• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pogledajte kakvu prednju gumu ima taj 542 iz 2005-te
icqon8.jpg

jeli moguće da su na nov traktor stavili neku gumu iz dva dijela ili možda protekt:axe:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ipak tako nešto nebi očekivao na novom traktoru,ta guma je došla na njemu iz tvornice...
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
IMT 542 nešto lupa

Dobra večer dragi kolege,evo pojavio se novi problem na mom 542. Krenuo ja neki dan u vožnju, 2,3,4,5 brzina i u 5-oj po gasu (pa asfaltu naravno )onako umjereno na nekih 1800 o/min kad uz zvuk motora počelo se čut kao nekakvo lupanje ,neznam kako da to probam opisat. To mi se do sad nije nikad dogodilo,znači dok vozim u 1 i 2. brzini se nečuje ništa, u 3 malo,a u 4 i 5. se pravo čuje kako nešto ( tu-tu-tu-bbb-bbb-bbb, u prvi tren sam pomislio da mi je auspuh probušen negdje pa stavra buku,ali nije ) i to kao iz središnjeg djela traktora. Dok stoji u u leru je i kad ga zaturiraš nečuje se ništa,znači samo u pogonu dok je u brzinama,čak sam probo dok sam se vozio u 5-oj pritisnut kvačilo i izbacit iz brzine da ide inercijom i tada lupanje prestane a dok ubacim u 3,4 ili 5 i krenem opet čuje se lupanje.Znači nije nikakav ležaj u točkovima,po mom mišljenje mislim da ima veze s mjenjačem ili lamelom. Molim sve koji bi mogli nešto reći,savjetovati da slobodno kažu. Hvala i pozdrav. Stavljam sliku da vidite kakav je model 542.
 

Prilozi

  • IMT 542 (SeoÅ¡tina).jpg
    IMT 542 (Seoština).jpg
    10.7 KB · Pregleda: 204

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Daj ti nam radije video uradak pa da i čujemo jer iz ovoga kaj si ti nabrojil teško povezati.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Dobra večer dragi kolege,evo pojavio se novi problem na mom 542. Krenuo ja neki dan u vožnju, 2,3,4,5 brzina i u 5-oj po gasu (pa asfaltu naravno )onako umjereno na nekih 1800 o/min kad uz zvuk motora počelo se čut kao nekakvo lupanje ,neznam kako da to probam opisat. To mi se do sad nije nikad dogodilo,znači dok vozim u 1 i 2. brzini se nečuje ništa, u 3 malo,a u 4 i 5. se pravo čuje kako nešto ( tu-tu-tu-bbb-bbb-bbb, u prvi tren sam pomislio da mi je auspuh probušen negdje pa stavra buku,ali nije ) i to kao iz središnjeg djela traktora. Dok stoji u u leru je i kad ga zaturiraš nečuje se ništa,znači samo u pogonu dok je u brzinama,čak sam probo dok sam se vozio u 5-oj pritisnut kvačilo i izbacit iz brzine da ide inercijom i tada lupanje prestane a dok ubacim u 3,4 ili 5 i krenem opet čuje se lupanje.Znači nije nikakav ležaj u točkovima,po mom mišljenje mislim da ima veze s mjenjačem ili lamelom. Molim sve koji bi mogli nešto reći,savjetovati da slobodno kažu. Hvala i pozdrav. Stavljam sliku da vidite kakav je model 542.

Vjerovatno ti je na nekom od zupcanika otpao zub.
Skini poklopac mjenjaca i znaces sve.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Ipak tako nešto nebi očekivao na novom traktoru,ta guma je došla na njemu iz tvornice...
pa jel traktor 2012 godiste?mislim da je pisalo 2005...to je 7 godina vec...a za 7 godina se svasta moze desiti i gumama i motoru...i svemu ostalom na traktoru.to je samo lose spojena guma..recimo greska u materijalu...koja se na pocetku nije mogla otkriti(u garancijskom roku.)
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
pa jel traktor 2012 godiste?mislim da je pisalo 2005...to je 7 godina vec...a za 7 godina se svasta moze desiti i gumama i motoru...i svemu ostalom na traktoru.to je samo lose spojena guma..recimo greska u materijalu...koja se na pocetku nije mogla otkriti(u garancijskom roku.)

Traktor je 2005,ali su znači tada stavili na nov traktor ovakvu gumu,naravno to se nije vidjelo ta da jer je bila nova ali sada kada se potrošila....
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
poderane su ti vilice 5 brzine u getribi i potiskivaći, tak je na mom bilo

Jel možeš malo detaljnije opisati to što se na tvome dogodilo,kakva je procedura popravka,što se sve treba mjenjat i koliko novaca je otišlo ?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,288
pa tu vilicu dosta dugo treba čekati, ja sam ju čekao 3 tjedna. oko 400 kn potiskivaći su isto nešto sitno. traktor na pola, dobar majstor.
znam da mi je bio račun 10.000, 00 kn. ali tu su bile sve 4 gume, kompletno ulje u getribi. motoru filteri. i još milijon drugih sitnica. njabitnie da nađeš dobrog majstora jer prvi majstor je to meni sve napravio pa je iskako iz svih brzina. pa sam vozio drugom, on se stvarno namučio, tri puta ga je raskapao na pola dok ga je složio.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
pa tu vilicu dosta dugo treba čekati, ja sam ju čekao 3 tjedna. oko 400 kn potiskivaći su isto nešto sitno. traktor na pola, dobar majstor.
znam da mi je bio račun 10.000, 00 kn. ali tu su bile sve 4 gume, kompletno ulje u getribi. motoru filteri. i još milijon drugih sitnica. njabitnie da nađeš dobrog majstora jer prvi majstor je to meni sve napravio pa je iskako iz svih brzina. pa sam vozio drugom, on se stvarno namučio, tri puta ga je raskapao na pola dok ga je složio.

Ajoj pao mi je mrak na oči. U čem je bio problem kod ovog prvog kad ti je iskakao iz svih brzina?Pa je ovaj drugi to rješio?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,288
nije neke zazore pogodio. ovaj drugi se jebo jedno 2 tjedna dok ga je složio, sad se šalta ko auto i neiskače ni iz jedne brzine i ne mješa brzine. uglavnom traktor je bio na popravku jedno 6 mjeseci. a to se sve dogodilo zbog manjka ulja u getribi tokom godina.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
nije neke zazore pogodio. ovaj drugi se jebo jedno 2 tjedna dok ga je složio, sad se šalta ko auto i neiskače ni iz jedne brzine i ne mješa brzine. uglavnom traktor je bio na popravku jedno 6 mjeseci. a to se sve dogodilo zbog manjka ulja u getribi tokom godina.

Kod mene je bilo sve normalno vozio se i jedno 3-4 dana traktor stajao u garaži i kad sam taj dan krenuo odmah primjetio da se čuje lupanje. Ali kažem nije to samo u 5-oj brzini,krene se čut već u 3-oj,ali slabije.a u 5-oj najjače valjda zato jer je najbrža. Ulje recimo da sam ga kontrolirao,svake 2 godine kupio bi 3l ulja za mjenjač i hidraulik jer kod njih je to zajedničko ulje u nadolijem i niej bilo problema. On i sada kad ga vozim normalno šalta brzine,ne iskače ni iz jedne eto samo se čuje taj zvuk.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ovisi kaj je sve potrebno zamjeniti, a drek ne smrdi dok ga ne diraš .............
Komlet capica oko 400 kn.
Lamela vučna (ovisno o kvaliteti) od 200 do 400 kn.
Lamela kardanska (ovisno o kvaliteti) od 300 do 500 kn.
Potisni ležaj (ovisno o kvaliteti) od 100 do 200 kn.
Kompletna korpa (znači sve osim vučne lamele) oko 1300 kn.
Cijene su različite od dučana do pekare............

Kolko vremena za taj zahvat tebi treba stvarno nebi znal ali jednom slastičaru je dovoljno 5 do 6 sati (zavisno kak ga brzo natakne)
 
T

tuaregr10

Guest
Kod mene je bilo sve normalno vozio se i jedno 3-4 dana traktor stajao u garaži i kad sam taj dan krenuo odmah primjetio da se čuje lupanje. Ali kažem nije to samo u 5-oj brzini,krene se čut već u 3-oj,ali slabije.a u 5-oj najjače valjda zato jer je najbrža. Ulje recimo da sam ga kontrolirao,svake 2 godine kupio bi 3l ulja za mjenjač i hidraulik jer kod njih je to zajedničko ulje u nadolijem i niej bilo problema. On i sada kad ga vozim normalno šalta brzine,ne iskače ni iz jedne eto samo se čuje taj zvuk.

Pozdrav tcakaric :arrow:
Na našem IMT - u 542 se isto ponekad čuje lupanje iz gitribe :twisted:. Kada počne lupati, izbacim ga iz brzine, i ponovno ubacim i lupanje prestane i traktor dalje normalno radi :!:. To lupanje se dogodi nekoliko puta godišnje :madmana:. Sad, kod tebe neznam koji je problem :?:.
 

tcakaric

Član
Tu od
13 Srp 2011
Poruka
40
Pozdrav tcakaric :arrow:
Na našem IMT - u 542 se isto ponekad čuje lupanje iz gitribe :twisted:. Kada počne lupati, izbacim ga iz brzine, i ponovno ubacim i lupanje prestane i traktor dalje normalno radi :!:. To lupanje se dogodi nekoliko puta godišnje :madmana:. Sad, kod tebe neznam koji je problem :?:.

Pozdrav kolegi tuaregr-u, kao što sam već opisao ako si čitao u prethodnim objavama,traktor je radio normalno.Inače užasno pazim,perem ga podmazujem,nisam od onih momaka koji kidaju mašine.I jedno 3-4 dana je stajao u garaži i tada kad sam kranio u transport izašao iz dvorišta i tad je počelo. Stalno se čuje,probo sam u vožnji izbacit iz 5-te i ponovo ubacit i isto je,probao sam i u sporohdnima ići,pa oept u brzohodnima i stalno je isto.U 3. se krene čut,pa u 4. i u 5-oj najviše.Moj mjastor koji mi popravlja, rekao mi je da je ili nešto na lameli ili da je pukao neki zub ili nekoliko zubi.On je sad malo u gužvi pa bi mogo tek za 15-ak dana uzet ga radit,reko mi je da probam ispustit ulje iz mjenjača i vidjeti ima ili kakvih komadića metala, te da ponovo nalijem ulje nazad.
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav kolegi tuaregr-u, kao što sam već opisao ako si čitao u prethodnim objavama,traktor je radio normalno.Inače užasno pazim,perem ga podmazujem,nisam od onih momaka koji kidaju mašine.I jedno 3-4 dana je stajao u garaži i tada kad sam kranio u transport izašao iz dvorišta i tad je počelo. Stalno se čuje,probo sam u vožnji izbacit iz 5-te i ponovo ubacit i isto je,probao sam i u sporohdnima ići,pa oept u brzohodnima i stalno je isto.U 3. se krene čut,pa u 4. i u 5-oj najviše.Moj mjastor koji mi popravlja, rekao mi je da je ili nešto na lameli ili da je pukao neki zub ili nekoliko zubi.On je sad malo u gužvi pa bi mogo tek za 15-ak dana uzet ga radit,reko mi je da probam ispustit ulje iz mjenjača i vidjeti ima ili kakvih komadića metala, te da ponovo nalijem ulje nazad.

To se vidi i sa slike, da se traktor održava i da je lijepo očuvan :supz:. Možda je problem i u lameli kao što si ti rekao :scratch. Prijatelj iz mjesta isto ima 542 noviju liniju, kao tvoj, i čulo mu se lupanje iz srednjeg dijela traktora u vožnji :mad:. Kad je napravio lamelu, lupanje je prestalo :fball:.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Molim za pomoć oko IMT 542 curi mi nafta na bosch pumpi na dijelu ispod pumpe gdje je mali klipić za turažu ,pokušavao sam da mijenjam dihtung premazivao sam nekakvim silikonom,farbom i dobro sam dotezao ali nema efekta i dalje curi kap po kap pa kada ga negdje ostavim duže na jednom mjestu stvori se velika lokva nafte.Dali ima ikakvo rešenje dase zaustavi curenje nafte i dočega bi to moglo biti,gledao sam onaj metalni dio nije nigdje pukao,vijci su ispravni i dobro dotežu,bakrena podloška malo je se uvila ali mislim da to nesmeta.fotografisao sam ttp://img59.imageshack.us/img59/629/dscn1324ljpgRL=http://imageshack.us/photo/my-images/189/
 

Najnoviji postovi

Na vrh