• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Ma ne kužim te ništa o kakvim cjevčicama pričaš,eov ovdje imaš na slici
Ovrneš ovaj šaraf skroz lijevo i ovaj skroz desno,ili m8 ili m10 nisam sad napamet siguran,skineš ovaj dio dole,stvaiš dihtung,nosač filtera i zašarafiš i onda još filterb gore
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Zablindiran ti je sad prihvat nosača filtra, znači kad ga skineš dobiti ćeš suprotno od navedenog.
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Ovo sto sam zaokruzio imam da uzmem samo ovakav nosac,i tu se usrafljivaju cjevcice koje idu gore na glavu u onaj bolcn sto se vadi na glavi (valjda tako je na novim specijalima) da li mogu te zablindirat ili?
Screenshot_20240220_133837_Chrome.jpg
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
330
Mirso1,
ne znam koji problem imate? I ja imam isto SUPER SPECIJALA od 1983 godine kupljenog bez filtera za ulje pa sam nekoliko godina kasnije jednostavno skinuo poklopac i umetnuo metalni dodatak za držanje filter kućišta za prečišćavanje ulja za podmazivanje unutrašnjosti dizel motora DMB LDA 450. Samo ga izvadite celog ono što zatvara i što je skroz zeleno uz pomoć dva zelena šrafa što se vidi prema gore slici (nebitna su ona dva bela gornja šrafa) i ta dva zelena šrafa će vam trebati radi pričvršćenja novog metalnog dodatka držača za filter kućište.
 
Posljednje uređivanje:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pozdravljam, nije labin ni goldoni ali je ova rubrika aktivna pa da pitam ovde, dakle rijec je o motokultivatoru bertolini i kad radi sa frezom na trenutak kao da zagrize vecu brzinu i poskoci, odnosno takav dojam je da kao da freza ubrza pa potisne traktor da poskoci, na mjenjacu nisam uspio naći luft, a ni zubcanici nisu osteceni, sve se lijepo salta, ali se dogodi opisana situacija,
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
To se manifestira kod frezanja kad je suho i zbijena zemlja. I to ako freza radi na određenoj dubini i ravnomjerno usitnjava zemlju, pa kad malo se izdigne iz radnog zahvata pa ulovi veči (tvrdi dio) zemlje a ne može ga zdrobiti onda cijeli mtk poskoči i freza ga gurnu napred.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ali sto se to desi i kad idem po vec pofrezanom dijelu, znaci nije tvrdo, a na YouTube sam gledao da ljudi frezaju ne orano i bas pritisnu pa se ne dogodi da freza potjera traktor

@Adis90, imaš li motiku na frezi?
Ako misliš na onu cijev-kocnicu iza to nemam
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
To zaokruzeno nemam,, ako je to uzrok pomenutog problema, onda se to jednostavno rjesava,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Da, to je glavni uzrok.
Jedne godine bilo je toliko tvrdo u vinogradu da sam skinul tu motičicu na Mondialovoj frezi (takvoj, kakvu je @bane1978 prikazal gore)...
Cijeli MTK mi je par put poletil i izletil iz ruku, tak da je zamalo udaril stup...nikad ju više nisam skinul.

Ukratko, posudil sam velikog Super Specijala, da isfrezam taj prvi put.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
I bas onako kako si napisao istrgne se iz ruku,i nije bas prijatno kad ga moras loviti.
Tezak je po meni ovako sa frezom cca 200-250 kg,
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Ok,sad je jasnije
Neznam koliko već vremena radiš sa njime,ali pokušat ću ti ukratko opisati
Problem možeš riješiti na više načina
Ako su ti motičice nove i radiš u uzoranoj zemlji obavezno stavi ovo rilo
Ako si u neizoranoj zemlji onda ti se na to rilo zna sakupljati trava i ne dozvoaljva da motičice dostignu dubinu
Možeš si dodati utege na kotače,jer ako je teži manje će ga gurati
Ja radim već godinama i kad su nove motičice rilo pod obavezno,a kad se malo istroše onda ga maknem,ali moraš imati osjećaj(čuješ da motor malo jače osjeti frezu) onda popustiš malo pritisak da izbjegneš skakanje,uglavnom osjećaj dolazi sa iskustvom
 
Na vrh