju gledaju na tehnickom vec godinama!!
 

Deni385

Novi član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
8
Upalim ga, radi u leru mirno par minuta i onda si sam počne dizat okretaje sve do 2400 ok/min? Što bi moglo biti?
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Pozdrav kolege,imam jedan upit za IMT 542, htio bi ugraditi sat pritiska ulja (kao što ima 533 i 539), a htio bi ostaviti i lampicu ulja da mi radi preko indikatora ulja,znam da bi se cjevčica sa sata trebala priključiti negdje na blok motora gdje ide ulje,vidio sam čak na nekim slikama na internetu da su ljudi spojili tamo gdje je indikator ulja,spojeni suindikator i cjevčica sa sata,ali me zanima što je potrebno napraviti,pretpostavljam da treba kupiti nekakav nastavak ako postoji ili kod nekog tokara vidjet da napravi nešto,kako bi se oboje moglo spojiti na tu rupu. Molim za mišljenje. Hvala
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Perkins ima na tom mijestu colni navoj pa bi se tamo moglo dodat samo nipl i "T" komad. Iako imam imt-a nisam nikad to skidao i imam indikator original.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Na postojeći lajtung treba staviti dulji šuplji vijak i spojiti na sat ili T komadom se spojiti na indikator ulja.
Ta druga opcija je kompliciranija i skuplja.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Našao sam ovu sliku na internetu gdje se vidi kako su na bloku ispod bosch pumpe 2 cjevčice spojene šupljim vijkom
 

Prilozi

  • 100_4237.jpg
    100_4237.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 874
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
To je mojih ruku nedjelo na jednom 549. Možeš tak, a možeš umjesto bakrenog lajtunga koristiti gibljivo crijevo koje s jedne strane ima oko 8 mm, a s druge konusno brtvljenje s maticom za sat.

@ Bučos, imam dugačkih šupljih vijaka na raspolaganju.
Samo nema više đabatransa pa si reguliraj prevoz.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Odakle si? Našao sam na internetu da postoji i nastavak na koji se može priključiti mehanički mjerač(sat) i električni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Nekontam za kaj se zamaraš s tim, nije to avion da mora imati vurica ko u priči.
Lampica je u pravilu dovoljna. Nakon ugradnje manometra obično su samo problemi u glavi korisnika jer misli da mora imati jači tlak .... ali ako baš hočeš ja mislim da ti je opcija koju sam ti predložil naj brža i naj jeftinija.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Onda složi to kak se šika. Staviš displej i nek digitalno ispisuje tlak ulja, temperaturu motora, temperaturu okoline ..... a i kaj još po želji hočeš :(giggle):

Šalim se, spoji onak kak sam ti rekel, duljim šupljim vijkom. Najprije si gotov.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo moj ferdo uz Muhinu donaciju dobio da sat pritiska ulja sljaka jos jednom kolega hvala!!


Na hladno!!


Na toplo!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh