• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ne paše od 539 paše od 540 .542.547.560 565 razmak rupa širina 13cm duzina 29,5cm
 

TH87

Aktivni član
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
307
A 549?

Našao sam po ok cijeni - čovjek kaže od 549 noviji tip - na slici izgleda isto, a kad je mjerio je došao dosta blizu tih dimenzija što si gore napisao. Sve mislim da možda nije dobro mjerio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,216
547 je 549 s 3 brzine. Dakle, od 549 bi trebalo pasati.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Sori zaboravio sam na549 i na 567 mjere nemogu biti priblizne nego točne .Provjeri na svojojem.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Pozdrav,evo i mene nakon dugo vremena,već sam pisao ovdje o IMT-u 542,prije dosta vremena pisao sam o ugradnju sata za pritisa ulja,pa tako se to ovih dana i ostvarilo,napokon sam ga ugradio,te sada imam i električni preko lampice i mehanički pokazivač putem sata.Iz radioničkog priručnika sam pročitao da je normalan pritisak od 3,5-4,5 bara,kod mene je na hladno kad se upali pritisak oko 3 bara u leru na cca 800 o/min, dodavanjem gasa i kretanjem u rad kazaljka je na 3,5-3,7 bara. što mi se čini u redu,ali sam primjetio kad odradim nešto teže kad je traktor jako vruć,tj kad se ugrije pritisak je negdje na 3 bara u rasponu gasa od 1200-1800 o/min,kad ga pustim u ler da radi na 800 o/min pritisak pane na 0,5 bara,to mi je malo čudno što kad se traktor pravo zagrije,pristisak pane. Svaki dobar savjet,pretpostavka,iskustvo su dobro došli. Hvala!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo napiši koje je ulje unutra i koliko dugo,drugo koliko radnih sati ima i kakav filter ulja ima?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
542 nema svječice


Pozdrav,evo i mene nakon dugo vremena,već sam pisao ovdje o IMT-u 542,prije dosta vremena pisao sam o ugradnju sata za pritisa ulja,pa tako se to ovih dana i ostvarilo,napokon sam ga ugradio,te sada imam i električni preko lampice i mehanički pokazivač putem sata.Iz radioničkog priručnika sam pročitao da je normalan pritisak od 3,5-4,5 bara,kod mene je na hladno kad se upali pritisak oko 3 bara u leru na cca 800 o/min, dodavanjem gasa i kretanjem u rad kazaljka je na 3,5-3,7 bara. što mi se čini u redu,ali sam primjetio kad odradim nešto teže kad je traktor jako vruć,tj kad se ugrije pritisak je negdje na 3 bara u rasponu gasa od 1200-1800 o/min,kad ga pustim u ler da radi na 800 o/min pritisak pane na 0,5 bara,to mi je malo čudno što kad se traktor pravo zagrije,pristisak pane. Svaki dobar savjet,pretpostavka,iskustvo su dobro došli. Hvala!

traktor ti radi bolje nego neki kad su izašli iz tvornice ...
podaci su to koji nešto govore majstoru , običnog korisnika samo dovode do ludila , da . hm ..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
U potpunosti podržavam Puknutog, situacija je pod kontrolom a mislim da sam več negdje spomenul da bu ugradnja tlakomjera samo pomutnju stvorila.

Oficir, kakvo ulje bi po tvom trebalo natočiti da napumpa pritisak na vruče?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Čekajte da čovijek odgovori.
A pomutnju oko tlaka ulja može napraviti razrijeđeno,razbijeno,spaljeno ulje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Čekajte da čovijek odgovori.
A pomutnju oko tlaka ulja može napraviti razrijeđeno,razbijeno,spaljeno ulje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
Najviše neadekvatna gradacija .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,273
Na 533 kad se zagrije, pritisak je na nuli, tak da nek te to ne brine... A mijenja se redovito svako proljeće, super 5
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tino može se od prolječa do prolječa napravit 100 a i 200rs.
A super 5 se pokvaril i tlak sa super5 je na vruče slabiji nego na turbo ili shel rimulu.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zbog toga sam na traktoru koji je imal orginalni sat za pritisak stavil sijalicu dok ne svijetli dobro a kazaljka samo briga i probleni .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Na 533 kad se zagrije, pritisak je na nuli, tak da nek te to ne brine... A mijenja se redovito svako proljeće, super 5

Ne bi se složil. Na 533 ne pada ispod 1 bar ako je sve ispravno.



Meni samo nije jasan ovaj njegov ler od 800 okretaja. Kaj ne bi to trebalo biti malo niže?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
70-tih je jedan 533 tjeral vršilicu nekih 20 dana skoro neprekidno . Temperatura je bila na granici kuhanja ali pritisak ulja nije padal ispod 1,5 . Tri su se radnika mijenjala na vršilici a netko je stalno bil uz traktor i pazil na temperaturu vode i pritisak ulja . Ulje se mijenjalo svakuh 50 sati . Nakon desetak godina traktor je prodan zamijenil ga Štajer . Tino pritisak nula nemre biti malo ipak vurica laže vjerujem samo kad se skine indikator ili šuplji vijak i okretanjam anlasera vidi koliko ulje šprica .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Tino može se od prolječa do prolječa napravit 100 a i 200rs.
A super 5 se pokvaril i tlak sa super5 je na vruče slabiji nego na turbo ili shel rimulu.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

To sam i ja primjetio kad zgrije ulje ode pritisak odmah , dok je nije vrućine i rada sve normalno
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ali na super 5 brzo nakon zagrijavanja na radnu tlak je slabiji 0.5-0.8bara nego na shel ili turbo a zakaj je tak sigurno hidrauličar puknuti zna...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
72
Meni na 539 na ler gasu na radnoj temperaturi tlak nepada ispod 2.2 bara,na punom gasu se krece oko 4 bara.nutra je ina super 5.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tvoj vj. ima filter ulja kaj se samo našarafi na nosač.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
70-tih je jedan 533 tjeral vršilicu nekih 20 dana skoro neprekidno . Temperatura je bila na granici kuhanja ali pritisak ulja nije padal ispod 1,5 . Tri su se radnika mijenjala na vršilici a netko je stalno bil uz traktor i pazil na temperaturu vode i pritisak ulja . Ulje se mijenjalo svakuh 50 sati . Nakon desetak godina traktor je prodan zamijenil ga Štajer . Tino pritisak nula nemre biti malo ipak vurica laže vjerujem samo kad se skine indikator ili šuplji vijak i okretanjam anlasera vidi koliko ulje šprica .
Vršilica se vrtjela pod gasom ili na leru?

Tvoj vj. ima filter ulja kaj se samo našarafi na nosač.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
M 33 imaju svi takav filter ulja, ja sam možda jednog videl s uloškom i taj nije bil na 539.


Ustvari ne kužim čemu komplikacije oko malog tlaka na leru?
Od posla na ler gasu ionak nema kruha, a ni stroja za takav posel.
Jedino ako ne pali pa mora pred birtijom tuckati a dola u blizini nema...
 
Na vrh