• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Loncin G 200 ti je nepotrebno ugrađivati na F400. Samo nekoliko raznoga zašto NE.
Motor je preglomazan za taj mtk, nepotrebna snaga (max do 5 KS), zbog svog gabarita doći će previše napred (disbalansirati će mtk). Znači moraš ugraditi među ploču ili ga izdignuti, poklopac ventila ti dođe do polutki mjenjača.

IMG_20220222_145334[1].jpg
Jedan koji sam ugradio (ovaj je nešto manji), bez među ploče. Samo sam ga podložio sa pločom od blažujke Cca 18 mm, i taman da sam ga dobio da stane do mjenjača.
Malu ulogu imaj remenice koje sam ugradio. Prva remenica (pogonska ) koja mi je došla pod ruku je fi70, pogonjenu remenicu sam izvukao od Mio 350 dvokanalna, znači ona manja fi 110 mm (proširen kanal za remen 17 sa poravnanim srcem) da dobijem pravac.
Remen je 17 x 825 Li, vezni lim je trebalo prilagoditi i još nadodati jedan graničnik remena (kod pogonjene remenice).
IMG_20220222_145305[1].jpg
Strelica pokazuje koliko je razmak motor - mjenjač.
IMG_20220222_145317[1].jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
IMG_20161015_145205[1].jpg
I još jedan koji je baš pogođen po gabaritima i snazi Robin Subaru ex 13.
IMG_20161015_145334[1].jpg
Mada ovaj Briggs Power Bullit izgleda malo glomazno prema mtk, ali se j e dobro uklopio, jedina mu je mana prevelika snaga.💪
DSC00124.JPG
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Samo Subaru-a više nema za kupiti... (bar ne u Agro-Domu)
 

blazkc

Član
Tu od
25 Ruj 2018
Poruka
26
Poštovani Brgude i ostali forumaši. Evo ja sam poslušal savjet i odlučil složiti moj motor G -150 ! Brzinski sam sa pajdašem zamjenili karburator sa novim "made in Tajland ", pošlajfali smo sjedišta ventila i pobrusili stabla ventila. Usisni smo stavili na 0,10mm, a ispušni venti na 0.15 mm. Stavili nove brtve na poklopac ventila i na poklopac glave. Upalio motor na prvi zub,ima snage ne dimi i svječica ima normalnu boju bez gareži. Hvala na savjetu . Ps: ipak bum kupil Loncin g 200 za rezervu jer ga dobijam novoga za 1400 kuna pa ne mogu odoliti 😊. Situacija se komplicira, kupi još dok možeš . Pozz
 

Kecko

Novi član
Tu od
3 Ožu 2022
Poruka
5
Pozdrav svima, imam hondu f420, mjenjao sam remen i sad mi više kvačilo ne odvaja. Mozda nisam pravilno stavio remen ili treba kvačilo ponovno podesiti? Priložio sam sliku kako je sada.
 

Prilozi

  • IMG_20220303_163634.jpg
    IMG_20220303_163634.jpg
    66 KB · Pregleda: 29

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Imaš u temi na x y mjesta , koji remen ide. I to samo nekoliko strana nazad. Remen ti je kratak.
A i možeš malo preleti temu , nema niti tisuću stranica, usput pokupiš još pokoju korisnu informaciju.👋
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
Kupio si kratak remen
Kad remen postaviš,a kvačilo je stisnuto,mora biti labav inače nema odvajanja
Možeš malo probati približiti motor mjenjaču,ali mi se čini po slikama da je skroz približen mjenjaču,najvjerojatnije češ morati po drugi remen
Evo tu imaš nešto o remenima

Evo slučajno sam naletio pa ako nekome treba
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Ova tema ima samo 49 stranica, isto kao i dječja slikovnica (ona sa debelim stranicama), a dimenzija remena je navedena samo dvije stranice nazad. Samo treba okrenutu dvije stranice nazad. Nije gromada kamena!🤞

Ima za kupiti međuploča i ostalo za montirati zamjenski motor. Ali kad se kupuje zamjenski motor i pita se trgovca "da li taj motor odgovara za Hondu F400". Naravno odgovor trgovca je "da odgovara u vidu". E super kupio sam motor za 100 eura, i sad samo ga moran montirati. Donesu mi takav motor i mjenjač Mio 350, i pitanje glasi "koliko bi koštala montaža tog motora na Mio 350?". Pitam ja njih, gdje vam je remenica , vezni lim, međuploča, remenica mjenjača, remen. E na to nismo mislili. A ste probali staviti taj motor na mtk, ne nismo probali, pa probajte ga sad staviti. I stave oni motor na mtk, i kako vam se čini, a ne poklapaju se rupe? Nabrojio sam im sve što je potrebno z a montažu tog motora, i naravno koliko bi to koštalo. A dobro - dobro , to ćemo mi sami napraviti. 💪
 
Posljednje uređivanje:

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Sve si lepo opisao...ali nisi napisao tvoj odgovor...pitanje smo procitali-koliko bi kostala montaza-A kako si sve opisao imam utisak da ti je satnica kao da si nuklearni fizicar.Kako od svega pravite nauku...verovatno je zato i musterijama odbojno.Koliko trgovci,toliko i ti....eh da i pitanje,zar ima razlike menjac mio 350 i mio 400...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

blazkc

Član
Tu od
25 Ruj 2018
Poruka
26
Poštovani forumaši !
Dali korištenje uljnog umjesto zračnog filtera na frezi doprinosi dužoj trajnosti motora !? Zamjenio bih filter ma Loncinu g -200 !? Pozz 🤔
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
To o trajnosti nisam siguran,ali mislim da bi sa uljnim trebalo biti bolje,ja sam svojeg promijenio jer mi se papirnati jako brzo štopao
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Poštovani forumaši !
Dali korištenje uljnog umjesto zračnog filtera na frezi doprinosi dužoj trajnosti motora !? Zamjenio bih filter ma Loncinu g -200 !? Pozz 🤔
Ja mislim da oni kad konstruiraju neki stroj vode računa o uvjetima u kojima će stroj raditi.
Tada odlučuju koju vrstu filtera će koristiti. Obično svi strojevi koji rade u takvim uvjetima gdje
postoji puno čestica pogotovo zemlje, imaju uljne filtere.
Tako ćeš pronaći hondin motor koji je bio na pumpi za vodu da ima samo uložak filtera,
a onaj koji je bio na kultivatoru da ima uljni filter.
Vjerojatno ćeš trebati i poštelati omjer smjese na karburatoru ako zamijeniš zračni filter sa drugačijim tipom filtera.
 

blazkc

Član
Tu od
25 Ruj 2018
Poruka
26
Ma da ! To sam i ja mislil pa sam rekel trgovcu nek skinu taj zračni i stave uljno filter jer je to za frejzu ! Ljudi pristali bez riječi 😊Hvala Vam na odgovoru 🍻
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
A zakaj svi misle da uljni bolje čisti, jer "se nikad ne zaštopa"?
 

Najnoviji postovi

Na vrh