• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Hvala prika ,u ponedjeljak ću to očistiti ,ako bude radio dućan ,kupiću i novo sito .
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Da li se moze ovaj sraf sa kojeg struja ide u alnaser dotegnut ne mislim na maticu nego na njega jer on sad seta naprijed nazad i onda kad se pali alnaser skljoca, jer sraf se ne dodiruje unutra u automatu samo kada pritisnem sa prstom pali normalno ,za sad sam stavil neku lastiku da ga pritisne al me zanima kad se skine automat dal ima nutra navoj za dotegnut ili ne gine novi automat ?
al.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Prvo skini ovu vanjsku maticu i kontakt ispod nje pa onda oprezno dotegni ovu maticu do bakelita. Onda bi se šaraf trebal prestati klimati,pa vrati kontakt i vanjsku maticu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ali ima mjesta za dvije niske.
Prvo stavi maticu i stegni ju, a onda stavi kabel i stegni ga drugom maticom.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Nismo se skužili ja ako imalo jace stegnem maticu ono sta se desi da jos vise povuce sraf prema van i onda ne moze nikako da upali jer nije spojen sa automatom a kad ga pritiskam sa prstom prema nutra alnaser pali bez problema zato pitam dal ima iznutra matica da taj sraf se stegne i da uđe nazad nutra i da ima kontakt jer sada ima lufta a ako izvana stegnem maticu onda nemu lufta ali ga povucem prema van i nema onda kontakta samo skljoca alnaser
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Koliko se sjećam, iznutra je glava, mislim 4-kutna (rastavljal sam to i popravljal prije 20-tak godina).
Ako nije pukel bakelit, onda je kontakt skroz potrošen. Imaš dva rješenja:
- kupiti novi automat
- raspetlati i razlotati žice koje su zalotane (s jedne i druge strane), te vidjeti kaj se da napraviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Novi automat, zamjenski, ti je cca 100 kuna.
Pod ovaj kontakt koji ti je ostal na šarafu ubaciš ravnu pločicu 10mm i za jedno vrijeme si ga spasil bez dodatnih komplikacija oko rastavljanja.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
ako stavim pod njega plocicu jos cu ga vise izvuc van,nista napet cu sa gumom i dok ide ide onda novi
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Potrošio ti se je kontakt na tom vijku iznutra (kvadratna baza), moreš ga samo otvoriti i podložiti bazni vijak iznutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
ako stavim pod njega plocicu jos cu ga vise izvuc van,nista napet cu sa gumom i dok ide ide onda novi
Da, malo sam se krivo izrazil. Mislil sam pločicu podbaciti pod kontakt....
Ionak nema matematike za taj posel jer su sigurno i kontakti na čekiću nagoreli pa sve skupa nebu dugo išlo.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Da bi natocio ulje u kuciste volana moraju sve urice i prednja tabla van ? ili ima neka caka
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Ne, skineš onaj poklopac ispod instrument table, tam gde su osigurači.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Pa di se tu liva mislio sam da je na vrhu imbus al nije nego samo neka cahura bezveze nutra sve glatko
kuciste-volana-542-slika-62895282.jpg
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Super, ne strsi dovoljno da ga mogu uloviti sa papagajkama i odvrnut a unutra gladak e ***** ti srecu
 

Najnoviji postovi

Na vrh