• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
jel to sigurno

milion posto:gitarist:,,,,,,,,,,,,Također je važno uočiti da je povećan prag primitaka od izravnih plaćanja za obvezan ulazak nositelja OPG-a u sustav poreza na dohodak po osnovi obavljanja djelatnosti poljoprivrede i to s 24.000 na 48.000 kuna. To znači da već u 2011. godini svi nositelji OPG-a koji su podnijeli zahtjev za izravna plaćanja moraju biti u sustavu poreza na dohodak jedino ukoliko su njihovi OPG-i u 2010. godini ostvarili više od 48.000 kuna primitaka od izravnih plaćanja.
Pri tome, više nije potrebno da korisnik uz zahtjev za izravna plaćanja priloži dokaz o uključenju u sustav poreza na dohodak već taj podatak Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju izravno provjerava i razmjenjuje s Poreznom upravom.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Eto,odvojio sam nešto radnog vremena pa da zamjenim ministra,zamjenike istog,tajnike/ce,razne pomočnike,savjetnike,njihove zamjenike/pomočnike,......i punu zgradu(mislim da je trokatnica)u Vukovarskoj,zaposlenih na našoj grbaći!
Naime,prije par postova pisao sam o novim propisima u vezi poticaja!
Da ne ostanem dužan puku iznijet ću neka saznanja.
Poljoprivredna komora je dobila naputak,da svi poljoprivrednici koji potražuju poticaj,moraju svake godine(zimski period)odslušat najmanje 5 sati predavanja,o zaštiti, propisima....Dokaz o odslušanosti predati uz zahtjev za poticaj i to vrijedi od 2012 g.(ove godine).

Slijedeća novost vam se odnosi na 2014g.
Možemo izabrati način proizvodnje:
-konvencionalna proizvodnja
-integrirana ......
-ekološka ......

U Sloveniji se već prakticira da u dječje vrtiće,bolnice....ne ulaze proizvodi,proizvedeni na konvencionalnoj proizvodnji,a ulaze proizvodi integrirane proizvodnje
Konvencionalna proizvodnja-znate propise-nema poticaja
Integrirana proizvodnja-poticaj dobiva
Ekološka -dobiva

Integrirana proizvodnja-puno propisa,zabrana uredba Brisela...
ukratko ...strogo kontrolirana primjena zaštite,biljaka,zraka vode,zemlje...idr.
dugačak je post,pa neću ulazit u sve...navest ću primjer zemlišta....do sada smo umjetno gnojivo bacali na pamet(ili fin.mogučnosti),e sad morate znati točno,koliko u vašem zemljištu ima duška,kalija,fosfora,magnezija......plus koliko je ostalo spojeva od otpadnih biljaka od prošle godine i prema tome-po propisu ići sa takovim gnojivima da se izregulira onaj omjer koji je tražen u propisu.Mikroelemente izregulirat...humus tla isto prema propisu.
Navodnavanje samo uz dokaz o koncesiji
Prskalice svake tri godine tehnički pregled
i još zanimljivo ....nesmije se mjenjat krajolik(ako imate grm na parceli,taj mora ostat zauvjek u istom obliku),razne bare..i dr.
Isprika na podužem tekstu!
pozz!
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
zanima me jeli nekome sjeo ovaj poticaj za mljeko sa dodatkom za 9 mjesec
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Eto,odvojio sam nešto radnog vremena pa da zamjenim ministra,zamjenike istog,tajnike/ce,razne pomočnike,savjetnike,njihove zamjenike/pomočnike,......i punu zgradu(mislim da je trokatnica)u Vukovarskoj,zaposlenih na našoj grbaći!
Naime,prije par postova pisao sam o novim propisima u vezi poticaja!
Da ne ostanem dužan puku iznijet ću neka saznanja.
Poljoprivredna komora je dobila naputak,da svi poljoprivrednici koji potražuju poticaj,moraju svake godine(zimski period)odslušat najmanje 5 sati predavanja,o zaštiti, propisima....Dokaz o odslušanosti predati uz zahtjev za poticaj i to vrijedi od 2012 g.(ove godine).

Slijedeća novost vam se odnosi na 2014g.
Možemo izabrati način proizvodnje:
-konvencionalna proizvodnja
-integrirana ......
-ekološka ......

U Sloveniji se već prakticira da u dječje vrtiće,bolnice....ne ulaze proizvodi,proizvedeni na konvencionalnoj proizvodnji,a ulaze proizvodi integrirane proizvodnje
Konvencionalna proizvodnja-znate propise-nema poticaja
Integrirana proizvodnja-poticaj dobiva
Ekološka -dobiva

Integrirana proizvodnja-puno propisa,zabrana uredba Brisela...
ukratko ...strogo kontrolirana primjena zaštite,biljaka,zraka vode,zemlje...idr.
dugačak je post,pa neću ulazit u sve...navest ću primjer zemlišta....do sada smo umjetno gnojivo bacali na pamet(ili fin.mogučnosti),e sad morate znati točno,koliko u vašem zemljištu ima duška,kalija,fosfora,magnezija......plus koliko je ostalo spojeva od otpadnih biljaka od prošle godine i prema tome-po propisu ići sa takovim gnojivima da se izregulira onaj omjer koji je tražen u propisu.Mikroelemente izregulirat...humus tla isto prema propisu.
Navodnavanje samo uz dokaz o koncesiji
Prskalice svake tri godine tehnički pregled
i još zanimljivo ....nesmije se mjenjat krajolik(ako imate grm na parceli,taj mora ostat zauvjek u istom obliku),razne bare..i dr.
Isprika na podužem tekstu!
pozz!

po sada važećem zakonu navodnjavanje je moguće uz vodopravnu dozvolu i to zahvaćanjem iz vodotoka do 5 hektara po parceli/korisniku ili zahvaćanjem iz podzemlja do 1 hektara po korisniku, ali samo za navodnjavanje!
ukoliko bi istu vodu koristili i za pranje ili špricanje potrebna bi bila koncesija.
toliko sam ih ja shvatio...
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
vezano uz moj prijašnji tekst.....

Znaći ako 2014 g. želite dobiti poticaj,morate ući u integriranu ili ekološku proizvodnju...i imate obavezu biti u istoj 5 godina.
Da i skoro zaboravih,za kupnju zaštitnih sredstava, dobivate magnetsku karticu,s kojom u polj.apoteci,kupujete zaštitu strogo prema upisniku(ni više ni manje)i to samo u HR,a ako želite kupit sredstva za zaštitu vani ...Austrija,italija,Slovenija.....morate tražit dozvolu od ministarstva polj.u HR,ako kupujete sredstva vani bez dozvole,policija vas zaustavlja i slijede kazne (20 tis.eura)......da dobro ste pročitali!
Zaštita se kupuje i koristi samo strogo prema odredbama o proizvodnji koju ste izabrali.U slučaju ne pridržavanja tih propisa stupa u akciju inspektorijat,koji može
doći u kontrolu na domaćinstva,pijace....i dr.u svih tih 5 g.....ako ti nađu prekršaj
u 5g,moraš između kazni i vratit poticaj za tih 5 g.
Eto toliko od mene,lijepo vam čitanje!
pozz!
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
morat će slavonci opet na ceste,mislim da kod nas to neće tako brzo doći -to sa analizama zemljišta i kupnjom gnojiva ili špriciva,to će sve uništiti mala gospodarstva ,znaći ostaju njih par velikih farmera
-a šta s nama koj npr. - odustat će mo od poticaja i nastaviti po starom - hoćemo li mi moći trovati vlastitu zemlju ili ćemo i mi plačati kazne iako ne dobivamo poticaj
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi mali odemo u konvencionalne i ne budemo tražili poticaj i budemo se snalazili sa prodajom svojih proizvoda,kada sve izračunaš najbolja opcija:finga::finga:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
navest ću primjer zemlišta....do sada smo umjetno gnojivo bacali na pamet(ili fin.mogučnosti),e sad morate znati točno,koliko u vašem zemljištu ima duška,kalija,fosfora,magnezija......plus koliko je ostalo spojeva od otpadnih biljaka od prošle godine i prema tome-po propisu ići sa takovim gnojivima da se izregulira onaj omjer koji je tražen u propisu.Mikroelemente izregulirat...humus tla isto prema propisu.
Kod nas u laboratoriju jedan student je radio završni rad na temu -Kvaliteta poljoprivrednog zemljišta u pogledu hranjivih tvari- ili tako nešto slično. Rezultati su bili zanimljivi. Ukratko hranjiva u zemlji nisu bila dobro izbalansirana nekih hranjiva je bilo u suvišku, dok drugih u nedostatku. Još iz razgovora sa vlasnicima polj zemljišta mislili su bacati gnojiva krivih formulacija i količina te tako bi bacali svoj novac uzalud i još možda "trovali" zemlju.

Znaći vama je glupo (ne govorim za tebe nego općenito) uložiti npr.1000kn a time uštediti možda npr.5000kn i pritom očuvat okoliš tj. vaš temeljni kapital - zemlju??? :roll:

za kupnju zaštitnih sredstava, dobivate magnetsku karticu,s kojom u polj.apoteci,kupujete zaštitu strogo prema upisniku(ni više ni manje).
Zaštita se kupuje i koristi samo strogo prema odredbama o proizvodnji koju ste izabrali.
Ovo je već odavno trebalo biti. Koliko puta sam vidio ljude da naprave punu prskalicu upitne ispravnosti i možda još krivu koncetraciju, pošpricaju malo zemlje a ostatak izlije negdje na ili uz parcelu i čudi se što je požutilo, ništa ne raste i slično???...ili još gore...izlije u rijeku uzvodno od vodocrpilišta i kupališta (gdje se kupaju ljudi od 7 do 77god.) i onda se pojave priče da rijeka smrdi, ljudi idu u bolnicu jer ih koža peče i imaju crvenilo???

Ja sada mogu bez problema kupiti zaštitno sredstavo, koje je ustvari otrov (nacrtana mrtvačka glava, piše štetno i opasno za organizme u vodi bla,bla,bla) a dijete može imati problema jer se otišao mami kupiti rum za kolače :confused:

Eto toliko od mene, pozz!
Pozz i tebi ;)
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Kod nas u laboratoriju jedan student je radio završni rad na temu -Kvaliteta poljoprivrednog zemljišta u pogledu hranjivih tvari- ili tako nešto slično. Rezultati su bili zanimljivi. Ukratko hranjiva u zemlji nisu bila dobro izbalansirana nekih hranjiva je bilo u suvišku, dok drugih u nedostatku. Još iz razgovora sa vlasnicima polj zemljišta mislili su bacati gnojiva krivih formulacija i količina te tako bi bacali svoj novac uzalud i još možda "trovali" zemlju.

Znaći vama je glupo (ne govorim za tebe nego općenito) uložiti npr.1000kn a time uštediti možda npr.5000kn i pritom očuvat okoliš tj. vaš temeljni kapital - zemlju??? :roll:


Ovo je već odavno trebalo biti. Koliko puta sam vidio ljude da naprave punu prskalicu upitne ispravnosti i možda još krivu koncetraciju, pošpricaju malo zemlje a ostatak izlije negdje na ili uz parcelu i čudi se što je požutilo, ništa ne raste i slično???...ili još gore...izlije u rijeku uzvodno od vodocrpilišta i kupališta (gdje se kupaju ljudi od 7 do 77god.) i onda se pojave priče da rijeka smrdi, ljudi idu u bolnicu jer ih koža peče i imaju crvenilo???

Ja sada mogu bez problema kupiti zaštitno sredstavo, koje je ustvari otrov (nacrtana mrtvačka glava, piše štetno i opasno za organizme u vodi bla,bla,bla) a dijete može imati problema jer se otišao mami kupiti rum za kolače :confused:


Pozz i tebi ;)

-pa ja stvarno nevidim zašto nama tu treba EU, to zakonski možemo i sami napravit, tj to i imamo ali... jebe lud zbunjenog

-što da kaže čovjek koji snimi susjeda kako prska travu u žitu a vjetar nosi drift 20m na njegov vočnjak

-što da kaže čovjek koji isto tako snimi čovjeka koji zapali svoje strnje i napusti vatru, da bi potom izgorjelo još ohoho, i opet dio tog vočnjaka, i sve to uredno snimito i predano poljoprivrednom inspektoru ... i ništa ...pojeo vuk magare... jel nam tu treba EU??? ili 20-30 otkaza u državnoj upravi,pa da napokon počnu radit

-prije nekoliko godina na HTV snimka kako ljudi peru traktor i prskalicu u rijeci, sve se vidjelo i tko i što i reg traktora. Nitko nije najebao

-prije nekoliko godina kad su one lešine krava i svinja pobacane po polju, jel ko najebao?? a imale su i naušnice

-što se tiće kvalitete zemlje, mi smo još zasada daleko ispred njih, razlog je zbog siromaštva mi zadnjih 20-30 g radimo sa smanjenim količinama gnojiva pa i špriciva, i njihova zemlja je daleko više zatrovanija (pa ako je to vama napredak...:scratch)

-isto tako HR ima jednu od najljepših i najoočuvanijih šuma u evropi(zahvaljujuči komunjarama), u evropi su šume gotovo uništene, i sad oni nama dolaze štitit šume:scratch(kažu u jugi šumarija ima godišnji plan recimo 100m3, oni naprave 70% i svi sretni ima i para i plače i svega, otkako je HR kaže ista šumarija ima plan sječe od 200m3, al naprave 300 i opet nema para ,neko jamio)

-što se tiće magnetske kartice, ja isto nevidim razlog da se to drugačije riješi,puna su nam usta evrope a nama je opet suđeno da kupujemo zadnji škart što se prodaje u HR, tolike slobode a nećemo smjeti otiči recimo u mađarsku kupit jeftinija i bolja gnojiva i zaštitna sredstva

-ja nevidim način kako opravdati duplu količinu nekog špriciva, ako se točno držimo nekog plana, a desi nam se kiša poslije zaštite

-što se tiće tehničkog pregleda prskalica, svaka čast, ali ja dođem s novim atomizerom i kaže čiča ajmo malo šarafat:evil:, a susjed dođe sa starom od 30g, koja curi na sve strane, a o protukapnim ventilima da nepričam, čiča dođe i onak da se ne zaprlja kaže to bi trebalo zamijenit,
e pa nemože tak, čiča ako te nešto zanima ja ču ti pokazati, a ti šarafaj po susjedovoj:gitarist:

-mene zanima zašto nitko ovim našim "budalama" nije objasnio da nema poticaja osim za int. i eko proizvodnju, baš me zanima kako će naši ljudi proizvodit eko kukuruz(to je dosad samo mavrović uspio)

eto ukratko od mene:mrgreen::mrgreen::mrgreen:jbg zima ,pa nemogu van
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
nisam ni ja dobio , neznam u čemu je kvaka , zadnji m i sjeo za mlijeko krajem 10 mjeseca od tada ništa
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
a za šta dobivaju poticaje mi smo zadnji dobili prije desetak dana i to premiju za mlijeko ali više ni sam neznam za koji mjesec je bila isplata 9 ili 10
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
pa za mlijeko,,poticaj,,blago tebi,,ja ni od prije 10 dana,,ni par dana,,ni sad,,,:madmana:,,ni vrag ni bog,vise nezna,za koji mjesec i sta,tko to moze polovit,,
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
evo sad je je bilo na poljoprivrednoj emisiji rečeno da jedan dio ljudi nije dobio premiju ali da su problemi otklonjeni i da je novac pušten na račune
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
evo sad je je bilo na poljoprivrednoj emisiji rečeno da jedan dio ljudi nije dobio premiju ali da su problemi otklonjeni i da je novac pušten na račune

:gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::supz:
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
kako znaš za koji mjesec meni danas sijelo nešto novaca na ime nekog interventnog otkupa ali ne piše za koji mjesec , to su mi prvi novci za poticaj od 10 mjeseca!! i to neka mizerija tako da neznam za šta je
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh