• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
Jel zna neko nekog ko krpa hladnjake u istri (da ne moram voziti za Zagreb)?
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Jel zna neko nekog ko krpa hladnjake u istri (da ne moram voziti za Zagreb)?
900 kn je novi i nije bas da su tolko losi meni na 539 6 godina i jos ne pusta ali antifriz je maks. 2 godine nutra isti jer ako ga ne mjenjas pa samo dodavas koncentrat postaje sve agresivniji i propisa..
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
280
Ma inicijalno sam i mislio skinuti ovaj i staviti novi turski ili kakav god da je, al me sad susjed malo cimao.. kaže bolje tvoj originalni bakreni krpani nego turski limeni i bla bla... pa mi je dao misliti....
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Moj 533 70 godište prošo 2 generalna remonta(vec je trebako 3 odavno ali nema se para) sat vec 2 puta okrenuo 10000 rs ali vec 20 godina ne vrti (sada stavili novu sajlu sada ponovo vrti). realno do sada bi vec 3 puta okrenul 10000 rs. Kiler gore rapid zagreb bakreni. na čošku di je malo pušto zamazan sa kitom čupavcem prije 15+ godina. kiler bakreni nigde ne pušta ispravan i hladi super. u traktoru obična voda ali ispuštam kada je hladno. kiler orginal. poanta priče ako su ovi novi dobri kao stari (sumnjam) onda se isplati bakreni.
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
89
Ljudi trebam informaciju pošto posjedujem IMT 542 1986 godište novija linija ,dali bi pasalo ugraditi na dotični 542 nešto jači 549 motor dali bi sve pasalo u šaraf ako bi dotični motor ugradio,te dali bi se moglo od postoječeg motora napravit na 549 motor tipa drugi klipovi i to,pitam jer moj je motor na izdisaju curi na prednjem semeringu,sad ošla dizna pa mozda nabija tlak u karter pa kao više curi ulje iz semeringa ali motor je prešo 7400rh pa mislim da je vrijeme da ga osvježim pošto je sve ostalo od mjenjača do hidraulike ,limarije u još odličnom stanju pošto traktor nije radio po njivama nego se više vukao terat za svoje potrebe.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ja imam 549 DM motor i imam 560 M motor kakav ti imaš na 542, isti ti je đavo to, moralo bi pasati, razlika ti je gore u glavi, a motor bi moral moć zašarafit gore.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nije isto motor bi moral pasat ili motor paše.
Jesi siguran da je samo u glavi razlika? Ja neznam. Al mislim i borung klipova da je drugačiji.
To @MUHA zna najbolje.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Ljudi trebam informaciju pošto posjedujem IMT 542 1986 godište novija linija ,dali bi pasalo ugraditi na dotični 542 nešto jači 549 motor dali bi sve pasalo u šaraf ako bi dotični motor ugradio,te dali bi se moglo od postoječeg motora napravit na 549 motor tipa drugi klipovi i to,pitam jer moj je motor na izdisaju curi na prednjem semeringu,sad ošla dizna pa mozda nabija tlak u karter pa kao više curi ulje iz semeringa ali motor je prešo 7400rh pa mislim da je vrijeme da ga osvježim pošto je sve ostalo od mjenjača do hidraulike ,limarije u još odličnom stanju pošto traktor nije radio po njivama nego se više vukao terat za svoje potrebe.
kakav ti je pritsak ulja? dali troši ulje? dali redovno mijenjaš ulje i filtere? kako znaš da je otišla dizna? to pitam jer zamjena prednjeg semeringa i popravak dizne nisu jako skupi popravci. ako ti je ostatak motora dobar zvuči skupo stavljati novi motor. mozda drugi motor je lošiji nego ovaj. osim ako nemaš povoljan drugi motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nije isto motor bi moral pasat ili motor paše.
Jesi siguran da je samo u glavi razlika? Ja neznam. Al mislim i borung klipova da je drugačiji.
To @MUHA zna najbolje.
Klipnjače nisu isto dugačke..... puno je jos kojekakvih razlika osim same glave.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Klipnjače nisu isto dugačke..... puno je jos kojekakvih razlika osim same glave.
Svjestan sam da unutra ima razlika, nisam dobro pročital da on hoće od svojeg 542 motora napraviti 49, ja sam se vodil time da na svoj traktor hoće staviti komplet 49 motor gdje je onda jedina vidna razlika u glavi gore, a ovak motor paše na šaraf. Ispravi me ako sam u krivu.
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
89
Motor uredno pali ali tokom vožnje se nekidan iz čista mira počeo buboljati na ispuhu kad mu dodam gasa pa sam se savjetovao sa majstorom te mi je rekao da je vjerovatno na jednom klipu otišao uložak na dizni pa to stvara tlak u samom motoru te izbacuje ulje na radilici još žešće i prije je malo izbacivalo tokom rada ali ovo je užas koliko je izašlo kroz semering doslovno kabinu je zamazao ,vjerovatno bi samo zamjenom semeringa i uloška vratio u prihvatljivo stanje ali opcija je i motor ugraditi od 549 ili generalni remont,pošto su kompresor,boš pumpa,i ostali popratni djelovi u odličnom stanju,u motoru ima još života ali kad bih ga sredio imao bi traktor da mogu biti miran
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
89
Mjenjam redovno ulje,ali troši ulja svakako tokom zahtjevnijeg rada pogotovo po toplijem vremenu,nemam mjerač za tlak ulja kao i za temperaturu tako da to moram pod hitno nabaviti pa viditi što dalje
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
sada kada več kažeš da troši ulje to je druga priča. da li buš danas našo bolje dijelove od onih koji su več u tvom motoru ja neznam. ako imaš dobar dobar motor od 549 i AKO paše stavi.
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
89
Više mu iscuri ulja kroz semering ja mislim negoli potroši tokom rada motora

pa da li buš danas našo bolje dijelove od onih koji su več u tvom motoru ja neznam. dali je motor do tog kvara dizni bio dobar?
Bio je motor prije ovoga buboljanja dobar ali nesmijem ga terati više od 1700 okretaja u min,jer preko toga kao što kažem baca žesce ulje kroz semering prednji.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Baš su neki dan pisali o tome.
Treba druga glava, ako je linijska pumpa nepaše.
Klipnjače idu of 549.
Usisna grana nepaše i još koje sitnice
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Imaju li 542 i 549 nove linije iste mjenjače s 10 brzina? Idu li oba modela jedanako brzo na cesti i koliko idu maksimalno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
I stari i novi 5-brzinci imaju iste mjenjače.
Deklarirana maksimalna brzina s12,4-28” gumama je 30,23 km/h @2250 o/min motora.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Ima li netko sliku kako izgleda puknuti i povareni blok kod boš pumpe na IMT-u? Tak da znam prepoznati :)
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Je li normalna pojava među IMT traktorima da pušaju ulje na spojevima motora i na semeringu radilice? Nešto kao tvornička greška ili je to od slučaja do slučaja?
 
Na vrh